Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
    Western не изглежда добре технически последните дни - спорадични движения и спадащи обеми, цена под МА50 ...смесени сигнали
    Напълно съгласен!

Където риск - понякога и шанс!

Коментар

• Western не изглежда добре технически последните дни - спорадични движения и спадащи обеми, цена под МА50 ...смесени сигнали
      "the trend is your friend until the end..."

Коментар

имат годишен доклад днес , но не съм го чел...
        реших да не пипам Western щото там всичко е дива спекулация, и човек трябва да го следи ежедневно; дори и при позитивно 232 решение надали ще спечелят нещо дългосрочно , щото не произвеждат нищо - най вероятно някой ще ги глътне
        (Не казвам че няма да скочи спекулативно)

следя UUUU и ако върне малко цената следващата седмица -две ще си взема там

иначе вниманието сега ми е повече в подбор на сребърни миньори с добри показатели, който да мога да ги държа поне 3+ г напред и да чакам "осребряване" при вероятен скок в ценните метали ...

големия очакван ръст при урана ми се срува все повече вятър работа, изчетох доста материали по темата и факторите там са твърде много и необхватни... и Казахстанския производител може да държи пазара където си иска
        това не е позиция за Уорън Бъфет, а за ластик около новините за уран. Щом следиш UUUU, забележи, че находищата на Вестерн за около Енерджи -то. Няма нужда от инфраструктура, а само селл..

Коментар

• Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
          western е днес +15% !!!
          някой да е чел новина днес ?? за компанията, или по груби сметки е получил някой intransic value ??
          имат годишен доклад днес , но не съм го чел...
          реших да не пипам Western щото там всичко е дива спекулация, и човек трябва да го следи ежедневно; дори и при позитивно 232 решение надали ще спечелят нещо дългосрочно , щото не произвеждат нищо - най вероятно някой ще ги глътне
          (Не казвам че няма да скочи спекулативно)

следя UUUU и ако върне малко цената следващата седмица -две ще си взема там

иначе вниманието сега ми е повече в подбор на сребърни миньори с добри показатели, който да мога да ги държа поне 3+ г напред и да чакам "осребряване" при вероятен скок в ценните метали ...

големия очакван ръст при урана ми се срува все повече вятър работа, изчетох доста материали по темата и факторите там са твърде много и необхватни... и Казахстанския производител може да държи пазара където си иска

Коментар

• Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

Питах друго. На, под или доста над тази цена, го вкарват в реактора. Иначе, ясно, какво е въпросният окис. Просто, до „гориво”, има още път, и вкалкулацията в себестойност на енергията, има още стъпки.
            U3O8 в последствие минава обогатяване за да се получат "хапчета" по 5-6 грама UO2. Според съответния клиент (реактор) ,с различна концентрация на U235 и U 238. Цена на такова хапче- между 400 и 1000 и нещо долара в зависимост от цената на суровината. В една горивна касета са около 1000 такива хапчета. Един реактор в зависимост от мощността - 5-10 касети. Козлодуй май го зареждаха веднъж на 10 месеца, но не съм сигурен.

​​​​​​Всичко това го казвам по спомени отпреди 10-15 години. За точна информация трябва да се рови в нета.

Коментар

• western е днес +15% !!!
              някой да е чел новина днес ?? за компанията, или по груби сметки е получил някой intransic value ??

Коментар

• Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                Питах друго. На, под или доста над тази цена, го вкарват в реактора. Иначе, ясно, какво е въпросният окис. Просто, до „гориво”, има още път, и вкалкулацията в себестойност на енергията, има още стъпки.
                Last edited by Pyramid; 02.04.2019, 13:35.
                Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

Хммм. Абе, не ми стана много ясно.
                  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Triuranium_octoxide

Коментар

• Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

Доколкото съм учил преди години, търгува се U3O8. После се обогатява според изискванията на конкретния клиент. Демек после следва скъпата част.
                    Хммм. Абе, не ми стана много ясно.
                    Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

Винаги съм се чудил, това за суров, обогатен уран или за приготвено ядрено гориво иде реч?
                      Доколкото съм учил преди години, търгува се U3O8. После се обогатява според изискванията на конкретния клиент. Демек после следва скъпата част.

Коментар

• който е убеден, че Урана има потенцял, да прочете новината от днес на Energy Fuels и да пресметне какъв е потенцяла на Western Uranium & Vanadium.

Предвид падането на цената аз влеънах малко повече от обичайното в последната. Средна цена 1.12 €. Отново ще разтоваря на 2.05 .. до края на годината. Това зависи от моментум-а. Ако е много силен, ще оставя и със стоп лос, ще поддържа ..

Коментар

Uranium : надолу до $25
                          Винаги съм се чудил, това за суров, обогатен уран или за приготвено ядрено гориво иде реч?

Коментар

Uranium : надолу до $25
                            Именно - АЕЦ -овете чакат отговора и не купуват..
                            интересно ще е след 20.04..

Коментар

• Uranium : надолу до $25

Коментар

• https://www.foxnews.com/opinion/russ...curity-problem

остава по-малко от месец до отговора на петиция 232...

Коментар

Working...
                                X