Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

Toaranga I am out as my stop got hit and do not like the valution in the salmon sector

Salmar got out at 48 EUR for a return of (assuming no cost and taxes) 5.2%
    ETF Fish Index got hit at 178 for a return of 3.4%

But we are still in the game, I just chage the direction:

Short Salmar @ 47.5
    Short Marine Harvest @ 21.5

All in EURO
    OK. Fine!
    Short the west, long in Vietnam

Коментар

Ok at market add: добавям към позицията си 100 акции на Salmar SA на 45.70€
      Toaranga I am out as my stop got hit and do not like the valution in the salmon sector

Salmar got out at 48 EUR for a return of (assuming no cost and taxes) 5.2%
      ETF Fish Index got hit at 178 for a return of 3.4%

But we are still in the game, I just chage the direction:

Short Salmar @ 47.5
      Short Marine Harvest @ 21.5

All in EURO

Коментар

AGF - 4.960 + HVG - 5.800..ko twa. you start when you want
        Имах предвид че влезнах в позициите които желаех...

Коментар

• Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
          Д-р Ванадий не е повишавал тарифите през последните няколко дни - 33,90 Китай, 26,35 Европа.. За сметка на това Урана проби 200 МА !!!

За HY Spread - покупка на AGF - 4.960 + HVG - 5.800...

състезанието започна

Успех..
          AGF - 4.960 + HVG - 5.800..ko twa. you start when you want

Коментар

• Коментар

• Д-р Ванадий не е повишавал тарифите през последните няколко дни - 33,90 Китай, 26,35 Европа.. За сметка на това Урана проби 200 МА !!!

За HY Spread - покупка на AGF - 4.960 + HVG - 5.800...

състезанието започна

Успех..

Коментар

Bet on China-US reversing trade tension

First Solar Inc. Calls with Strike 40 12/2019
                Уфф писна ми вече

Коментар

• Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  ...отклонявате се, „другари”. Питах, никой дума не обели: Иде ерата на реакторите с бързи неутрони и онези, предназначени за U-238.
                  - Какво да очакваме с цената тогава, предвид огромните запаси обеднен (238-ѝ) уран?
                  Нека дойде 2020.. До тогава ще има доста нови централи + Япония с вече действащи + ще се преподпишат нови дългосрочни договори. Нека видим колко ще е цената на Урана. Ако до тогава няма 60- 70 $ , аз излизам.. Просто търпение..

Аз залагам на merger на Камеко с НекстДжен или изкупуване от Камеко на Arrow ..

Коментар

• ...отклонявате се, „другари”. Питах, никой дума не обели: Иде ерата на реакторите с бързи неутрони и онези, предназначени за U-238.
                    - Какво да очакваме с цената тогава, предвид огромните запаси обеднен (238-ѝ) уран?
                    Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Bet on China-US reversing trade tension

First Solar Inc. Calls with Strike 40 12/2019

Коментар

• Д-р Ванадий посещава днес с/у 33,10 !!! на 16.10 бе 27 > +23 % за по малко от 10 дена !!

HY - днес купувам TS4 na 7.000

Коментар

• данните показват 1 към 16, но аз смятам с 1 към 7 ...

Коментар

• Click image for larger version

Name:	EnergyFuels25.10.2018.png
Views:	1
Size:	14.4 КБ
ID:	3396854

Коментар

• HY Spread - добро утро - вчера имах ангажименти и само през телефона - Аз все още не влизам в позиции, защото смятам, че въпреки ниските им цени - ще паднат още .. Браво за трейда, но него не го включвам в състезанието - няма как фин. инструменти с/у риба!!!

Да се върнем към металите:

- Д-р Ванадий лекува болната стомана днес с/у 32,50 (Китай), 28,15 (Европа), 25 (САЩ). Покачване от 20% спрямо 16.10 !!
                              Повтарям се, но не мога да спря да се впечатлявам от движението на ванадия. Ценовата разлика показва кой дърпа каруцата. Вчера Energy fuels - актуализират запасите от ванадий поради големите ценови покачвания - резултата е същия като при Western - 1:6 (7) - уран:ванадий - ще има впечатляващи печалби !! Груба сметка - от 1 тон - 1,5 п.уран на 40 $ + 7 п.ванадий нa 30$ = 60 + 210 = 270$ на тон !!! яко ...

- Уран има малко спиране в покачването на цената, което показва, че за сега само спекуланти купуват, а централите още се услушват. Последните новини от Китай потвърждават пускането на 10 ядрени реактора до 2020 - което значи пълно зареждане за 1 година на 20 реактора само от новите. Тук според мен покачването до 40$ ще е основно от спекулантите, които знаят, че себестойноста е около 40$ ..

според мен Energy Fuels & Western вече са готови за договори. Ванадия може дае на фиксирана цена, а урана на плаваща..

Потвърждава ми се вече споделеното виждане, че при падащ пазар - урана и ванадия ще са островите, оазисите на сигурност ...

Коментар

sell 6.50
                                6.50/5.92 -1 =9.8%
                                Браво!

Коментар

Working...
                                X