Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Ако имах излишни пари, на злато щях да заложа.. но сега пък имам свободно време да чакам под прозореца, kъде казвате че е той

Коментар

• Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение
      Много е интересно тия златни монети след това къде и как ги продавате.
      О sancta simplicitas. Обади ми се на мен, ако са ок, може да ти ги купя на добра цена. Дори в съседна Гърция имаш прилично развит пазар.

Коментар

• Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

Е не ги, като звъннат ги хвърляме през прозореца.
        Жека каи под кой прозорец да се наредим на опашката ....

Коментар

Ами, който се интересува сериозно, знае къде се извършват продажбите....другите само пишат и са: "В очакване на Годо" :-)
          Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

Коментар

Е не ги, като звъннат ги хвърляме през прозореца.

Коментар

• Много е интересно тия златни монети след това къде и как ги продавате.

Коментар

• Пробвай в Тавекс.

Коментар

• Здравейте, колеги! Някой има ли представа къде мога да продам няколко инвестиционни кюлчета в София, имат си сертификати и тн.?

Коментар

• Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение
                    Винаги съм се чудел, каква е логиката да си съхраняваш цели 5 "лесноликвидни" монети, вместо една например "трудноликвидна" жълтичка? Нали, ако си решил да се отървеш от "трудноликвидната", можеш в същия момент да я смениш за по-малки Взимаш например 4 малки + хартийки, които ще харчиш.
                    Проблем би било единствено, ако тръгнеш да сменяш злато директно за стоки и искаш да си купиш само един хляб например, а имаш само едно голямо кенгуру от 1 oz. Само че, ако е дошъл такъв проблем, значи са дошли и много други проблеми
                    Няма как да я "смениш директно". За да стане това, трябва да минеш през курс "купува" на унцията и след това през курс "продава" на дребните монети и с това ще инкасираш едновременно две губещи за теб операции, като маржина ти ще зейне с поне 6% в крайна сметка. Освен това недай Боже да дойдат смутни времена и да се налага да си купуваш хляб срещу златни монети, едва ли ще разчиташ да ти връща хлебарката ресто в злато Освен това може да направиш подарък на близък за рожден ден, сватба, да направиш пръстен на жената или любовницата, но унцията идва доста дебела сума за случая. Та такава е логиката на дребните.

Коментар

• Първоначално изпратено от plamendev Разгледай мнение
                      Здравейте, искам да си купя една монета "Австралийско кенгуру". От това което разгледах като оферти най-евтино ми изглежда в Тавекс. ФИБ цените са им ненормално високи и Райфайзен май продават, но и там не е оферта.

Споделете, ако има нещо по-изгодно.
                      Ами провери и във ФБК "Стринг". Сигурно и други продават, но тези имат сайт и цените са малко по-ниски от Тавекса. Съжалявам ако звучи като реклама, просто погледнах наскоро.

Коментар

• Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение
                        Винаги съм се чудел, каква е логиката да си съхраняваш цели 5 "лесноликвидни" монети, вместо една например "трудноликвидна" жълтичка? Нали, ако си решил да се отървеш от "трудноликвидната", можеш в същия момент да я смениш за по-малки Взимаш например 4 малки + хартийки, които ще харчиш.
                        Проблем би било единствено, ако тръгнеш да сменяш злато директно за стоки и искаш да си купиш само един хляб например, а имаш само едно голямо кенгуру от 1 oz. Само че, ако е дошъл такъв проблем, значи са дошли и много други проблеми
                        Логиката от която се изхожда според мен е в маржина между цената купува/продава на монета и кюлче промерно.
                        За пример:
                        Австралийско кенгуру 1 oz. марджин ~3 %
                        Австралийско конгуру кюлче 50 гр. марджин ~4 %

т.е. имаме разлика от 1 %. Един, един защо да е с него нако може и без

Коментар

• Винаги съм се чудел, каква е логиката да си съхраняваш цели 5 "лесноликвидни" монети, вместо една например "трудноликвидна" жълтичка? Нали, ако си решил да се отървеш от "трудноликвидната", можеш в същия момент да я смениш за по-малки Взимаш например 4 малки + хартийки, които ще харчиш.
                          До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

Коментар

• За момента суверените и наполеона са сериозно "подценени" спрямо унциите и кюлчетата, пресметнато в количество чисто 24к злато спрямо продажната цена, така че съвета ми е да се ориентираш към тях. Още повече, че инвестираш в дребни по-лесноликвидни монети. Правилно си се ориентирал към Тавекс.

Коментар

• Първоначално изпратено от plamendev Разгледай мнение
                              Здравейте, искам да си купя една монета "Австралийско кенгуру". От това което разгледах като оферти най-евтино ми изглежда в Тавекс. ФИБ цените са им ненормално високи и Райфайзен май продават, но и там не е оферта.

За мене правилно си се насочил.
                              Погледни и Филхармонията и клена. Също са на приличен ~ 3% маржин купува/продава.

Коментар

• Инвестиционно злато

Working...
                              X