IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • м даа осте -10% zа Suedzucker. Скоро сме на 10 Евро

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
      Ми не според мен на този пазар точно това трябва да се прави.
      Щото той или ще върви леко нагоре или ще е флат така че той си играе в рейнджа.
      Замисли се това 9100-9800 колко пъти го минахме от миналата година.
      И* ти печелиш и от къси и от дълги и си хеджиран.
      За догодина ДАКС-а го очаквам флат.
      и колко време мислиш,че стои в тези граници?
      Със сигурност няма да е дълго!
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        хубаво ама,да отваряш къси и дълги на един и същ инструмент ,малко нещата ми се струва отиват на "не знам какво правя на този пазар "
        Ми не според мен на този пазар точно това трябва да се прави.
        Щото той или ще върви леко нагоре или ще е флат така че той си играе в рейнджа.
        Замисли се това 9100-9800 колко пъти го минахме от миналата година.
        И* ти печелиш и от къси и от дълги и си хеджиран.
        За догодина ДАКС-а го очаквам флат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
          Хемилио сега специално за теб ще отделя време да ти отговоря.
          1. Брокера ми не позволява - значи ако искаш да трейдваш сериозно ти трябва сериозен брокер, ако брокера ти не ти позволява да си направиш стратегията която искаш сменяш брокера. Ако брокера ти позволява само къси да трейдваш а ти искаш дълги какво правим?
          Значи 1во си смени брокера, или си отвори смета 2ра със същия брокер за дълги или усредняваи и си ги записвай (пак става) като те взаимно се канцелират къси и дълги.
          Обаче ако искаш да отвориш дълга а не можеш щото "брокера не позволява" според мен не трябва да си с този брокер въобще.
          Брокери бол.
          2. ДАКС-а само с къси трудно според мен ще се избиеш, сега е идеален момент да си отвориш дълга и аз бих я затворил на 9800.
          Хем вече имаш къси една дълга няма да ти навреди тя ще ти е хедж срещу късите.
          Ти вече имаш къси на загуба така че с една дълга си вив-вин, ако падне късите ти излизат на печалба ако вдигне кешираш дългата на 9800 и чакаш пак спада да пуснеш дълга.
          Дака го виждам в рейндж 9000-10000 следващата година, така че не трейдваш ли активно този рейндж ще ти е трудно.
          И понеже ти вече имаш къси аз бих го трейдвал този рейндж с дълги като хедж.
          Иначе може и да падне под 9000 обаче да отиде на 8000 е малко вероятно според мен.
          хубаво ама,да отваряш къси и дълги на един и същ инструмент ,малко нещата ми се струва отиват на "не знам какво правя на този пазар "
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
            Хахо специално на теб съм ти обяснявал,ама си забравил- брокера ми не ми дава да отварям насрещни,а усреднява!!!

            И би ли ми казал на какво дъно се намира в момента дакса?
            вчера докато си писал това е било 94хх зоната-говориш ми за някакво дневно дъно ли?

            Благодаря за съвета,но съм убеден,че дъната тепърва предстоят!
            Хемилио сега специално за теб ще отделя време да ти отговоря.
            1. Брокера ми не позволява - значи ако искаш да трейдваш сериозно ти трябва сериозен брокер, ако брокера ти не ти позволява да си направиш стратегията която искаш сменяш брокера. Ако брокера ти позволява само къси да трейдваш а ти искаш дълги какво правим?
            Значи 1во си смени брокера, или си отвори смета 2ра със същия брокер за дълги или усредняваи и си ги записвай (пак става) като те взаимно се канцелират къси и дълги.
            Обаче ако искаш да отвориш дълга а не можеш щото "брокера не позволява" според мен не трябва да си с този брокер въобще.
            Брокери бол.
            2. ДАКС-а само с къси трудно според мен ще се избиеш, сега е идеален момент да си отвориш дълга и аз бих я затворил на 9800.
            Хем вече имаш къси една дълга няма да ти навреди тя ще ти е хедж срещу късите.
            Ти вече имаш къси на загуба така че с една дълга си вив-вин, ако падне късите ти излизат на печалба ако вдигне кешираш дългата на 9800 и чакаш пак спада да пуснеш дълга.
            Дака го виждам в рейндж 9000-10000 следващата година, така че не трейдваш ли активно този рейндж ще ти е трудно.
            И понеже ти вече имаш къси аз бих го трейдвал този рейндж с дълги като хедж.
            Иначе може и да падне под 9000 обаче да отиде на 8000 е малко вероятно според мен.

            Коментар


            • Хаха
              Шумахере еврейчето иска да те врътне да нямаш къса за 8765.не варвай на еврей само ги....... нали знаеш какво ги правя от 5 октомври си почва
              Last edited by the architect; 30.09.2014, 12:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                Хемило ти още ли я влачиш тази позиция.
                Вземи да я трейдваш и ще я избиеш за нула време.
                В момента ДАКС-а е почти а дъното пусни 2-3 дълги и ги затвори на 9800 (есента) и ето избил си половината.
                После като качи до 10 000 есента пусни 2-3 къси, после като падне пак до 9500 2-3 дълги. И си готов.
                Той си върви в някакъв рейндж 9000-10000 широк и по тесен 9400-9800.
                Трейдвай го вътре и си готов.
                Като пада пускай дълги за по сигурно и за хедж (щото ти къси имаш вече).
                Успех.
                Хахо специално на теб съм ти обяснявал,ама си забравил- брокера ми не ми дава да отварям насрещни,а усреднява!!!

                И би ли ми казал на какво дъно се намира в момента дакса?
                вчера докато си писал това е било 94хх зоната-говориш ми за някакво дневно дъно ли?

                Благодаря за съвета,но съм убеден,че дъната тепърва предстоят!
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                  на моето?
                  дългосрочен?
                  Виж сега едва ли си по дългосрочен от мен -аз имам отворена къса позиция на Дакс от 2012г.
                  не,че е за хвалене (всички знаем на какви нива беше тогава),като не броим добавянията към акаунта и усредняванията,
                  просто вече ми е смешно на фона на неистовата ми упоритост (инат) да чета такива неща,извинявай.
                  Успех!
                  Хемило ти още ли я влачиш тази позиция.
                  Вземи да я трейдваш и ще я избиеш за нула време.
                  В момента ДАКС-а е почти а дъното пусни 2-3 дълги и ги затвори на 9800 (есента) и ето избил си половината.
                  После като качи до 10 000 есента пусни 2-3 къси, после като падне пак до 9500 2-3 дълги. И си готов.
                  Той си върви в някакъв рейндж 9000-10000 широк и по тесен 9400-9800.
                  Трейдвай го вътре и си готов.
                  Като пада пускай дълги за по сигурно и за хедж (щото ти къси имаш вече).
                  Успех.

                  Коментар


                  • SGL- capital increase. another -5%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      Хеджирай я тази къса позиция по някакъв начин, какво си тръгнал да усредняваш или да добавяш. Пускаш дълги насдак, как 40, текдак - нещо там което прецениш че се движи като дакса за сума като позицията ти в дакса и постепенно затваряш и от двете - и от късата и от дългата.
                      благодаря за съвета,мисля ,че съм изтървал влака за хеджиране точно за тази ми позиция.
                      търпение,методичност и силна храна -това ми е формулата специално за тази ми позиция.
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                        на моето?
                        дългосрочен?
                        Виж сега едва ли си по дългосрочен от мен -аз имам отворена къса позиция на Дакс от 2012г.
                        не,че е за хвалене (всички знаем на какви нива беше тогава),като не броим добавянията към акаунта и усредняванията,
                        просто вече ми е смешно на фона на неистовата ми упоритост (инат) да чета такива неща,извинявай.
                        Успех!
                        Хеджирай я тази къса позиция по някакъв начин, какво си тръгнал да усредняваш или да добавяш. Пускаш дълги насдак, как 40, текдак - нещо там което прецениш че се движи като дакса за сума като позицията ти в дакса и постепенно затваряш и от двете - и от късата и от дългата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          на моето?
                          дългосрочен?
                          Виж сега едва ли си по дългосрочен от мен -аз имам отворена къса позиция на Дакс от 2012г.
                          не,че е за хвалене (всички знаем на какви нива беше тогава),като не броим добавянията към акаунта и усредняванията,
                          просто вече ми е смешно на фона на неистовата ми упоритост (инат) да чета такива неща,извинявай.
                          Успех!
                          Не бях точен - не си падам по разни миксове DAX, NYSE или Софикс ...
                          Просто е - купил съм си акции, които смятам, че дългосрочно ще са над сегашното ниво и движения от по 10-20% не са от значение за мен.... независимо от посоката
                          Успех !
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            ОК, да е на твоето - аз съм дългосрочен и не бързам
                            на моето?
                            дългосрочен?
                            Виж сега едва ли си по дългосрочен от мен -аз имам отворена къса позиция на Дакс от 2012г.
                            не,че е за хвалене (всички знаем на какви нива беше тогава),като не броим добавянията към акаунта и усредняванията,
                            просто вече ми е смешно на фона на неистовата ми упоритост (инат) да чета такива неща,извинявай.
                            Успех!
                            Last edited by hemilio; 28.09.2014, 20:23.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                              моля,позволи ми да се разсмея искрено на твърдението ти

                              И щом се уповаваш на разни статийки,ето ти една,пък в контраст с твоите

                              http://www.investor.bg/drugi/338/a/m...nomika,180606/
                              ОК, да е на твоето - аз съм дългосрочен и не бързам
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                                моля,позволи ми да се разсмея искрено на твърдението ти

                                И щом се уповаваш на разни статийки,ето ти една,пък в контраст с твоите

                                http://www.investor.bg/drugi/338/a/m...nomika,180606/
                                allianz up, dax up

                                Коментар

                                Working...
                                X