IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    За бога обърната чутура.не мога да повярвам
    на 4 часа ли я виде
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
      Пускай майкъле къси че новото дъно идва.идеална възможност е това.
      И този акаунт ще го занулиш.

      Коментар


      • Пускай майкъле къси че новото дъно идва.идеална възможност е това.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          Моци моци
          и на края Смоци .... ше има Смок се вие на върба, ама а да видиме

          Коментар


          • Моци моци

            Коментар


            • Пак балъците почват да купуват боклуци

              Коментар


              • За бога обърната чутура.не мога да повярвам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Eксов логиката ти е абсурдна и ако беше вярна - само за 3-4 години индексите до такава степен биха се откъснали от икономическата реалност, че да се превърнат в някаква безмислена компютърна игра. По същата логика, най-могъщо нарастващият индекс в Европа би трябвало да е Софикс.

                  Знам, че психологическият фактор е ного важен, но ти не бива да забравяш, че зад всеки индекс стои движението на акциите на определени компании, а зад всяка акция стои нещо реално. Пазарните нагласи (стадна психология) оказват неизбежно влиянието си в краткосрочното движение, но дългосрочно винаги побеждава фундаментът.

                  А моите постове - гледай ги колкото искаш - поради нищожният брой на твоите, явно не си забелязал, че на всяка тема за чуждите пазари, има десетки за Българските компании и за други неща.
                  А тоя па Sofix е ебаси точилката .... житкате ли на него ?? Това дърво може идеално да се ползва като контрарен индикатор, когато целия свят потъва - това се качва и обратно, парадокс също като държавата ни, кво да прайш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Какво е фибо?


                    Аз не вярвам на шамански неща - за мен и спадът и ръстът трябва да имат реални причини. Противоестествено е наблюдаваното последните няколко дни - особено днес - с Маслинакис нещата - решени, китайските хора вече не правят перверзии, днес Азия се представи добре. Щатите също държат фронтът, ябълковата криза - сякаш - преодоляна.

                    А европейските пазари са важни за мен и моите клиенти. Какво да ги съветвам?
                    ееее Импе ти къде живееш бре, то борсата не е Дом за Сираци .... Това си е прееби другарче тая игра, ей го "Добри новини" хората влизат дълги - тея хоп наопаки докат и оберат стоповете и после жуп на горе .... гадове кво да прайш Няма фундаменти няма такива раоти те новините от бая време ги нагласят според индексите, а не индексите според новините ....
                    А иначе за техническия анализ мда то си е шаманска работа, но работи е не на 100% но се разбира поне кое къде е горе долу. А тея "Фибоначита нива" са сметки на базата на средно 3 изминали месеца и кoлко горе-долу стандартно отклонение се очаква за текущия месец .....
                    Та за фашагата Таргета за месец Август е 10 640 посока на долу, т.е. 1 стандартно отклонение в "мирни времена" иначе в "по-бурни" става друга работата ....

                    Коментар


                    • Eксов логиката ти е абсурдна и ако беше вярна - само за 3-4 години индексите до такава степен биха се откъснали от икономическата реалност, че да се превърнат в някаква безмислена компютърна игра. По същата логика, най-могъщо нарастващият индекс в Европа би трябвало да е Софикс.

                      Знам, че психологическият фактор е ного важен, но ти не бива да забравяш, че зад всеки индекс стои движението на акциите на определени компании, а зад всяка акция стои нещо реално. Пазарните нагласи (стадна психология) оказват неизбежно влиянието си в краткосрочното движение, но дългосрочно винаги побеждава фундаментът.



                      А моите постове - гледай ги колкото искаш - поради нищожният брой на твоите, явно не си забелязал, че на всяка тема за чуждите пазари, има десетки за Българските компании и за други неща.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Ръгай

                        Коментар


                        • Айде че новото дъно при дакса дърпа зверски

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            А аз мислех, че фибоначи е нещо като Тамагочи.

                            Аз пък мисля, че техническият анализ си има своето място, но дългосрочно и мащабно пазарите се движат от фундаментът - иначе това не е пазар, а фърляне на бобец.


                            Анонов - и защо мислиш, че ЛОШИТЕ новини движат пазарът НАГОРЕ? - Това е абсурдно.
                            Е и аз ти се учудвам на броя на мненията вече! Остави мнението ти за техническия анализ - да кажем, че не съм обективен, въпреки че мога да изсипя камара примери как точно той движи нещата мащабно. Най-малкото можеш да погледнеш последните 3-4 по-сериозни икономически рецесии и да сравниш кога почват да падат пазарите и кога икономическите показатели почват да показват забавяне..ще останеш изненадан, че те често са преди икономиката, която е източникът на фундамента, който използваш.

                            Но както и да е - остави това. Дори два месеца да си бил на пазара, ще забележиш покачванане при лоша новина. Януари-Март, когато Дакс се качи 20% си мислиш, че е нямало лоши новини ли, нямаше я заплахата с Гърция ли? Колкото я имаше началото на Март, толкова я имаше и началото на Април - когато Дакс-а коригираше. Ако се замислиш малко, ще видиш, че за всяко движение, може да се намери новина, която да "пасне" на случващото се.

                            Обаче в случая и аз бих попитал Анонов, ако смята, че в момента лошите новини движат пазара нагоре, и обратно - защо в Петък Дакс падна при данните за забавен растеж? Не че се заяждам, но не мися, че това, което казваш може да се използва универсално, било то и към момента. Но нека видим в петък как ще изиграят CPI данните.
                            Last edited by exxs; 17.08.2015, 20:48.

                            Коментар


                            • А аз мислех, че фибоначи е нещо като Тамагочи.

                              Според мен техническият анализ си има своето място, но дългосрочно и мащабно пазарите се движат от фундаментът - иначе това не е пазар, а фърляне на бобец.


                              Анонов - и защо мислиш, че ЛОШИТЕ новини движат пазарът НАГОРЕ? - Това е абсурдно.
                              Last edited by Императорът; 17.08.2015, 20:29.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Какво е фибо?


                                Аз не вярвам на шамански неща - за мен и спадът и ръстът трябва да имат реални причини. Противоестествено е наблюдаваното последните няколко дни - особено днес - с Маслинакис нещата - решени, китайските хора вече не правят перверзии, днес Азия се представи добре. Щатите също държат фронтът, ябълковата криза - сякаш - преодоляна.

                                А европейските пазари са важни за мен и моите клиенти. Какво да ги съветвам?
                                фибо от Фибоначи. Въпреки, че вече едва ли е нужно да обяснявам - предопределя най-вероятните нива, на които дадена корекция ще приключи. Методът е тясно свързан със златното сечение - което на мен лично трудно би ми било да нарека "шаманско".

                                Всеки си решава дали да търгува на база технически или фундаментални сигнали. Макар и за мен първите да са далеч по-логически издържани, не мога да отрека вторите - особено при дейтрейдинг. Но и вие, фундаменталистите, е хубаво да разберете, че пазарът е барометър на обществените настроения - които не винаги са логични и рационални. Ако бяха - най-малкото, нямаше да имаме такива балони.

                                Коментар

                                Working...
                                X