IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КОМИСИОННИ / разходи за сключване на сделка за ETF

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • КОМИСИОННИ / разходи за сключване на сделка за ETF

    Здравейте!
    Интересна ми е възможността да държа част от спестяванията си в портфейл от ETF-и. Става дума за малка сума до 15 000 лв.

    НО НЕ ТОВА Е ТЕМАТА
    МНОГО МОЛЯ ТЯ ДА НЕ СЕ РАЗВОДНЯВА С МНЕНИЯ БАЛОН ЛИ СА ЕТФ–ИТЕ И КОИ ЕТФ–И СА ИЗМАМНИЦИ И КАК ЩЕ СЕ НАБЪЛБУКАМЕ!!!

    ТЕМАТА Е ЗА КОМИСИОННИ ПРИ СДЕЛКА!!

    Моля, който има опит при сключването на сделки за АМЕРИКАНСКИ и ЕВРОПЕЙСКИ ЕТФ-И, да сподели кои посредници използва и какви са разходите по тях през български инвестиционни посредници. Също така възможно ли е да се използват платформи в чужбина?
    Тука има информация от Капитал, но не знам доколко е актуална.


    Тук личи, че Карол таксуват най-малко, но до колкото разбирам

    Първо - те работят с Interactive Brokers и сумата за откриване на сметка е поне 5000 долара
    Второ - парите трябва да се изпратят с банков превод до банка в САЩ, което като гледам прави поне 50 лева за превода и още 1-2% отгоре за превалутирането.

    Та вие какви начини използвате?

    Също така след закупуването на ETF има ли такса за съхранението / депозирането или някаква подобна шашкания? И въобще какви други разходи има при сделка. Става дума за средносрочна инвестиция, която се ревизира примерно веднъж годишно. Един вид искам да знам колко трябва да прави ETF-ът на година, за да съм на плюс след като съм го купил и продал. Благодаря.
Working...
X