IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Балонът във всичко

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Хората вкарват във фондове. Виж фондовете с голяма мрежа за разпространение как им се увеличават активите. На никой не му се занимава с брокери, с избор на компании и така нататък. Банките просто продават фондовете си през клоновата си мрежа. На една позната например дори не и казват че фонда е в акции, само колко е порастнал, и тя ми звъни и ме пита абе какви са тези депозити с двуцифрени лихви. Не искам да казвам от коя точно банка са го правили, но силно ме съмнява да е единичен случай и само от едно място.
    Само дето тези фондове не са на БФБ. 4Д днес беше писал нещо за 6 млн. лв., а общия теч от депозити във фондове в последната година-две е стотици милиони.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Данните на Централен депозитар сочат друго. На пазара сме няколко стотин човека, които се познаваме поименно. То и по сделките е видимо. Няколко стотин дневно. Къде видяхте публика не знам. Първо трябва да се науе добре имотният балон за да започнат спекулативните пари да идват към борста.
      Ще ти разкажа и действителна ситуация. Отивам с моите хора на почивка. В колата сме няколко човека. Шофьора е маниак рибар, мацката до него е фотографка. Ставаше 4:30 сутринта за да хване изгрева. Другата беше луднала по йога и вегетарианство. На мен финансовите пазари са ми интересни. Оказа се, че само борсата е социално неприемлива дейност. Нещо върху което има клеймо. При това тежко. Това не е психология на еуфория а на депресия.
      В момента нови хора на пазара няма. Пакетите се окрупняват в старите дългосрочни инвеститори. Когато някой от нас се разпродаде почва да реве във форума колко било скъпо и как това било някак си несправедливо.
      Хората вкарват във фондове. Виж фондовете с голяма мрежа за разпространение как им се увеличават активите. На никой не му се занимава с брокери, с избор на компании и така нататък. Банките просто продават фондовете си през клоновата си мрежа. На една позната например дори не и казват че фонда е в акции, само колко е порастнал, и тя ми звъни и ме пита абе какви са тези депозити с двуцифрени лихви. Не искам да казвам от коя точно банка са го правили, но силно ме съмнява да е единичен случай и само от едно място.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Като казах БФБ вече някакви хора, които си нямат никаква идея от борса почнаха да ме питат какво да си купуват. Та може би и тук върха е близо.
        Данните на Централен депозитар сочат друго. На пазара сме няколко стотин човека, които се познаваме поименно. То и по сделките е видимо. Няколко стотин дневно. Къде видяхте публика не знам. Първо трябва да се науе добре имотният балон за да започнат спекулативните пари да идват към борста.
        Ще ти разкажа и действителна ситуация. Отивам с моите хора на почивка. В колата сме няколко човека. Шофьора е маниак рибар, мацката до него е фотографка. Ставаше 4:30 сутринта за да хване изгрева. Другата беше луднала по йога и вегетарианство. На мен финансовите пазари са ми интересни. Оказа се, че само борсата е социално неприемлива дейност. Нещо върху което има клеймо. При това тежко. Това не е психология на еуфория а на депресия.
        В момента нови хора на пазара няма. Пакетите се окрупняват в старите дългосрочни инвеститори. Когато някой от нас се разпродаде почва да реве във форума колко било скъпо и как това било някак си несправедливо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          някакви хора, които си нямат никаква идея от борса почнаха да ме питат какво да си купуват
          и мен, и мен такива дето дори не знаят че ти трябва брокер първо и не могат да ми кажат името дори на една листната компания
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не е въпросът да се предсказва криза предварително, но да може човек поне да я види седмица две след като е започнало. Защото кризата от есента на 2008 започна всъщност още пролетта на 2008, ноповечето хора включително и аз самия я видях чак след като лайната удариха вентилатора във UK.
            Нямало е как да видиш кризата. Credit intermediation-а при shadow banking-а е прекалено усложнен и реално много малко хора са разбирали какво се случва. То и сега не са много хората, които разбират как се случи кризата, камо ли тогава.

            Коментар


            • Всъщност като се замисля целия този сектор с инвестиционни банки се изхранват с измами основно Не виждам как иначе могат да правят кинти изобщо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                И мечоците фалираха, защото бяха измамници. Е ..не толкова нагли и откровени, като Refco, но ако питаш Дойче или някои пенсионни в Европа, биха ги линчували, като още по-голямо зло.
                За бефебето си прав............но си е силен индикатор де
                Те пък Дойче точно са ама архи измамниците. Тези май няма далавера на ръба на закона или откровено престъпваща където да не са топнали пръст.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  Беър Стърнс фалира заради същия проблем който създаде кризата. Рефко фалираха защото бяха измамници. А БФБ то може да е във всяка посока и без никаква причина, освен че някой е решил да троши пари или да прибира пари.
                  И мечоците фалираха, защото бяха измамници. Е ..не толкова нагли и откровени, като Refco, но ако питаш Дойче или някои пенсионни в Европа, биха ги линчували, като още по-голямо зло.
                  За бефебето си прав............но си е силен индикатор де

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Според Самърс нито една финансова криза не е била предсказвана 12 месеца преди да се случи. Или поне не от официална институция. Обикновенно с години разни странни типове реват, че е скъпо и то все не пада. Обаче след като поредният професор е станал за смях идва някаква криза и тя по случайност е била предсказана от някой тип който за следващите десет години става знаменитост, но обикновенно после няма нито една точна прогноза.
                    Има хора, които предсказват кризите, но те ги предсказват всеки ден в продължение на много години и разбира се накрая се оказват прави

                    Коментар


                    • Като казах БФБ вече някакви хора, които си нямат никаква идея от борса почнаха да ме питат какво да си купуват. Та може би и тук върха е близо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                        Защото не си обърнал внимание на фалита на Рефко 2-3 години по-рано .....и най-вече на "ралито" на бефебе 2006-2007
                        Беър Стърнс фалира заради същия проблем който създаде кризата. Рефко фалираха защото бяха измамници. А БФБ то може да е във всяка посока и без никаква причина, освен че някой е решил да троши пари или да прибира пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Фалита на Bear Sterns тогава изглеждаше като единичен случай, а не като подсказка за какво предстои.
                          Защото не си обърнал внимание на фалита на Рефко 2-3 години по-рано .....и най-вече на "ралито" на бефебе 2006-2007

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Какво се е случило пролетта на 2008 г.? Какъв е бил признака/ симптома?
                            Едно от най-ясните и прости обяснения, които съм срещал:

                            https://www.youtube.com/watch?v=mzJmTCYmo9g

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Какво се е случило пролетта на 2008 г.? Какъв е бил признака/ симптома?
                              Фалита на Bear Sterns тогава изглеждаше като единичен случай, а не като подсказка за какво предстои.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Защото кризата от есента на 2008 започна всъщност още пролетта на 2008, ноповечето хора включително и аз самия я видях чак след като лайната удариха вентилатора във UK.
                                Какво се е случило пролетта на 2008 г.? Какъв е бил признака/ симптома?
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X