IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Saxo или IB ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • IB обикновено има по-ниски такси за американски акции в сравнение със Saxo. Обмислете обаче честотата и обема на вашата търговия. Ако сте дългосрочен инвеститор с минимална активност, Buckshot Roulette таксата за неактивност на Saxo може да надхвърли ползата от малко по-ниските такси за търговия в IB.
    Last edited by natalie321; 22.01.2024, 10:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
      Винаги добавям акции на по- висока цена. Понякога се налага да намаля позицията и тогава при FIFO продава първо най-евтините. А стоплоса гледам да го сложа така, че да съм на breakeven в максимално кратко време и вдигането на средната означава необосновано да вдигам стоплоса.
      Ще видя този high cost дали ще ми свърши работа. Благодаря!
      Ако най-късните ти покупки по правило са най-скъпи -> тогава си заложи ЛИФО метода! - за да изписваш отзад напред.

      (в тоя случай Хай Кост също ще действа като ЛИФО)

      Коментар




      • Ти ако си купувал на падащ пазар - най-ранните ти покупки са на по-висока себестойност.
        Ако си купувал на растящ пазар - най-ранните ти покупки са на по-ниска себестойност.

        Определено не е добре сам да се опитваш да си смяташ загубите при Среден метод, защото при условие, че нямаш технически възможността да заложиш Средна при изписване - а при продажбата ти изваждаш акции на Фифо (или Лифо или който там си заложил...) и сметките ти никога няма да са точни!

        пп
        Ако искаш да си минимизираш данъците напр. можеш да заложиш 'Най-висока себестойност' като метод (High Cost ли беше), за да изписваш винаги от най-скъпите първо. [/QUOTE]

        Винаги добавям акции на по- висока цена. Понякога се налага да намаля позицията и тогава при FIFO продава първо най-евтините. А стоплоса гледам да го сложа така, че да съм на breakeven в максимално кратко време и вдигането на средната означава необосновано да вдигам стоплоса.
        Ще видя този high cost дали ще ми свърши работа. Благодаря!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

          Единствено да си определя стоплосовете. При няколко покупко -продажби FIFO ми вдига доста средната цена по позицията
          Фифото "не вдига" средната. То гледа каква е себестойността на покупка за съответната партида акции и спрямо нея изчислява печалба/загуба при продажба. Естествено става малко по-сложно, когато в една продажба се смесят себестойности от две и повече партиди акции (купени на различна цена).

          Ти ако си купувал на падащ пазар - най-ранните ти покупки са на по-висока себестойност.
          Ако си купувал на растящ пазар - най-ранните ти покупки са на по-ниска себестойност.

          Определено не е добре сам да се опитваш да си смяташ загубите при Среден метод, защото при условие, че нямаш технически възможността да заложиш Средна при изписване - а при продажбата ти изваждаш акции на Фифо (или Лифо или който там си заложил...) и сметките ти никога няма да са точни!

          пп
          Ако искаш да си минимизираш данъците напр. можеш да заложиш 'Най-висока себестойност' като метод (High Cost ли беше), за да изписваш винаги от най-скъпите първо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

            Не поддържат тази опция.

            https://www.google.com/url?sa=t&rct=...P&opi=89978449

            Въпросът е: За какво ти е?

            Средният метод е възможно най-неточния и винаги когато съм имал възможност - съм го избягвал!
            Единствено да си определя стоплосовете. При няколко покупко -продажби FIFO ми вдига доста средната цена по позицията

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jatjclx541 Разгледай мнение
              В крайна сметка реших да я направя чрез Карол и след време ще се прехвърля директно къв IB
              С Карол е много добре заради съпорта !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                Ще използвам темата за един въпрос относно IBKR: мога ли да си променя метода за изчисление на ср. цена на позиция. Сега ми е FIFO, а искам да е средно претеглена,
                но не намирам такава опция?
                Не поддържат тази опция.

                https://www.google.com/url?sa=t&rct=...P&opi=89978449

                Въпросът е: За какво ти е?

                Средният метод е възможно най-неточния и винаги когато съм имал възможност - съм го избягвал!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                  В Tax Optimizer/ Method for all какво пише при теб? При мен мога да избера FIFO, LIFO и няколко maximizing profit/loss. Никъде не виждам възмoжност за average weighted
                  FIFO, погрешно съм те разбрал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                    При мен винаги е усреднената цена, още от самото начало
                    В Tax Optimizer/ Method for all какво пише при теб? При мен мога да избера FIFO, LIFO и няколко maximizing profit/loss. Никъде не виждам възмoжност за average weighted

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jatjclx541 Разгледай мнение
                      В крайна сметка реших да я направя чрез Карол и след време ще се прехвърля директно къв IB
                      Отваряй директно, за какво са ти Карол?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                        Ще използвам темата за един въпрос относно IBKR: мога ли да си променя метода за изчисление на ср. цена на позиция. Сега ми е FIFO, а искам да е средно претеглена, но не намирам такава опция?
                        При мен винаги е усреднената цена, още от самото начало

                        Коментар


                        • Ще използвам темата за един въпрос относно IBKR: мога ли да си променя метода за изчисление на ср. цена на позиция. Сега ми е FIFO, а искам да е средно претеглена, но не намирам такава опция?

                          Коментар


                          • В крайна сметка реших да я направя чрез Карол и след време ще се прехвърля директно къв IB

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LowSx Разгледай мнение
                              А как стои въпросът с данъците върху капиталови печалби на американски борси (клиент съм на Елана)? До колкото знам в САЩ се облагат с 10%, но вероятно трябва да декларирам печалбите и пред НАП и съответно ще се получи двойно облагане?
                              Казваш точно! Промените в условията при търговия, като левъридж, обезпечение и марджин кол, могат значително да повлияят на търговските стратегии и решения. Историята с търговията на акции на загуба за осигуряване на ликвидност показва, че финансовите пазари са динамични и могат да предизвикат неочаквани ситуации дори за опитни трейдъри. slope game

                              Тези промени в условията са честа практика в инвестиционните платформи, но винаги е важно за трейдърите да бъдат внимателни и информирани относно как промените ще повлияят върху техните позиции и стратегии.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Такава щуротия при IB не съм виждал, но при Saxo ми променяха някои от условията на няколко пъти за по малко от година.... това касаеше както условията за левъридж по дадена позиция, така и условията за обезпечение... накрая промениха и общите условия за търговия вкл. за марджин кол ...За първи път от 8 г. ми се наложи да продавам акции на загуба за осигуряване на ликвидност...
                                И като последно наблюдение - последната ми поръчка се изпълни едва когато пазарната цена "успешно" подмина фиксираната от мен цена... Аналогичната позиция в IB се изпълни доста по-бързо.....

                                Абе както чух да казва един бакшиш в Рим ..."Мизеерия "
                                Мерси за хубавият отговор така или иначе съм в Карол ще си ползвам IB явно но изрично ще ги питам за това със затварянето на позиции заради време. Поздрави.
                                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                                Коментар

                                Working...
                                X