IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По принцип DEGIRO имат доста обяви за работа в БГ ... https://www.jobs.bg/company/199807#active_jobs
    Хубаво е да са достъпни и за български граждани живеещи в България

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

      Преди малко пробвах да си направя тестов акаунт (ползвах италиански телефон за да не си давам моя). Стигнах до момента с избора на държава от менюто и България я няма в списъка.




      Firsttrade също са махнали България от списъка с поддържани държави, преди време проверявах и я имаше, сега я няма.
      Чудя се защо налагат такива ограничения. В ЕС има правила срещу географско блокиране. Преди време подадох жалба срещу един холандски аукцион, който не разрешаваше участие от България. Процедурата се точи 3-4 месеца, но в крайна сметка холандската комисия за потребителите ги принуди да го отворят. Дали въпросът с Degiro не е релевантен?

      П.п. Сега разгледах комуникацията по този въпрос от 2018 г. Отнело е 4 месеца и 10 дни.
      Last edited by ford_perfekt; 03.03.2021, 23:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

        Трябва ти само банкова сметка в страна от разрешените и си вътре. За Degiro става дума. Аз ползвам ирландска банка.
        Преди малко пробвах да си направя тестов акаунт (ползвах италиански телефон за да не си давам моя). Стигнах до момента с избора на държава от менюто и България я няма в списъка.




        Firsttrade също са махнали България от списъка с поддържани държави, преди време проверявах и я имаше, сега я няма.

        Два прости метода за легално намаляване на данъците

        Коментар


        • Първоначално изпратено от PoliceBrutality Разгледай мнение
          Здравейте колеги, четох доста от страниците по форума и понеже смятам да сменя текущия си брокер и да се преместя към IB искам само да потвърдя какви са таксите, които ще дължа в следните ситуации:
          1) Трансфер на левове от българска банка към IB
          2) Тъгруване на акции на NYSE
          3) Всякакъв вид месечни такси
          Също така какви са плюсовете и минусите на преминаването чрез Карол към IB? Ще мога ли да си ползвам уеб платформата на IB както по принцип?
          Моля да ме извините ако е било дискутирано преди и просто не съм видял.
          тази статия доста добре отговаря на въпросите ти

          https://angelovdimitar.com/interacti...D0%B5%D1%80-1/

          Коментар


          • Здравейте колеги, четох доста от страниците по форума и понеже смятам да сменя текущия си брокер и да се преместя към IB искам само да потвърдя какви са таксите, които ще дължа в следните ситуации:
            1) Трансфер на левове от българска банка към IB
            2) Тъгруване на акции на NYSE
            3) Всякакъв вид месечни такси
            Също така какви са плюсовете и минусите на преминаването чрез Карол към IB? Ще мога ли да си ползвам уеб платформата на IB както по принцип?
            Моля да ме извините ако е било дискутирано преди и просто не съм видял.

            Коментар


            • Не знам дали е баш за тази тема, ама... някой забелязал ли е промяна в марджина след преминаването към IE? При мен maintenance скочи с >10% на мига.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                20% годишно! Успех! Аз се радвам просто да бия с малко инфлацията и да запазя стойност. Радвам се на 5-6% годишно.
                От март до декември 2020-та прибрах ~ 38% печалба.
                Не знам дългосрочно дали е възможно устойчиво да се правят 20% годишно, но 5-6% доходност ми се струва малко, при условие, че се инвестира в акции...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AngelR. Разгледай мнение
                  Пичове,
                  Прочетох цялата тема от-до. Много сте писали и много сте спорили - браво

                  2 въпроса;
                  1. За суми между 100 000 и 500 000 евро IBKR излиза, че не са подходящ вариант, така ли? Гаранциите им са до $100 000 ако се регистрираш през БГ.
                  Какъв е алтернативния вариант за БГ граждани с цел по-висока сигурност?

                  Малко контекст:
                  Стратегията ми е до края на годината да вкарам 150 000Е на няколко транша и да ги държа ~10Г - без да правя допълнителни регулярни месечни/годишни депозити. Очакваната възвращаемост на година е ~20% при добри пазари и без форсмажорни ситуации. Изчисленията със сложна лихва показват, че това прави около 1 000 000(БРУТО) като се реинвестира всичко обратно. Инвестирам в индивидуални компании, не ме вълнуват левъридж, ЕТФ-и и индекси. 80% USA, 20 Rest of the world.
                  Целта за момента е 1 000 000E - което би трябвало да отнеме около 10години. Ако капитал тогава не ми е необходими, ще се реинвестира отново за още 10Г, след този период очакванията са за ~6 000 000M.

                  2. Обмислям да използвам счетоводител за всички данъци и отчети. Има ли компания на която бихте се доверили? Каква отговорност поемат обикновенно при възникнали проблеми?

                  20% годишно! Успех! Аз се радвам просто да бия с малко инфлацията и да запазя стойност. Радвам се на 5-6% годишно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от veslup Разгледай мнение
                    Здравейте,

                    Разбирам че тука има хора които са напред със материала и бих се радвал някой да отговори на чисто практически въпрос свързан с реална опциона структура.
                    И така купил съм реално 100 Епъла има ги в акаунта. Искам да пусна един къс стренгъл. Това което ме инересува някой да ми обясни какво става реално ако в деня на изтичането на опцията цената на Епъл е под късият пут или над късият кол. Моето предположение
                    1. Ако цената е под пута трябва да купя още 100 Епъла ?
                    2. Ако цената е над кола трябва да продам 100 - те Епъла които вече съм закупил ?

                    Дали е така и ако не е какво ще стане с акаунта ?

                    Благодаря предварително
                    Ше ти искат голям марджин рикуаярмънт заради късия пут.
                    1.ако епъла пробие кола,ше имаш уош аут-асайнваните опции от кола ще се унищожат с твоите акии и печалбста ще ти е примиума от късия пут плюс двужението от моментната епълска цена до страйка на късия кол.

                    2.в случай на падане и пробиване на страйка на късия пут,ще прибереш късия кол,но можеш да загубиш огромна сума,защото ще ти асайнват още 100 акции под страйка на пута

                    Коментар


                    • В Европа не очаквай да намериш по-голяма гаранция от 100к евра. Теоретично, и да фалира брокерът, акциите си остават на твое име, така че би трябвало да се притесняваш само за кеша по сметката.
                      Чувал съм, че можело да се направи сметка при firstrade, които са регулирани от американските власти и там гаранцията е 500К USD, но пък там май имаше някакви ограничения за инструментите за търговия.
                      Друг вариант е да разделиш сумата при няколко брокера.
                      За счетоводители не знам. По спомен, за грешно попълнена декларация, която е довела до намаляване на внесения данък, глобата е 1000лв. За неподадена е 500лв.
                      20% на година правят Сорос и подобни светила, по-скоро се ориентирай към 5-7, ако имаш късмет.
                      Last edited by msi200; 30.01.2021, 22:28.

                      Коментар


                      • Пичове,
                        Прочетох цялата тема от-до. Много сте писали и много сте спорили - браво

                        2 въпроса;
                        1. За суми между 100 000 и 500 000 евро IBKR излиза, че не са подходящ вариант, така ли? Гаранциите им са до $100 000 ако се регистрираш през БГ.
                        Какъв е алтернативния вариант за БГ граждани с цел по-висока сигурност?

                        Малко контекст:
                        Стратегията ми е до края на годината да вкарам 150 000Е на няколко транша и да ги държа ~10Г - без да правя допълнителни регулярни месечни/годишни депозити. Очакваната възвращаемост на година е ~20% при добри пазари и без форсмажорни ситуации. Изчисленията със сложна лихва показват, че това прави около 1 000 000(БРУТО) като се реинвестира всичко обратно. Инвестирам в индивидуални компании, не ме вълнуват левъридж, ЕТФ-и и индекси. 80% USA, 20 Rest of the world.
                        Целта за момента е 1 000 000E - което би трябвало да отнеме около 10години. Ако капитал тогава не ми е необходими, ще се реинвестира отново за още 10Г, след този период очакванията са за ~6 000 000M.

                        2. Обмислям да използвам счетоводител за всички данъци и отчети. Има ли компания на която бихте се доверили? Каква отговорност поемат обикновенно при възникнали проблеми?


                        Last edited by AngelR.; 30.01.2021, 16:55.

                        Коментар


                        • Здравейте,

                          Разбирам че тука има хора които са напред със материала и бих се радвал някой да отговори на чисто практически въпрос свързан с реална опциона структура.
                          И така купил съм реално 100 Епъла има ги в акаунта. Искам да пусна един къс стренгъл. Това което ме инересува някой да ми обясни какво става реално ако в деня на изтичането на опцията цената на Епъл е под късият пут или над късият кол. Моето предположение
                          1. Ако цената е под пута трябва да купя още 100 Епъла ?
                          2. Ако цената е над кола трябва да продам 100 - те Епъла които вече съм закупил ?

                          Дали е така и ако не е какво ще стане с акаунта ?

                          Благодаря предварително

                          Коментар


                          • Благодаря

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от msi200 Разгледай мнение
                              Благодаря за информацията

                              По темата за IB - днес констатирах, че след като ме преместиха в Ирландия в началото на 2021, нямам достъп до Reports от предишни години.
                              В Reports изобщо не ми дава да избера 2020г, да не говорим, че съм им клиент от 2016... Това е някаква малоумщина.
                              Цъкни върху номера на акаунта ти се намира в лявата част на монитора и ше ти се покажат от дясно старите номера на акаунта след това си ги маркираш и си правиш отчета

                              Коментар


                              • Благодаря за информацията

                                По темата за IB - днес констатирах, че след като ме преместиха в Ирландия в началото на 2021, нямам достъп до Reports от предишни години.
                                В Reports изобщо не ми дава да избера 2020г, да не говорим, че съм им клиент от 2016... Това е някаква малоумщина.

                                Коментар

                                Working...
                                X