IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    Martingale? Options are not linear, so it depends how you strucure. The 13 Bets were with deep OTM option which are cheap compared to the ATM/slight OTM i traded later on. In addition, the deep OTM were to Hedge the bonds I had as well
    u cant hedge bond with options on its underline
    if its hedge on your bond/equity mix ,that i was telling u its not a bond, then u are making nothing but money to your broker
    look at it that way:
    your partial position in this "instrument" ,the equity side of it, holds a covered call,which is nothing but a short put. and OTM long puts u do on it for hedge are nothing , but a lower legs of a vertical spread for credit.
    the aftermath of it is a bunch of negative things:
    1.higher cost of trade.
    2.stagnation ,due to lack of flexability for partial trading,depending on the move
    3.wrongfull locking of free capital-covered call is always bigger investment (equity minus short call),compared to the credit vertical,where the margin is just the difference between the strikes

    p.p:
    do u mind telling the software "gurus" ,GETTING PAID to maintain this site,finally to put a freaking kirilizator for windows 10,and if not,at least not to cry when we have to write in UNpatriotic lanuages

    Коментар


    • За Мишо

      Едно четиво...нали обича да чете.

      http://www.bloomberg.com/gadfly/arti...de-of-the-week



      This is a huge and important debate in America. But it's one without a clear and easy resolution, especially because there's a good argument to be made that the blistering pace of corporate buybacks is the only thing that's kept the bull market in U.S. stocks alive.


      ........

      Another element is to end "secret net shorts" by requiring disclosure of derivatives positions that allow funds to secretly bet against a company they are invested in: Derivatives are part of every activist’s toolkit. In some cases they are used to create a `net short' that allows the activist to profit by secretly voting against the company’s interests. Currently, derivatives and other synthetic instruments do not require disclosures despite the fact that they can have substantial impacts on the price of the security and its issuer. This can allow funds to secretly bet against a company they are invested in. This legislation strengthens oversight of these instruments... How common is this? Typically, if an "activist" shorts a company, it's no secret and he lets you hear about it with plenty of speeches and slide decks. To be sure, this bill is filled with good intentions. There is something inherently shady in activists forming a "wolf pack" to profit on nonpublic information. And the bill's proposal to force them to disclose when they're in cahoots is a nice idea, but impractical to enforce. Because even wolves from different packs howl at the same moon.
      Last edited by Iv_max; 21.03.2016, 04:27.

      Коментар


      • В моите си...

        Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
        @Iv_max - кажи в кои компании си CEO, че да научим и ние нещо от теб! И не се крий зад анонимен профил, то така и баба знае! Застани като мен с името си тук и тогава ще обсъждаме всичко, което те вълнува.

        А дотогава - тролвай си на воля!
        В моите си...компании съм СЕО и не само в ИТ бизнеса.Не работя СЕО ако това ти е в главата.

        Казал съм предостатъчно за себе си...до момента и нямам причина да искам да съм известен поради куп причини. Въпреки че двама човека ме познават и които съм помолил да не коментират този факт.

        Какво би променило за теб ако ми знаеш името? Ще ме оцениш по различно от това което мисля и казвам ли? Ако се окажа личност която може да познаваш? По различно ли ще мислиш за мен спрямо това което пиша тук?
        Дали ти се казваш Иван или Драган за мене няма значение има значение какво мислиш.

        Или мислиш че те лъжа ли...за какво да те лъжа...?

        Но наистина това което пишеш е тотално погрешно защото не схващаш въобще пазара.
        Не можеш да използваш думата "инвестиция" когато става въпрос за БФБ. И не можеш да учиш някой на инвестиционно поведение когато "опита" ти е свързан единственно с БФБ. И не за друго а защото това въобще не е пазар.
        И по анализите ти си личи прекрасно.
        Мога да застана зад всяка дума която казвам и да ти обясня защо мисля така. Но понеже като цяло нещата които мислиш са погрешни то не знае човек от къде да почне за да ти каже че са погрешни толкова са много. Като се почне от правилата ти за търговия мине се през разбирането ти за форекс и пазара като цяло и се свърши с анализа на компаниите.

        Може да съм груб...но това е това което мисля.
        Само мога да си представя да бях начинаещ спекулант и да дойда при теб да ми кажеш това което казваш...ще ме осакатиш за цял живот.

        Коментар


        • @Iv_max - кажи в кои компании си CEO, че да научим и ние нещо от теб! И не се крий зад анонимен профил, то така и баба знае! Застани като мен с името си тук и тогава ще обсъждаме всичко, което те вълнува.

          А дотогава - тролвай си на воля!

          Коментар


          • Иначе аз къси не ползвам.Не позлзвам заради шорт скуизовете, които са причната за надуване на цените на явни избушеняци и балоняци. Просто много е по-лесно да обереш парите на късите отколкото на дългите.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Ок

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              В Китай държавния капитализъм е стигнал до лимита на възможностите си. Предполагам знаеш, че банките в Китай са натрупали огромни несъбираеми заеми към държавните компании.

              Някакъв друг пример с ефективни държавни компании дай.
              Много са...ще ти кажа две с които работя....Саджем - френска, Юрокоптер част вече от Ейрбъс...

              ЧЕЗ например....много са...трябва човек да потърси ....

              За Китай...незнам ти дали знаеш, че в Китай се провали чистия капитализъм....провали се чистия социализъм и стигнаха до извода за смесена икономика. Благодарение на това Китай направи чудо през последните 10 години. И следващите 10 години ще направи друго чудо по отношение на среданата си класа.
              Разбира се че Китай има много проблеми - главно с имотите и от там дълговете.

              Да успееш да си преструктурираш икономиката от експортноорентирана към такава с вътрешно потребление и да запазиш ръст на развитие за който не може никой друг да си мечтае...това е достойно освен за уважение...за това да се замислиш кое реално е по добре...чист капитлизъм или смесена икономика.
              Ей това е голямата разлика междуу Европа, САЩ и Китай. Което казваш. дълговете.

              Дълговете навсякъде са огромни...но Китай с "плановата си икономика" е твърде вероятно да смекчи проблемите и да ги сведе до минимум без значение кой какво мисли...и точно това което може да направи Китай с дикататорското си управление е далеч по трудно да се направи където и да е другаде с демократичното управление - уж.
              Кое е най важно в крайна сметка? Дали хората живеят по добре или дълговете са еди какви си? Ако саумееш да направиш така че хората ти да живеят добре....голяма работа дълговете...ще ги покрият някак си както го правят и това е...Важното е че в Китай държавните компании имат социална функция...ако че да губят. Хората имат работа. А това е по важно още повече ако искаш да развиваш икономиката си

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap
                O man, checkni mi postowete i ste vidish. Ne ma se nadlagwame
                Ми аз нали точно онзи пост чекнах. 6 позиции къси на Х за 30% от портфолиото на 13-14$.Аз не казвам че лъжеш. просто се опитвам да схвана какво правиш и затова разпитвам. Най-вече ми е интересно какъв риск поемаш за да правиш 300% годишно. Не си длъжен на никой за да даваш обяснения разбира се, така че няма да се обидя ако ме игнорираш.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  Martingale? Options are not linear, so it depends how you strucure. The 13 Bets were with deep OTM option which are cheap compared to the ATM/slight OTM i traded later on. In addition, the deep OTM were to Hedge the bonds I had as well
                  Ми ти тогава каза просто сел Х, без да уточняваш че са били опции а камоли дали са били ОТМ или АТМ. А тогава когато позицията ти беше 30% от портфейла това какви опции бяха АТМ или ОТМ ?
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Звездите ))

                    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Значи викаш да не гледаме Р/Е? А какво да гледаме тогава?
                    Звездите ))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      И стига с това ...P/E бе братче....на всяка дума ти и Иван Анализатора...колко било P/E то....все едно вчера сте чули какво е това и смятате че сте открили светия грал как да оценявате компаниите.....
                      Значи викаш да не гледаме Р/Е? А какво да гледаме тогава?
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Кой да прочетеш?

                        Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                        Ще ми е интересно да прочета анализа. Аз не казвам, че той познава бизнеса на всяка като програмист, а евентуално би могъл да научи малко повече за състоянието на отделните компании. Коя от изброените компани е със затихващи функции? Аз знаех 4-5 от списъка /всъщност повечето ще се закълнат, че не се занимават с аутсорсинг/ и никоя не ми изглежда такава. Написал си "робски труд" и че по подразбиране изсмукват подставчиците си /твоите компании/, но това не ги прави автоматично лоши компании или такива със затихващи функции. Напротив: купуват за 30-35, а продават за 70.
                        Бих се замислил за HPQ /по линия на големи АйТи компании в България, а не на аутсорсинга/, която обаче също не е в списъка му. Но примерно HPE е перспективна за мен с P/E под 10х и след доста разговори с познати от там.
                        Колкото за "пробутвал", ами това е форум , също така означавало и "пазар" на латински
                        Кой да прочетеш? Моя анализ ли?

                        Аз не съм анализатор.

                        Това че не ги знаеш компаниите от списъка хич не е добре. Не за теб...а за компаниите.
                        Като не знаеш какво правиш винаги е по добре да го правиш с компании които са горе долу ясни.

                        Аз не съм на ти, с европейския ИТ пазар който не смятам като цяло за переспективен...при факта че има американски такъв така че ще спра до тук.

                        Знаеш ли какво е аутсорсинг?

                        Какви поддоставчици....?

                        Тези които купуват за 35 и продават за 75 не са аутсорсинг компании.

                        И стига с това ...P/E бе братче....на всяка дума ти и Иван Анализатора...колко било P/E то....все едно вчера сте чули какво е това и смятате че сте открили светия грал как да оценявате компаниите.....
                        Ей затова, не трябва да се слушат такива като него...щото не само че няма да научиш нищо ами ще се научиш грешно...което е за цял живот.

                        Като да учиш английски от българин...като моя английски...туристическо произношение.
                        Никога аз не мога да се науча да говоря истински английски...щото съм се научил грешно...малката ми дъщеря на 4 години говори по добре.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Ти прочети другите...му "анализи". Като си в депресия....ще се посмееш поне.

                          Тоя пич се "занимава профисонално" с търговия от 2006 година...и чете лекции....смятай...
                          За пръв път виждам човек, който твърди, че е CEO на няколко IT фирми, а в същото време се държи като трол.

                          Кажи кои са фирмите поне! И какви са ти резултатите с тези фирми. Сигурен съм, че и на другите им е интересно!

                          Коментар


                          • Ти прочети другите...

                            Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            Haha, this guy is smoking something funny. Less liquidity is better than more liquidity. Go figure
                            Ти прочети другите...му "анализи". Като си в депресия....ще се посмееш поне.

                            Тоя пич се "занимава профисонално" с търговия от 2006 година...и чете лекции....смятай...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Само идеалист човек може да вярва че в момента централните банки не подпират,при това много яко,пазара.Но това само отлага кризата ,лекува се следствието а не причината.Докато може от нищото да се създават безконтролно пари кризите ще следват една след друга.
                              Подпират. ЦБ натискат надолу доходоносността на облигациите и акциите стават сравнително по-привлекателни и им се вдига цената. Затова имаме ПЕ на СиП над средноисторическото.

                              Ако под одържавяване имаш предвид, че когато пазарът навлезе в неудържима спирала надолу държавата слага долна граница - да, точно така е. Иначе можем да имаме депресия в продължение да десет и повече години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                Ecb will be buying a lot
                                Do you know which ones?

                                Коментар

                                Working...
                                X