IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    То нали този байбак го показва. Нямат даже парите си какво да правят. ПЕ то може да остане дълго време хубаво главно заради него, ако го изпълнят.
    Гледай сега, аз не казвам, че ГИЛД нямат бъдеще. Могат и да стигнат предишния си връх тази година.

    Просто си е риск и ниското ПЕ нищо не значи. То просто си отразява риска.

    Коментар


    • Ти си единствения...

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Хе хе, това и на мене няколко пъти ми е минавало на ум.
      Вероятно си седят и отдолу и отгоре, няма лошо.

      А маркета нека си реве за голям акуизишън, с количеството байбак недвусмислено си казват че по евтино на пазара от тях самите няма и си заслужава да си се изкупуват.

      Целген дето се набулбукаха миналата година на космически цени с различни други компанийки да не би да са по умни....
      Ти си единствения фундаменталист който го радва байбака.

      Виж да си спекулант и да те радва го разбирам....ама да си фундаменталист и да те радва..

      Коментар


      • На мерк

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Не виждам какво неясно има. Цялата и конкуренция вече е на пазара. Нито един от потенциалните конкуренти не предлага по-добро лекарство. В цялата фармация всяка основна фирма имат всъщност доста конкуренти.

        Аз имам някакви съмнения че самата Гилиъд си държи ниска цената за да направи масираните си байбеци на ниска цена. Защото иначе с толкова много милиарди за обратно изкупуване те реално могат да си докарат цената където си искат.
        На мерк е също толкова хубаво

        И сега като конкуренцията е на пзара...ей сега е важно на къде ще отидат работите...а не като нямаше.
        Last edited by Iv_max; 23.03.2016, 13:36.

        Коментар


        • То нали този байбак

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Дали ще намерят друг блокбъстър?

          Ако печалбата им си стои на едно място, може ПЕ още да се свие. Според мене продължаващо свиване на ПЕ е напълно възможно при липса на ясна перспектива за бъдещето.
          То нали този байбак го показва. Нямат даже парите си какво да правят. ПЕ то може да остане дълго време хубаво главно заради него, ако го изпълнят.

          Коментар


          • Ако си на печалба продавай..

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Работата е там че вървят нагоре - и то с много. Има само някакви очаквания за спад, които може и да са реалистични, но може и да не са. По-вероятно да не са като се гледа как пазара постоянно силно подценява резултатите и последните две години.
            Ако си на печалба продавай..ако питаш мене. Ако не си може и да изчакаш по добър момент, ама за покупка виж днеска REGN. Ако делото им мине в тяхна полза - 100 $ нагоре краткосрочно...ако не 50 надолу. Слуха е че е в тяхна полза ама аз съм аут до като не видя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              20 години, не 10, а за 20 години няма да остане пукнат болен от хеп с
              Това че няма да останат болни хубаво ли е за бизнеса?

              Коментар


              • Дето вика

                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Tука ще удариш на камък.
                За 2-3Б колко мислиш ще падне, най много 2-3%, т.е. печалбите от последните 2 дни.
                Те тия пари си ги вадят за 2 месеца.
                Освен това макар и с минус за Гилиъд още едно неизвестно де тежи на акцията отпада.
                Да залагаш с/у компания с 7 фор ре и 12Б байбак само за 2016 - не бих казал че е много смарт.
                Дето вика Мишо, в следващия пост...боли ме кура )))
                Или преведено - Ив мисли много краткосрочно ))

                Но ако трябва да бъда сериозен...виждате ли сега колко е вредно да се гледа P/E с идея да оценвяаш комапния главно на база на него?
                Ей това, е четиво, за Иван "Анализатора"
                Седи някой ала Иван Анализатора...гледа Гилд и хоп вика фанах на Господа фърчилото открих страшна компания....P/E - невероятно....байбак - страшен...оборот страшен...растяла..."1000 %" процента като растяла.......анализа ми е - ЩЕ РАСТЕ

                Ще расте...ама когато някой си закрие шорт позциите - тогава ще расте най много..))))

                А и да не си анализатор и можеш лекичко да мислиш....а сега е лесно след решението на съда... и попрочетеш ще разбереш че бъдещето на Гилд е супер неясно. Аз, да ме видяхте в моя портфейл да съм купил Гилд? Не съм купил...щото след като мерк направиха конкуренцията на хепатита нещата фундаментално се промениха за мен.
                Мерк не е майтап работа. Това не е ABBV. Ако Гилд бъде ударен сериозно и е принуден да намали цената и си намали пазарния дял на хепатита - отива на кино. Сега да мислим, дали и кога...и до колко това ще се случи - нямам идея но на първия ърнининг в който се види подобна тенденция относно ГИЛД - и го пиши бегал. Мен на баир лозе не ми трябва.
                Че е евтин евтин е....че може да се вдигне...може..заедно със всички биотехи заради индекса...но че най малко ще се вдигне това е сигурно.

                А за байбака това че е одобрен не означава че ще се изпълни. Можеш да използваш тази информация краткосрочно като бичи сигнал но не и дългосрочно.

                А отнсоно смарт или не съм смарт...мен ме интересуват евентуално няколко процента от Гилд...след това да си гледа работата и аз моята - обаче другаде.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Аз имам някакви съмнения че самата Гилиъд си държи ниска цената за да направи масираните си байбеци на ниска цена. Защото иначе с толкова много милиарди за обратно изкупуване те реално могат да си докарат цената където си искат.
                  Хе хе, това и на мене няколко пъти ми е минавало на ум.
                  Вероятно си седят и отдолу и отгоре, няма лошо.

                  А маркета нека си реве за голям акуизишън, с количеството байбак недвусмислено си казват че по евтино на пазара от тях самите няма и си заслужава да си се изкупуват.

                  Целген дето се набулбукаха миналата година на космически цени с различни други компанийки да не би да са по умни....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Неясното е, че всеки патент трае 10г. Сега остават още колко? Осем? ПЕ 8 е окей тогава. И не е ясно, че след две-три години печалбата няма да започне да намалява.
                    20 години, не 10, а за 20 години няма да остане пукнат болен от хеп с

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Не виждам какво неясно има. Цялата и конкуренция вече е на пазара. Нито един от потенциалните конкуренти не предлага по-добро лекарство. В цялата фармация всяка основна фирма имат всъщност доста конкуренти.

                      Аз имам някакви съмнения че самата Гилиъд си държи ниска цената за да направи масираните си байбеци на ниска цена. Защото иначе с толкова много милиарди за обратно изкупуване те реално могат да си докарат цената където си искат.
                      Неясното е, че всеки патент трае 10г. Сега остават още колко? Осем? ПЕ 8 е окей тогава. И не е ясно, че след две-три години печалбата няма да започне да намалява.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Според мене проблемът с ГИЛД е, че по-далечната перспектива е неясна.
                        Не виждам какво неясно има. Цялата и конкуренция вече е на пазара. Нито един от потенциалните конкуренти не предлага по-добро лекарство. В цялата фармация всяка основна фирма имат всъщност доста конкуренти.

                        Аз имам някакви съмнения че самата Гилиъд си държи ниска цената за да направи масираните си байбеци на ниска цена. Защото иначе с толкова много милиарди за обратно изкупуване те реално могат да си докарат цената където си искат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Работата е там че вървят нагоре - и то с много. Има само някакви очаквания за спад, които може и да са реалистични, но може и да не са. По-вероятно да не са като се гледа как пазара постоянно силно подценява резултатите и последните две години.
                          Дали ще намерят друг блокбъстър?

                          Ако печалбата им си стои на едно място, може ПЕ още да се свие. Според мене продължаващо свиване на ПЕ е напълно възможно при липса на ясна перспектива за бъдещето.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Работата е там че вървят нагоре - и то с много. Има само някакви очаквания за спад, които може и да са реалистични, но може и да не са. По-вероятно да не са като се гледа как пазара постоянно силно подценява резултатите и последните две години.
                            Според мене проблемът с ГИЛД е, че по-далечната перспектива е неясна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Ив мисли много краткосрочно. Може и да спечели, може и не. Не е ясно.

                              Фор 7 не е много reassuring за компания, на която продажбите и печалабата ще вървят надолу.
                              Работата е там че вървят нагоре - и то с много. Има само някакви очаквания за спад, които може и да са реалистични, но може и да не са. По-вероятно да не са като се гледа как пазара постоянно силно подценява резултатите и последните две години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Tука ще удариш на камък.
                                За 2-3Б колко мислиш ще падне, най много 2-3%, т.е. печалбите от последните 2 дни.
                                Те тия пари си ги вадят за 2 месеца.
                                Освен това макар и с минус за Гилиъд още едно неизвестно де тежи на акцията отпада.
                                Да залагаш с/у компания с 7 фор ре и 12Б байбак само за 2016 - не бих казал че е много смарт.
                                Ив мисли много краткосрочно. Може и да спечели, може и не. Не е ясно.

                                Фор 7 не е много reassuring за компания, на която продажбите и печалабата ще вървят надолу.

                                Коментар

                                Working...
                                X