IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    close PCLN flat
    Ето това е добър пример защо трейдването не е хубаво. Ти си убеден, че прайслайн е добра компания на не лоша цена.

    Беше купил на 1025 и продаде на 1275. Сега влизаш на по-висока цена, стряскаш се от някакво леко движение надолу, продаваш флат, после може пак да влезеш, може би на още по висока цена...

    На твое място ако бях влязъл на 1025 щях да си държа и да си свиркам, докато не си променя мнението за бъдещето на компанията.
    Last edited by Misho ILIEV; 23.03.2016, 16:34.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Е то затова и епъл стои на ПЕ 10 а не на 50

      Щото са като ГИЛД.

      Въпроса е принципен...ако имаш подозрения че ГИЛД ще падне...продай...и пак си я купи след някой ден, седмица или месец...какво ти пречи
      Не, не са като Гилд, на гилд продуктовия цикъл е 20 години, на епъл е 2 до 3 години. Рискът за печалбите при гилд с други думи е към 10 пъти по-нисък.

      Проблемът е че имам подозрения че може и да растат. И подозренията ми за ръст са по-стабилни от подозренията ми за спад

      Коментар


      • Close UTHR

        Close UTHR

        Коментар


        • Close APPL

          Close APPL временнно

          Коментар


          • Е то затова и епъл

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Като например не генерат кеш ли, или може би лекарството им е по-лошо от някое чуждо или пък може би не могат да си купят която си поискат друга компания- Или пък сигурно болните са много по-малко или може би пък са скъпи. Все пак за миналата година са генерирали само 20 милиарда кеш на 120 милиарда капитализация. Епъл например са генерирали цели 80 милиарда - при 590 милиарда.
            Е то затова и епъл стои на ПЕ 10 а не на 50

            Щото са като ГИЛД.

            Въпроса е принципен...ако имаш подозрения че ГИЛД ще падне...продай...и пак си я купи след някой ден, седмица или месец...какво ти пречи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Ей това е лош пример - когато човек се влюби в дадена акция.
              Като например не генерат кеш ли, или може би лекарството им е по-лошо от някое чуждо или пък може би не могат да си купят която си поискат друга компания- Или пък сигурно болните са много по-малко или може би пък са скъпи. Все пак за миналата година са генерирали само 20 милиарда кеш на 120 милиарда капитализация. Епъл например са генерирали цели 80 милиарда - при 590 милиарда.

              Коментар


              • close PCLN flat

                close PCLN flat

                Коментар


                • Ей това е лош пример

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Тцъ - гилиъд са генератор на кеш с огромно количество възможности пред тях всъщност с доста добър растеж и на изключително ниска цена. Ако намеря нещо по-добро или подобно дори може и да ги намаля - да не са ми вече най-голямата позиция. До като не видя друго по-добро си ги държа в сегашния размер
                  Ей това е лош пример - когато човек се влюби в дадена акция.

                  Коментар


                  • Close some BIS and BIIB

                    Close some BIS and BIIB

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Да, 3% от световното население да кажем 1 милиард богато население от него да кажем 70% пазарен дял на Гилиъд и 50 х средна цена - доста по-ниска от сегашната - идват 1 трилион приходи. При 30% профит маржин, т.е. значително по-надолу от сегашния - идват 300 милиарда натрупани печалби. Колкото по-бързо влезат в компанията толкова по-добре. Особено след като в момента пазарната капитализация е само 130 милиарда.
                      Тука малко по консервативни са за мене цифрите. Пазара за идните 10г години го виждам на ок 300Б при 20-25К цена ( над двойно по ниска от сега в уса).
                      Но пък 30% профит маржин е абсурден, доста повече е, и сега им излиза под 1К производството на курс лечение.
                      Така или иначе и за мене поне 180-200Б ще влязат в касичката на гилиъд идното десетилетие.
                      Това си е най големия чичко паричко в сектора, може да си купи каквото му скимне и когато му скимне.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Ако си на печалба продавай..ако питаш мене. Ако не си може и да изчакаш по добър момент, ама за покупка виж днеска REGN. Ако делото им мине в тяхна полза - 100 $ нагоре краткосрочно...ако не 50 надолу. Слуха е че е в тяхна полза ама аз съм аут до като не видя.
                        Тцъ - гилиъд са генератор на кеш с огромно количество възможности пред тях всъщност с доста добър растеж и на изключително ниска цена. Ако намеря нещо по-добро или подобно дори може и да ги намаля - да не са ми вече най-голямата позиция. До като не видя друго по-добро си ги държа в сегашния размер

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Това че няма да останат болни хубаво ли е за бизнеса?
                          Да, 3% от световното население да кажем 1 милиард богато население от него да кажем 70% пазарен дял на Гилиъд и 50 х средна цена - доста по-ниска от сегашната - идват 1 трилион приходи. При 30% профит маржин, т.е. значително по-надолу от сегашния - идват 300 милиарда натрупани печалби. Колкото по-бързо влезат в компанията толкова по-добре. Особено след като в момента пазарната капитализация е само 130 милиарда.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            На мерк е също толкова хубаво

                            И сега като конкуренцията е на пзара...ей сега е важно на къде ще отидат работите...а не като нямаше.
                            На мерк изисква постоянно наблюдение на чернодробни ензими. На Гилиъд не.

                            Коментар


                            • Бъдеще всеки има...

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Гледай сега, аз не казвам, че ГИЛД нямат бъдеще. Могат и да стигнат предишния си връх тази година.

                              Просто си е риск и ниското ПЕ нищо не значи. То просто си отразява риска.
                              Бъдеще всеки има...и този който ще умре има бъдеще)))

                              Шегувам се...

                              Естестественно, че има бъдеще...това е сериозна компания и имат пари много...
                              Но ако питаш мен ако VRX се махнат от лайната сега по някакъв начин - имат по голямо бъдеще защото имат по широка и деверсифицирана продуктува гама на база на техните продукти и компаниите които купиха заради които е и огромния им дълг което забравят хората. Особенно от тази цена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                То нали този байбак го показва. Нямат даже парите си какво да правят. ПЕ то може да остане дълго време хубаво главно заради него, ако го изпълнят.
                                Гледай сега, аз не казвам, че ГИЛД нямат бъдеще. Могат и да стигнат предишния си връх тази година.

                                Просто си е риск и ниското ПЕ нищо не значи. То просто си отразява риска.

                                Коментар

                                Working...
                                X