IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Затова е лошо да си икономист.
    И затова икономистите нямат особен успех на пазара, заради по горните ти твърдения.
    Това е вярно. Икономистите не се справят добре. Но същото важи и за финансистите. Както и за почти всички останали. Статистиката е брутална.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Затова е лошо да си икономист.
      И затова икономистите нямат особен успех на пазара, заради по горните ти твърдения.

      Ето, статистиката показва това което показва - обобщените данни които си показал и на база на тях би трябвало да се съгласим с теб ако ги погледнем на първо четене и и без да мислим задълбочено.
      Дали обаче реалността отговаря на статистиката?

      В тези данни които цитираш има обобщена информация за инвестициите на целия пазар.
      Кое обаче е реалността?
      В период на "пари без пари" са характерни няколко неща:

      1. Увеличен апетит към риск
      2. Много нови "инвестиции" в нови в голяма част рискови проекти
      3. Голям дебит
      4. Голям дивидент
      5. Голям байбак

      В тази статтистика влизат новите инвестиции характерни за периода на "пари без пари".
      Ярък пример за това са стотиците нови IPO та през последните 3-4 години.
      Бърз преглед на тях показва, къде са те сега, и каква част от инвестициите им има вероятност да са успешни и каква част са чисто трошене на готови пари на инвеститорите.
      Ако трябва да вляза в стила на Равния...за какво да ти казвам моите анализи след като трябва да плащаш за тях. Но аз няма да вляза в този стил и ако искаш бих могъл да ти дам доказателства ако не можеш да ги видиш сам.




      http://investor.bulgarianforum.net/t...me-to-new-nyse
      Аз не съм икономист. Но дефиницията на capex e инвестиция в дълготрайни материални активи. Т.е. не включва нито IPO, нито buyback, нито M&A, нито R&D, нито оперативни разходи. Сега ти казваш, че тези които са смятали capex-а от графиката са имали друга дефиниция.

      Дори да е така, capex-а в САЩ не е на историческо дъно. И това е така дори да вадим от capex-a обратното изкупуване, което си е било много високо и през 2006-2007.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Доналдът говори доста от тия неща от години... което не значи, че е неправ.
        Ех този Тръмп го изкарахте някво божество. Типичен американски представител от средната класа с разликата,че е обрал бая хора и има доста пари. Познанията са му колкото на някое наше момче бачкатор. А да питам Тръмп кога ще върне парите на саудитците?

        Аз ако съм кредитен милярдер ще ми се възхищавате ли както на него.... направо не е истина колко мъка има по този свят.

        Коментар


        • Момчета, в понеделник смятам да разпродам няколко златни миньора, и си мисля в какво да инвестирам. Доста компании, които са част от енергийно-индустриалния комплекс на Америка се продават на едноцифрени ПЕта или под бук. NOV? рафинерии, химия, бензиностанции /там обаче много поскъпнаха/ или направо шистови компании /следващият път - а такъв все ще има - когато Тотал реши да инвестира, няма да е в България или Уганда, където условията са иди ми дойди ми, а където може да се споразумее директно със собствениците на земята/

          Колкото за евтината "слуз" - това е протеинът на икономиката, не допинг. С времето си дава отражение. Когато суровините бяха скъпи в продължение на десетилетие, и в Америка и в Европа растежът се забави, довеждайки до разни кредитни щуротии, и сегашните кризи, а растежът из Арабия, Русия и Латинска Америка се ускори. Сега махалото се обръща. За производителите по-бързо, за консуматорите по-бавно. Но при все цялата криза, продажбите на дребно в Европа, а и в България са доста добри.

          И две думи за байбаците и дивидендите - връзката не е еднозначна с инвестициите. Какъв е проблемът да ги реинвестираш в капиталоемки бизнеси? Ето пак се връщам на тема златни миньори и в частност Дънди - компания с 200 милиона / беше сто преди месец/ капитализация ще строи нова мина за 100 милиона и отгоре. Това няма как да стане поне без някакво предлагане и на дялов капитал. Можете да си реинвестиране дивидендите и байбаците, ако ви боли за инвестициите на едро. Важното е кой взима решението.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Като тези дето прочетох че на Императора му се обаждали да си купува Тесла. Това е наистина толквоа ниско и жалко и елементарно да кажеш на някой купи си Тесла щото са изкарали евтина кола от позицията на "експерт". Няма в България експерти въобще. Всички са на светлинни години от реалността - заровени в книгите, неразбирайки въобще къде се намират.

            http://investor.bulgarianforum.net/t...me-to-new-nyse
            Всеки път ги питам: що не ми се обадихте преди 3-4 години да си купя теслички? Ти си изказвал един-два пъти твои съображения относно несгодността и доста високата рисковост на тая компания на тия нива и аз съм 100% съгласен с тебе, затуй не ща теслички.


            Разбира се - имаш право за "мисленето наедро" - в смисълът, в който мисля, че го казваш. Пропадането на 1-2 балоняшки сектора обикновено смъква надолу целият пазар - дори компании, които би трябвало да вървят нагоре... неслучайно януари така анализирах Daimler... типичен случай за акция, сриваща се зарад пазарът, а не заради реалните данни на компанията.
            Last edited by Императорът; 03.04.2016, 14:18.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Тръмп е голям авторитет в тази област
              Доналдът говори доста от тия неща от години... което не значи, че е неправ.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Затова е лошо да си икономист

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Под "наедро" имам предвид без да се проверят конкретно фактите. Както е в случая с корпоративните инвестиции. Много се говори и пише, че нямало, но корпоративните инвестиции в САЩ са си в нормални граници. Т.е. обратното изкупуване не е за сметка на инвестициите.
                Затова е лошо да си икономист.
                И затова икономистите нямат особен успех на пазара, заради по горните ти твърдения.

                Ето, статистиката показва това което показва - обобщените данни които си показал и на база на тях би трябвало да се съгласим с теб ако ги погледнем на първо четене и и без да мислим задълбочено.
                Дали обаче реалността отговаря на статистиката?

                В тези данни които цитираш има обобщена информация за инвестициите на целия пазар.
                Кое обаче е реалността?
                В период на "пари без пари" са характерни няколко неща:

                1. Увеличен апетит към риск
                2. Много нови "инвестиции" в нови в голяма част рискови проекти
                3. Голям дебит
                4. Голям дивидент
                5. Голям байбак

                В тази статтистика влизат новите инвестиции характерни за периода на "пари без пари".
                Ярък пример за това са стотиците нови IPO та през последните 3-4 години.
                Бърз преглед на тях показва, къде са те сега, и каква част от инвестициите им има вероятност да са успешни и каква част са чисто трошене на готови пари на инвеститорите.
                Ако трябва да вляза в стила на Равния...за какво да ти казвам моите анализи след като трябва да плащаш за тях. Но аз няма да вляза в този стил и ако искаш бих могъл да ти дам доказателства ако не можеш да ги видиш сам.

                В същото време, големите компании ( като общ случай ) които са структуроопределящи и най важни за индустрията ако им погледнеш техните capex ще видиш съвсем различна картина, както и ще си обясниш защо точно те а не новите и рискови проекти генерират по голям дивидент и по голям байбак.

                Капекс а от тази гледна точка е повече от нормално да изглежда по начина по който изглежда. И ако извадим от него ( или по лесно анализираме инвестициите на най-големите компаниии ) ще разберем че на практика ако извадим новите рискови инвестиции, влизайки в статистиката , които имат голям риск ( вече го наблюдаваме ) за провал или не устойчив растеж ще видим че инвестициите в големите компании намаляват драстично ( за сметка на дивидентите и байбака ) ,а тези в рискови такива се увеличават също толкова драстично съвсем в духа на изброените по горе характеристики на "период на пари без пари " .

                И пак си погледни графиката която си публикувал и си задай въпроса защо 2007 година "инвестициите" са по големи от сега...а тогва следва последната най голяма криза а не фундаменталнен бум който точно тази статистика би предрекъла.

                Отговора е, че тогава рисковите инвестиции в интернет балона са в космоса....и после на боклука.

                Сега новите ИПО та бяха в космоса ...и голяма част от тях сега са, или в близко бъдеще пак в боклука.

                Ето това е пример който трябва да се учи в училище ... защо чистото икномическо мислене има отрицателен ефект в взимането на решения за ивнестиция което бъдещето ще покаже още по ясно.

                А най-опасното е че с подобни "доказателства" можеш да заблудиш толкова много хора които не могат да мислят самостоятелно.
                Като тези дето прочетох че на Императора му се обаждали да си купува Тесла. Това е наистина толквоа ниско и жалко и елементарно да кажеш на някой купи си Тесла щото са изкарали евтина кола от позицията на "експерт". Няма в България експерти въобще. Всички са на светлинни години от реалността - заровени в книгите, неразбирайки въобще къде се намират.

                http://investor.bulgarianforum.net/t...me-to-new-nyse
                Last edited by Iv_max; 03.04.2016, 14:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Ако искаш да осмислиш цялата картина, точно това трябва да правиш...да мислиш наедро.

                  Частинте случаи се надявам да сте открили вие, и да сте заложили на тях, и да продължите да вярвате че след като общия случай даде резултат, вашите частни случаи ще бъдат печеливши.


                  http://investor.bulgarianforum.net/t...me-to-new-nyse
                  Под "наедро" имам предвид без да се проверят конкретно фактите. Както е в случая с корпоративните инвестиции. Много се говори и пише, че нямало, но корпоративните инвестиции в САЩ са си в нормални граници. Т.е. обратното изкупуване не е за сметка на инвестициите.

                  Коментар


                  • Ако искаш да осмислиш цялата картина

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Това, че с печалбите се прави само обратно изкупуване и няма инвестиции не е вярно. Сега през Q1 наистина няма инвестиции, но в предходните периоди си има capex в нормата.

                    Хората обичат да говорят наедро: "Централните банки печатат пари от въздуха, фирмите правят само финансов инженеринг и няма capex. Всичко отива в киреча." Но картината е малко по-различна.
                    Ако искаш да осмислиш цялата картина, точно това трябва да правиш...да мислиш наедро.

                    Частинте случаи се надявам да сте открили вие, и да сте заложили на тях, и да продължите да вярвате че след като общия случай даде резултат, вашите частни случаи ще бъдат печеливши.


                    http://investor.bulgarianforum.net/t...me-to-new-nyse
                    Last edited by Iv_max; 03.04.2016, 13:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      След както всички виждаме как се справят авторитетите няма да е много лоша идея да чуем и магазинерите или строителите.
                      ++++++++++++++++++++++++

                      Коментар


                      • След както всички виждаме

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Тръмп е голям авторитет в тази област
                        След както всички виждаме как се справят авторитетите няма да е много лоша идея да чуем и магазинерите или строителите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Тръмп е голям авторитет в тази област
                          Може и да не е авторитет но е вътре в нещата много повече от нас

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Но приятелю, консумативите ( сиреч сурвините ) не паднаха ли достатъчно 2015 година? Оборота....оборота е важен. И маржа разбира се, но той е важен само когато печалбата се изпозлва за нови инвестиции а не за байбак или дивиденти.

                            Байбака и дивидентите са бичи за акциите само в много краткосрочен план ( виждаме това от 2014 година насам осезаемо ) . Ако използваш думата "инвестиция" в твоя начин на мислене към момента от това трябва да се страхуваш най-вече, защото резултатите от лиспа на инвестиция или от инвестиция се вижда след години. А фундаменталното мислене разчита на това че бъдещето ще е по добро от настоящето.

                            А какво се има пред вид под свити разходи - е повече от ясно ако прочетеш отчетите на повечето компании от март миналата година та до днешни дни
                            Това, че с печалбите се прави само обратно изкупуване и няма инвестиции не е вярно. Сега през Q1 наистина няма инвестиции, но в предходните периоди си има capex в нормата.

                            Хората обичат да говорят наедро: "Централните банки печатат пари от въздуха, фирмите правят само финансов инженеринг и няма capex. Всичко отива в киреча." Но картината е малко по-различна.
                            Attached Files

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Любимеца ти Тръмп дава мрачни прогнози за пазара
                              Тръмп е голям авторитет в тази област

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Аре, че и аз ного се разписах - и ми се доспа като на пор. Каквото ще става, ще стане - божа работа и спекулантска му работа - ний с тебе можем само да гадаем какво ще ни погодят, проклетидаса.

                                Лека.
                                Любимеца ти Тръмп дава мрачни прогнози за пазара

                                Коментар

                                Working...
                                X