IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Iv_max Покрай теб тук стана доста интересно ,тук сте 4-5 човека поне за мен доста полезни,тъка че наздраве

    Коментар


    • Хайде един път и ти

      Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
      Щот са големи тарикати и със силата на волята и интелигентност тип "красив ум", ще надвият цялото пазар барабар с честни и нечестни участници
      Хайде един път и ти кажи какво мислиш...за форума в който се намираш. (NYSE)

      Това че си остроумен го разбрахме.

      Седите всички и гледате сеир от страни. А аз се гърча да обясня това което знам.

      Няма такъв форум никъде. Само в България е възможен. Погледнете хората какво правят по света...ама там не смеете да се обадите предполагам. Събрали по 5 лева и станали фундаментални инвеститори. Щото сте много умни.

      Като сте по умни от мен кажете нещо конкретно, ама до сега само остроумни подмятания.

      Хайде и ти кажи в какво си инвестирал и защо.
      Обясни ми да ме научиш и ще те уважавам...или викаш за какво да те уча....къв съм ти аз и за какво ти е да те уважавам? Всеки гледа себе и нали?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Веднъж реших да проверя има ли търгуване с вътрешна информация.

        Взех седмиците преди и след лемън брадърс - горе долу най-сериозния момент на пазарите от години. И исках да видя дали пазара реагира преди или след дадени новини. Бях си направил един таймлайн на всички важни новини и решения - вече бяха излезли факти за това какво и политиците са знаели, какво са мислили да правят, и кога го правят. Все решения, които могат да докарат милиарди.

        И след това ги насложих тези неща на графики на пазарите - никаква реакция. Пазарите винаги реагираха в последствие и често дори с няколко дена закъснение - очевидно не са могли да осъзнатя какво точно се случва. Но нито веднъж не бяха реагирали предварително.

        Реално всеки човек единствено с публична информация и единствено със свои собствени анализи е можел да се справи по-добре.

        Следващите кризи - тези в европа бяха абсолютно същите. Пазарът реагираше със закъснение - не изпреварващо. Понякога закъснението бе дни, друг път седмици.

        Това пък което се случи сега - в началото на годината бе типичен пример за това как пазарът е отиграл 10 от последните 3 кризи
        Пълна глупост!!!! Ако ставаше така аз и всички тук можеше да сме ултра богати, ама не сме нали.... Какво ще кажеш за украйнксите или руските хакери краднали вътрешна информация от няколко агенции.

        Властите в САЩ разбиха 9-членна хакерска група, търгувала с крадена вътрешна информация от компании, чиито акции се търгуват на фондовата борса в Ню Йорк.

        Арестите са извършени в щатите Джорджия и Пенсилвания. Петима от групата са руснаци и украинци, твърди агенция Блумбърг. Киберпрестъпниците прониквали в сървърите на такива компании като Marketwired, Business Wire, PRNewswire Association LLC, която е дъщерна компания на един от най-богатите хора в света Уорън Бъфет. Оттам те изземвали корпоративни съобщения. Впоследствие предавали получената информация на свои съучастници в САЩ.

        Впоследствие злосторниците използвали инсайдерска информация за покупка и продажба на акции на Нюйоркската борса на 10 големи компании. По този начин хакерите спечелили над 30 млн. долара. Сред компаниите, чиито акции фигурирали в сделките, са били Panera Bread Co, Boeing Co, Hewlett-Packard Co, Caterpillar Inc. и Oracle Corp.

        Очаква се киберпрестъпниците да бъдат обвинени в мошеничество с ценни книжа и хакерство. Разследването срещу тях траело две години.

        Айде направи и ти 30 милиона ще ти дадем 1 година само на база анализи ? Можеш ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Този форум е пълна трагедия.

          Всички разпъват локуми без да кажат нищо конкретно.
          С две думи имате си социалана среда от 5 човека , да си говорите глупости след като не можете да правите пари. По стечение на обстоятелствата и аз станах част от тази среда и след няколко месеца отново разбирам че промяна не е възможна ( подобно в темата политика ) и да ви кажа честно едно че ми омръзна а друго че почнах да съжелявам искренно.
          Всички умират от страх с малки изключения да кажат аз купих това или моя поертфейл е еди какъв си защото еди как си мисля и т.н Защо? За да не вземе някой да ги бъзика предполагам ако сгрешат. Но когато ти си убеден в решението в което си взел би трябвало да можеш да си носиш и отговорността.
          Иначе сте страхотни по отношение да кажете как нещата няма да станат вместо да вземете да помислите как да станат. Типично българско.

          Дребно мислене на дребни хора - много съжелявам че трябва да кажа това.
          Аз ти се кефия така ,че си толкова смел и пишеш кое и колко си взел тъка ,че се надявам да пишеш тук

          Коментар


          • Този форум е пълна трагедия

            Този форум е пълна трагедия.

            Всички разпъват локуми без да кажат нищо конкретно.
            С две думи имате си социалана среда от 5 човека , да си говорите глупости след като не можете да правите пари. По стечение на обстоятелствата и аз станах част от тази среда и след няколко месеца отново разбирам че промяна не е възможна ( подобно в темата политика ) и да ви кажа честно едно че ми омръзна а друго че почнах да съжелявам искренно.
            Всички умират от страх с малки изключения да кажат аз купих това или моя поертфейл е еди какъв си защото еди как си мисля и т.н Защо? За да не вземе някой да ги бъзика предполагам ако сгрешат. Но когато ти си убеден в решението в което си взел би трябвало да можеш да си носиш и отговорността.
            Иначе сте страхотни по отношение да кажете как нещата няма да станат вместо да вземете да помислите как да станат. Типично българско.

            Дребно мислене на дребни хора - много съжелявам че трябва да кажа това.

            Коментар


            • Безумие

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Имам няколко теории защо мислиш така.

              Една от тях е, че си дал пари да ти ги управляват в някакъв фонд. Те са го направили некадърно и после са излезли с обяснението, че някакви могъщи и неведоми хеджфондове с ВЧТ манипулират пазара и затова твоите хора са се представили зле. Ти си лапнал стръвта заедно с кукичката
              Безумие. Е тази мисъл.

              Тази мисъл е във все по задълбочаващото ми предполжоение че ти както и Равен или сте наивни или прекалено млади или третото.

              Коментар


              • Не

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Използвай елементарната логика:
                1. да мръднеш цената нагоре или надолу струва пари
                2. като купиш и след няколко секунди продадеш можеш да спечелиш (или пък да загубиш) от спред, но не задаваш тон на пазара дали да върви нагоре или надолу
                3. когато на пазара се продава повече от ежедневния обем това моментално се вижда в order flow-а на дилърите и те моментално започват да смъкват цената, на която купуват (изобщо без да се интересуват кой и защо продава повече - това е "закон на природата", вж. по въпроса Jack Treynor - The Economics of the Dealer Function)

                Можеш ли да обясниш как точно си представяш манипулирането на пазара. Конкретно какъв е механизмът. И без общи приказки от сорта "те имат много пари", "те са недосегаеми", "те имат ВЧТ".
                Не. Не мога и не искам да обяснявам повече.

                Интересуват ме само твоите позиции и защо си ги заел за да говорим конструктивно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Един въпрос към тези които смятат, че пазара е НЕчестен. Щом така смятате, защо сте на пазара? Аз ако смятах пазара за нечестен нямаше да съм на него. Това щеше да е откровен комар.
                  Щот са големи тарикати и със силата на волята и интелигентност тип "красив ум", ще надвият цялото пазар барабар с честни и нечестни участници

                  Коментар


                  • Един въпрос към тези които смятат, че пазара е НЕчестен. Щом така смятате, защо сте на пазара? Аз ако смятах пазара за нечестен нямаше да съм на него. Това щеше да е откровен комар.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/09/...en_za_krizata/
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        Не знам дали знаеш, но Фишър Блак стига до концепцията за CDS през 70те години...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          Мерси, ще си я взема. Голям фен съм на Фишър Блак, четох книга за него - бил е супер интересна личност с много разностранни интереси.

                          Коментар


                          • ще ме прощавате за песимистичния сайт, но този материал ми се струва интересен

                            http://www.zerohedge.com/news/2016-0...where-11-years
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • http://www.amazon.com/The-Rise-Quant.../dp/023027417X

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Използвай елементарната логика:
                                1. да мръднеш цената нагоре или надолу струва пари
                                2. като купиш и след няколко секунди продадеш можеш да спечелиш (или пък да загубиш) от спред, но не задаваш тон на пазара дали да върви нагоре или надолу
                                3. когато на пазара се продава повече от ежедневния обем това моментално се вижда в order flow-а на дилърите и те моментално започват да смъкват цената, на която купуват (изобщо без да се интересуват кой и защо продава повече - това е "закон на природата", вж. по въпроса Jack Treynor - The Economics of the Dealer Function)

                                Можеш ли да обясниш как точно си представяш манипулирането на пазара. Конкретно какъв е механизмът. И без общи приказки от сорта "те имат много пари", "те са недосегаеми", "те имат ВЧТ".
                                Jack treynor: portfilimanagemet at the University, good times

                                Коментар

                                Working...
                                X