IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    На коренно противополижни мнения сме по този въпрос
    Модела на Кейнс работи само за 20% от икономиките,останалите 80% трябва да са икономически колонии за да работи системата.Само с печатане не става,а и както написах печатарите трябва да са малко и да имат самолетоносачи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Смятам Кейнс и поддържниците му за една от големите злини на 20 век
      На коренно противополижни мнения сме по този въпрос

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Да, става дума за периода 1933-1946. Малко селективно е

        А самата сума няма значение. Важното е с колко е бил пазара.
        Смятам Кейнс и поддържниците му за една от големите злини на 20 век

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Ето, статистиката показва това което показва - обобщените данни които си показал и на база на тях би трябвало да се съгласим с теб ако ги погледнем на първо четене и и без да мислим задълбочено.
          Дали обаче реалността отговаря на статистиката?
          Само две кратки уточнения. Capex-а е жълтата линия, не бар чарт-а. А дот ком балона беше 2001г.
          Attached Files

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            Спечелил е прилична за времето си сума но не е избил рибата.Преди това се разорява и губи първото си състояние
            Да, става дума за периода 1933-1946. Малко селективно е

            А самата сума няма значение. Важното е с колко е бил пазара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Кейнс е исключение. Твърди се, че за периода 1933-1946 e избил рибата във водата както никой друг преди или след това.




              http://www.wsj.com/articles/SB100014...13810084976558
              Спечелил е прилична за времето си сума но не е избил рибата.Преди това се разорява и губи първото си състояние

              Коментар


              • В долният си пост нямах предвид нашият колега Мишо - но оня Мишо, дето рано или късно завежда всяко двуного на купонът у Петърчо.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Не

                  Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Магазинер? Имаш верига магазини?

                  Аз съм юрист по образование. Но много от колегите ми, включително икономистите, ме смятат за събрат икономист
                  Не не съм магазинер но Равния ми вика така....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                    Доколкото съм чувал и Кейнз и Рикардо са били доста успешни инвеститори на борсата. Самият Сорос също е завършил LSE: е вярно, че с философия.
                    Моето впечатление е, че историци, литератори и философи се справят най-добре.
                    По едно време имаше един бум на физици с квантови стратегии, но всичко си отиде на мястото - кой от където е. Скоро време ще ги последват и ония с високото напрежение и още по-високите честоти.
                    Благодаря за което - сам аз: магистър по философия - ама като каза, че сорос е тоже - направо уби всичко детско в мене.

                    Защо Мишо още го бави този?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                      Доколкото съм чувал и Кейнз и Рикардо са били доста успешни инвеститори на борсата. Самият Сорос също е завършил LSE: е вярно, че с философия.
                      Моето впечатление е, че историци, литератори и философи се справят най-добре.
                      По едно време имаше един бум на физици с квантови стратегии, но всичко си отиде на мястото - кой от където е. Скоро време ще ги последват и ония с високото напрежение и още по-високите честоти.
                      Slabo mnenie

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max
                        А какъв си? Аз съм магазинер...ти какъв си?
                        Магазинер? Имаш верига магазини?

                        Аз съм юрист по образование. Но много от колегите ми, включително икономистите, ме смятат за събрат икономист
                        Last edited by Misho ILIEV; 03.04.2016, 19:18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                          Доколкото съм чувал и Кейнз и Рикардо са били доста успешни инвеститори на борсата. Самият Сорос също е завършил LSE: е вярно, че с философия.
                          Моето впечатление е, че историци, литератори и философи се справят най-добре.
                          По едно време имаше един бум на физици с квантови стратегии, но всичко си отиде на мястото - кой от където е. Скоро време ще ги последват и ония с високото напрежение и още по-високите честоти.
                          Кейнс е исключение. Твърди се, че за периода 1933-1946 e избил рибата във водата както никой друг преди или след това.

                          Keynes was no mere contrarian. He was the epitome of his own definition of a long-term investor: "eccentric, unconventional and rash in the eyes of average opinion." To emulate Keynes, "you have to be idiosyncratic," Mr. Chambers says. "That's easy to say but much harder to execute."

                          http://www.wsj.com/articles/SB100014...13810084976558

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Това е вярно. Икономистите не се справят добре. Но същото важи и за финансистите. Както и за почти всички останали. Статистиката е брутална.
                            Доколкото съм чувал и Кейнз и Рикардо са били доста успешни инвеститори на борсата. Самият Сорос също е завършил LSE: е вярно, че с философия.
                            Моето впечатление е, че историци, литератори и философи се справят най-добре.
                            По едно време имаше един бум на физици с квантови стратегии, но всичко си отиде на мястото - кой от където е. Скоро време ще ги последват и ония с високото напрежение и още по-високите честоти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Затова е лошо да си икономист.
                              И затова икономистите нямат особен успех на пазара, заради по горните ти твърдения.
                              Това е вярно. Икономистите не се справят добре. Но същото важи и за финансистите. Както и за почти всички останали. Статистиката е брутална.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Затова е лошо да си икономист.
                                И затова икономистите нямат особен успех на пазара, заради по горните ти твърдения.

                                Ето, статистиката показва това което показва - обобщените данни които си показал и на база на тях би трябвало да се съгласим с теб ако ги погледнем на първо четене и и без да мислим задълбочено.
                                Дали обаче реалността отговаря на статистиката?

                                В тези данни които цитираш има обобщена информация за инвестициите на целия пазар.
                                Кое обаче е реалността?
                                В период на "пари без пари" са характерни няколко неща:

                                1. Увеличен апетит към риск
                                2. Много нови "инвестиции" в нови в голяма част рискови проекти
                                3. Голям дебит
                                4. Голям дивидент
                                5. Голям байбак

                                В тази статтистика влизат новите инвестиции характерни за периода на "пари без пари".
                                Ярък пример за това са стотиците нови IPO та през последните 3-4 години.
                                Бърз преглед на тях показва, къде са те сега, и каква част от инвестициите им има вероятност да са успешни и каква част са чисто трошене на готови пари на инвеститорите.
                                Ако трябва да вляза в стила на Равния...за какво да ти казвам моите анализи след като трябва да плащаш за тях. Но аз няма да вляза в този стил и ако искаш бих могъл да ти дам доказателства ако не можеш да ги видиш сам.




                                http://investor.bulgarianforum.net/t...me-to-new-nyse
                                Аз не съм икономист. Но дефиницията на capex e инвестиция в дълготрайни материални активи. Т.е. не включва нито IPO, нито buyback, нито M&A, нито R&D, нито оперативни разходи. Сега ти казваш, че тези които са смятали capex-а от графиката са имали друга дефиниция.

                                Дори да е така, capex-а в САЩ не е на историческо дъно. И това е така дори да вадим от capex-a обратното изкупуване, което си е било много високо и през 2006-2007.

                                Коментар

                                Working...
                                X