IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето ди днес любимия CNBC

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Само две кратки уточнения. Capex-а е жълтата линия, не бар чарт-а. А дот ком балона беше 2001г.

    Ето ди днес любимия CNBC да ти каже къде отиват голяма част от инвестициите калкулирани в капекс.


    http://www.cnbc.com/2016/04/03/finan...unicornsa.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Колко е наивно да се мисли......че е трудно да се бие пазара.

      Като го чуя това и незнам какво ми става....

      Обикновенните хора ( а може би не случайно ) имат представа за това колко се печели от борсите само от медиите които пък отразяват само големите институционални инвеститори или хедж фондове които управляват пари на клиенти. Които пък имат изключително пасивен начин на инвестиране което пък води до загуби когато пазара е зле и минимални печалби когато пазара е добре.

      И така се получава една "всеобща истина" как е невъзможно или трудно да биеш пазара която "успокоява" всички дребни пишман инвеститори че не са само те преебани която обаче няма нищо общо с реалността. Освен това има и за цел...да покаже как всички губят за да не може да се разбере истината как някой правят милиярди всяка година и за които никой не облева дума не само защото не знае а защото и никой не говори за това публично може би за да не дразни хората. Щото като разбереш как някой е направил милиярди - следващата ти мисъл е дали пък няма далавера и ти не си риба и по добре да се откажеш. а кой има интерес да каже в очите на рибите че са най глупавите риби които е виждал?

      И така всички си лягат спокойни че никой не е по добре от тях което е огромна лъжа.

      А пенсионните фондове и другите институционални инвеститорри с които се сравнявате с пасивния начин на инвестиране хич не им е целта да поемат какъвто и да е риск да правят повече пари защото правят достатъчно от такси за управление.

      И вие си смилите че това е истината. По детски наивни.

      И разбира се сега никой няма да повярва на това което казвам защото мозъка ви не може да побере че е възможно някой да прави толкова много пари. Да това са малцина големи и много по малки които нямат и не желаят никаква публичност.

      Може би не е добре да казвам колко е моята доходност. Но знам достаъчно добре за какви пари става въпрос за хора които познавам и за които никой никога няма да чуе и дума.

      Разбира се защо да ми вярвате...по лесно е да не ми вярвате защото сте много по спокойни и да си мислите че е невъзможно.

      И когато чуя колко трудно е да биеш пазара и че давате за пример някой известен който е направил някакви мижави проценти в сравнение с истинските играчи и цялото ми същество се бунтува протиив това пълно затъмнение в което се намирате.

      И единствената причина за този пост е този бунт.

      http://investor.bulgarianforum.net/forum
      Майкъл Бъри постига средна годишна възвращаемост преди кризата от 2007 от 60%

      Коментар


      • Извинявай

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Само две кратки уточнения. Capex-а е жълтата линия, не бар чарт-а. А дот ком балона беше 2001г.
        Извинявай, имах пред вид кризата със субстандартните ипитечни облигации но и 2000 година на интернет балона е подобно.

        Всъщност истината е че не съм гледал тази графика принципно за този диапазон, видях я сега когато я показа. Но за мен е важно най вече факта че съм гледал достатъчно подробно отчети и всичко останало ,особенно миналата година цялата, за десетки компании в моя бай лист с цел да видя как се променят инвестициите им, бабака дивидентите, печалбите и т.н през миналите 5 години и изводите които съм си направил са тези които казах. Че инвестициите им намаляват , байбака се увеличава и единствено това дава този добър П/Е ако въобше може да се каже че е добър. И говоря за общия случай като изключения има разбира се но за мен е важна тенденцията.

        http://investor.bulgarianforum.net/forum
        Last edited by Iv_max; 03.04.2016, 23:38.

        Коментар


        • Колко е наивно да се мисли...

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Да, става дума за периода 1933-1946. Малко селективно е

          А самата сума няма значение. Важното е с колко е бил пазара.
          Колко е наивно да се мисли......че е трудно да се бие пазара.

          Като го чуя това и незнам какво ми става....

          Обикновенните хора ( а може би не случайно ) имат представа за това колко се печели от борсите само от медиите които пък отразяват само големите институционални инвеститори или хедж фондове които управляват пари на клиенти. Които пък имат изключително пасивен начин на инвестиране което пък води до загуби когато пазара е зле и минимални печалби когато пазара е добре.

          И така се получава една "всеобща истина" как е невъзможно или трудно да биеш пазара която "успокоява" всички дребни пишман инвеститори че не са само те преебани която обаче няма нищо общо с реалността. Освен това има и за цел...да покаже как всички губят за да не може да се разбере истината как някой правят милиярди всяка година и за които никой не облева дума не само защото не знае а защото и никой не говори за това публично може би за да не дразни хората. Щото като разбереш как някой е направил милиярди - следващата ти мисъл е дали пък няма далавера и ти не си риба и по добре да се откажеш. а кой има интерес да каже в очите на рибите че са най глупавите риби които е виждал?

          И така всички си лягат спокойни че никой не е по добре от тях което е огромна лъжа.

          А пенсионните фондове и другите институционални инвеститорри с които се сравнявате с пасивния начин на инвестиране хич не им е целта да поемат какъвто и да е риск да правят повече пари защото правят достатъчно от такси за управление.

          И вие си смилите че това е истината. По детски наивни.

          И разбира се сега никой няма да повярва на това което казвам защото мозъка ви не може да побере че е възможно някой да прави толкова много пари. Да това са малцина големи и много по малки които нямат и не желаят никаква публичност.

          Може би не е добре да казвам колко е моята доходност. Но знам достаъчно добре за какви пари става въпрос за хора които познавам и за които никой никога няма да чуе и дума.

          Разбира се защо да ми вярвате...по лесно е да не ми вярвате защото сте много по спокойни и да си мислите че е невъзможно.

          И когато чуя колко трудно е да биеш пазара и че давате за пример някой известен който е направил някакви мижави проценти в сравнение с истинските играчи и цялото ми същество се бунтува протиив това пълно затъмнение в което се намирате.

          И единствената причина за този пост е този бунт.

          http://investor.bulgarianforum.net/forum
          Last edited by Iv_max; 03.04.2016, 23:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            Само с печатане не става,
            Кейнс би казал същото

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              На коренно противополижни мнения сме по този въпрос
              Модела на Кейнс работи само за 20% от икономиките,останалите 80% трябва да са икономически колонии за да работи системата.Само с печатане не става,а и както написах печатарите трябва да са малко и да имат самолетоносачи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Смятам Кейнс и поддържниците му за една от големите злини на 20 век
                На коренно противополижни мнения сме по този въпрос

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Да, става дума за периода 1933-1946. Малко селективно е

                  А самата сума няма значение. Важното е с колко е бил пазара.
                  Смятам Кейнс и поддържниците му за една от големите злини на 20 век

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Ето, статистиката показва това което показва - обобщените данни които си показал и на база на тях би трябвало да се съгласим с теб ако ги погледнем на първо четене и и без да мислим задълбочено.
                    Дали обаче реалността отговаря на статистиката?
                    Само две кратки уточнения. Capex-а е жълтата линия, не бар чарт-а. А дот ком балона беше 2001г.
                    Attached Files

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Спечелил е прилична за времето си сума но не е избил рибата.Преди това се разорява и губи първото си състояние
                      Да, става дума за периода 1933-1946. Малко селективно е

                      А самата сума няма значение. Важното е с колко е бил пазара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Кейнс е исключение. Твърди се, че за периода 1933-1946 e избил рибата във водата както никой друг преди или след това.




                        http://www.wsj.com/articles/SB100014...13810084976558
                        Спечелил е прилична за времето си сума но не е избил рибата.Преди това се разорява и губи първото си състояние

                        Коментар


                        • В долният си пост нямах предвид нашият колега Мишо - но оня Мишо, дето рано или късно завежда всяко двуного на купонът у Петърчо.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Не

                            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Магазинер? Имаш верига магазини?

                            Аз съм юрист по образование. Но много от колегите ми, включително икономистите, ме смятат за събрат икономист
                            Не не съм магазинер но Равния ми вика така....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                              Доколкото съм чувал и Кейнз и Рикардо са били доста успешни инвеститори на борсата. Самият Сорос също е завършил LSE: е вярно, че с философия.
                              Моето впечатление е, че историци, литератори и философи се справят най-добре.
                              По едно време имаше един бум на физици с квантови стратегии, но всичко си отиде на мястото - кой от където е. Скоро време ще ги последват и ония с високото напрежение и още по-високите честоти.
                              Благодаря за което - сам аз: магистър по философия - ама като каза, че сорос е тоже - направо уби всичко детско в мене.

                              Защо Мишо още го бави този?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                                Доколкото съм чувал и Кейнз и Рикардо са били доста успешни инвеститори на борсата. Самият Сорос също е завършил LSE: е вярно, че с философия.
                                Моето впечатление е, че историци, литератори и философи се справят най-добре.
                                По едно време имаше един бум на физици с квантови стратегии, но всичко си отиде на мястото - кой от където е. Скоро време ще ги последват и ония с високото напрежение и още по-високите честоти.
                                Slabo mnenie

                                Коментар

                                Working...
                                X