IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    Аз също съм горе-долу там, около -4% от началото на годината. Но от октомври миналата година, когато започнах конструирането на портфейла, вече съм на -9%. За същия период SOFIX е на около -11%, a BGTR30 е на около -9%.

    Махнете боклуците от портфейлите и пак ще сте на плюс.

    Коментар


    • minus 11
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Е, не знам при вас как е, ама на мен ми е добре. Минус 4% от началото на годината не е зле




        Спрямо -31,05,2014г
        на платформата-> ~ +11,80%


        Спрямо -30,06,2014г
        на платформата-> + 24,10%

        и спрямо - 30,12,2014r.
        на платформата-> +6,80%
        Last edited by inta53; 27.05.2015, 21:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          Е, не знам при вас как е, ама на мен ми е добре. Минус 4% от началото на годината не е зле
          Аз също съм горе-долу там, около -4% от началото на годината. Но от октомври миналата година, когато започнах конструирането на портфейла, вече съм на -9%. За същия период SOFIX е на около -11%, a BGTR30 е на около -9%.

          Коментар


          • Е, не знам при вас как е, ама на мен ми е добре. Минус 4% от началото на годината не е зле

            Коментар


            • НЯ КОЙ СЕТИЛА се МАРА ....

              Коментар


              • Информация за мастър клас

                Привет!

                За информация на търгуващи с опит: на 22 май ще се проведе мастър клас "Как да се печели от петрол през 2015 г.".

                Коментар


                • От началото на годината ~+17%, благодарение основно на Софарма имоти и реализирана краткосрочна инвестиция в Златен лев. Тази седмица направих някои покупки и структурата е горе-долу следната

                  Софарма имоти 73.9%
                  Велде България (Лесопласт) 13.8%
                  Унипак 8.8%
                  Лавена 3.5%

                  Все още Софарма имоти ми е любимата компания, но се въздържам да си увеличавам дела защото искам да диверсифицирам малко, до около 7-8 позиции. Искам да излезна международно и да си купя акции на Apple, но минималната сума за отваряне на сметка на повечето места е 5000 долара или евро и за момента не желая да продавам акции от Софарма имоти за да го направя (дам, портфейла ми е малък, знам).

                  Причините ми да държа тези компании:

                  Софарма имоти
                  Стабилна и предвидима, един от малкото истински REIT на БФБ и все още има много прилична дивидентна доходност от около 7%.

                  Велде
                  Фен съм на Фазерлес, но Велде са в близък сектор и имат много по-привлекателни показатели. Сметнах trailing twelve months (TTM) резултати на двете и ми излезна следното (може да има грешки и е на неконсолидирана база):
                  -------------------------------------------------------Фазерлес-------Велде
                  Собствен капитал........................................... ..24108..............17674
                  Нетен дълг (пасиви-парични средства)...........-3652..............13333
                  Оперативни приходи........................................185 96...............53246
                  Ebitda............................................ ..........................3278..............4081
                  Печалба преди данъци............................................ .1776..........2148
                  Капитализация..................................... .................28037............11330
                  Price/Equity............................................ ................1.16...............0.64
                  Net debt/Equity............................................ .............-0.15.............0.75
                  Price/Sales............................................. ..................1.507............0.213
                  Price/Ebitda............................................ .............8.553...............2.77
                  Price/Profit before tax............................................15. 79................5.28

                  Унипак

                  Имаха много слабо Q1 2014, но оттогава са много стабилни с TTM печалба преди данъци от около два милиона, на 8.60 за акция ми харесва, Очаквам при добри резултати за 2015 може да започнат пак да дават дивиденти. Освен разбира се, ако решат да заложат на инвестициите, за тази година планират към 7 милиона.

                  Лавена

                  Купих малко акции преди излизането на отчета за Q1 като очаквах новия завод да се отрази на резултатите (според отчета пуснат през февруари). Надявам се на постепенно натоварване на мощностите през Q2.

                  Всичко написано дотук са си мои мисли и изчисления, възможно е да съм допуснал грешки. Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                    да не честват годишнина
                    13 юни

                    Полицията и прокуратурата влязоха в сградата в която се намират Корпоративна търговска банка, ТV7 и News7. Претърсвани са обаче не те, а офиси на фирми.
                    Трима души бяха задържани и им е повдигнато обвинения за подготовката на убийството на депутата от ДПС Делян Пеевски.

                    12 юни

                    КТБ обвини прокуратурата в провеждане на противозаконна публична кампания за уронване на престижа и търговския й имидж във връзка с проведените вчера разпити на служители от банката.

                    11 юни

                    12 служители на КТБ са разпитани в Столичното следствие по сигнала на "Протестна мрежа" срещу банкера Цветан Василев, депутата Делян Пеевски и лидерът на ББЦ Николай Бареков.
                    От това, което пишеш излиза, че Протестна мрежа са изиграли ролята на искрата срещу КТБ. Между другото има доста логика в това. До колкото съм чувала зад ПМ стои Прокопиев, а Капитал доста статии написаха срещу КТБ. Така че май червенобузко си изигра доста добре картите и няма да се изненадам, ако активи на КТБ се озоват в ръцете на Алфа финанс.

                    Коментар


                    • +25% Благодарение на Доверие

                      Коментар


                      • -1.68 %


                        Биовет ми разказа играта последните два дена

                        Коментар


                        • да не честват годишнина
                          13 юни

                          Полицията и прокуратурата влязоха в сградата в която се намират Корпоративна търговска банка, ТV7 и News7. Претърсвани са обаче не те, а офиси на фирми.
                          Трима души бяха задържани и им е повдигнато обвинения за подготовката на убийството на депутата от ДПС Делян Пеевски.

                          12 юни

                          КТБ обвини прокуратурата в провеждане на противозаконна публична кампания за уронване на престижа и търговския й имидж във връзка с проведените вчера разпити на служители от банката.

                          11 юни

                          12 служители на КТБ са разпитани в Столичното следствие по сигнала на "Протестна мрежа" срещу банкера Цветан Василев, депутата Делян Пеевски и лидерът на ББЦ Николай Бареков.
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Много благодаря
                            Поздрави!
                            Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pumpkin Разгледай мнение
                              Извинявам се за тъпия въпрос, но какво има на 10.6 ?

                              За да не съм офтопик пускам портфейла ми към момента
                              22-04-2015 - Съобщение от БФБ-София (Прессъобщение от БФБ-София)

                              София, 22 април 2015 г. – Българска фондова борса-София и Централен депозитар организират за първи път в страната ни инициатива в полза на индивидуалните инвеститори – „Ден за акции“. Инциативата е с цел подобряване на инвестиционната култура и увеличаване на знанието за капиталовите инструменти като форма на инвестиция в България. „Денят за акции“ ще се проведе на 10 юни 2015 г.

                              „От изключителна важност за доброто представяне на всяка борса са индивидуалните инвеститори и ние считаме за необходимо да стимулираме техния интерес и ангажираност с развитието на капиталовия пазар. Това става чрез инициативи като тази, която започваме и ще превърнем в традиционна.“, каза Васил Големански, изпълнителен директор на БФБ-София и Централен депозитар.

                              „Освен да предизвикаме интереса на идивидуалните инвеститори, работим активно и за подобряване на финансовото знание в страната ни. Денят за акции е част от целенасочените усилия на двете институции в тази насока.“, допълни
                              Иван Такев, изпълнителен директор на БФБ-София.

                              В „Деня за акции“ всички индивидуални инвеститори (физически лица) ще могат да закупят или продадат акции от основен пазар на БФБ-София без такси и комисиони към Борсата, Депозитара и участващ в инициативата инвестиционен посредник.
                              Специалната възможност ще важи при до 15 изпълнени поръчки на физическо лице с не повече от 2,000 лв. на единична изпълнена поръчка.

                              Всички инвестиционни посредници, които партнират на БФБ-София и Централен депозитар в „Деня за акции“ няма да таксуват своите клиенти – физически лица, чиито сделки отговарят на посочените условия. Имената на партньорите ще бъдат обявени на 29 април 2015 г.

                              Коментар


                              • Извинявам се за тъпия въпрос, но какво има на 10.6 ?

                                За да не съм офтопик пускам портфейла ми към момента
                                Attached Files
                                Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                                Коментар

                                Working...
                                X