IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
    Говориш наизуст просто защото не го познаваш. Доста разумен и уравновесен инвеститор, който знае какво иска. КомаржиЙ е понятие достаа далеч от него.
    Разумен?! Инвеститор?! Ти се шегуваш!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      върхът на софикс е 1,952 от 15 октомври 2007, до края на годината пада на 1,767, това е почти 10% спад. краят на януари 2008 вече е на 1,403, през август вече е под 1,000. октомври 2008 пада под 500, дъното е на 24 февруари 2009 - 259,95, т.е. почти 87% спад за няма година и половина.

      бтв в момента софикс е все още под нивото от 11 ноември 2008
      Така де.Срива е през 2008 а не през 2007 10% надолу при трицифрен ръст преди това не е нищо.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Вие сериозно ли му се кефите на тоя?
        Аз такива хора въобще не ги взимам на сериозно.
        Това за мен не са инвеститори, а комарджий.
        Говориш наизуст просто защото не го познаваш. Доста разумен и уравновесен инвеститор, който знае какво иска. КомаржиЙ е понятие достаа далеч от него.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Лятото почна кризата в щатите а при нас започна да се усеща след ипото на Трасе....
          Първия удар беше продажбата на Алианц на 21 милиона ли бяха в акции....през декември .....2007 г.
          До колкото си спомням след изтеглянето на Алианц за 40 млн. имаше връх и после тръгна надолу. ... Общо взето гледам да не гледам назад.Миналото го взимам само за поуки Всичко за загубили през 2007 г. само тези които влязоха в последното тримесечие.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            Сега .... ако не ме лъже паметта, през 2007 г. трябваше да си много тъп за да загубиш пари ..... Ама може и да бъркам и от годините паметта ми да изневерява .....
            върхът на софикс е 1,952 от 15 октомври 2007, до края на годината пада на 1,767, това е почти 10% спад. краят на януари 2008 вече е на 1,403, през август вече е под 1,000. октомври 2008 пада под 500, дъното е на 24 февруари 2009 - 259,95, т.е. почти 87% спад за няма година и половина.

            бтв в момента софикс е все още под нивото от 11 ноември 2008
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
              Знам че през 2007 г, се правеха дохдностти за ден, колкото за цяла година депозит. Каква криза, какъв срив ... За 2008 г. обаче нещата са други ...
              Лятото почна кризата в щатите а при нас започна да се усеща след ипото на Трасе....
              Първия удар беше продажбата на Алианц на 21 милиона ли бяха в акции....през декември .....2007 г.

              Коментар


              • [QUOTE=Joz;1059895746]Аз съм от края на 2012 на БФБ

                до този момент портфейла ми остана следния:

                172 000 Брефа на средна 0.542
                20200 Сфтрд - 4.41
                14600 Сфи - 2.95
                65 Спиди- 24.8
                950 Хес- 3.258
                2000 6C4P - 1.8



                Първо те поздравявам за смелостта да го покажеш със средните си цени !!!
                Второ за точните попадения и почти 11%-ния текущ профит , дано да нямаш и пасивни /спрени от търговия/ позиции, защото тизи инвестиции ти дават средна доходност ~ 5,6% и с времето да ги увеличаваш !
                И трето - КУРАЖ ! - сега си един от малкото - и помни че всичко тече, и се променя !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Не е точно така....
                  Знаеш ли че пролетта ми запорираха 20К в Химко и 200 в оргата ли беше.....
                  та бях пред фалит.....
                  после като пуснаха химко от 25 стотинки как ги хвърлих на 50 стинки ......точно преди ПФБК ....бях останал само с Булстрад..... която се качваше.....
                  Знам че през 2007 г, се правеха дохдностти за ден, колкото за цяла година депозит. Каква криза, какъв срив ... За 2008 г. обаче нещата са други ...
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Сега .... ако не ме лъже паметта, през 2007 г. трябваше да си много тъп за да загубиш пари ..... Ама може и да бъркам и от годините паметта ми да изневерява .....
                    Не е точно така....
                    Знаеш ли че пролетта ми запорираха 20К в Химко и 200 в оргата ли беше.....
                    та бях пред фалит.....
                    после като пуснаха химко от 25 стотинки как ги хвърлих на 50 стинки ......точно преди ПФБК ....бях останал само с Булстрад..... която се качваше.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      ...........да помисли за вариант при който губи всичко сценарии тип 2007 ..........
                      .......................
                      лично за мен урокът от кризата от 2007 е никога не инвестирай повече от средства от нивото на което можеш да понесеш психически при пълен крах
                      Сега .... ако не ме лъже паметта, през 2007 г. трябваше да си много тъп за да загубиш пари ..... Ама може и да бъркам и от годините паметта ми да изневерява .....
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Вие сериозно ли му се кефите на тоя?
                        Аз такива хора въобще не ги взимам на сериозно.
                        Това за мен не са инвеститори, а комарджий.
                        Last edited by SOFIX; 03.11.2015, 09:25.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          браво за смелостта и избора на момент да извършиш тази промяна в живота си! А ти имаш ли финансово образование(чисто от любопитство)? Така като гледам(след като включа и бреф) излизат дивиденти за над 15К, работиш ли нещо друго или това е основния източник на доходи за теб?
                          Поздрави!
                          не знам, според мен при инвестирането в акции човек трябва да помисли за вариант при който губи всичко сценарии тип 2007 или голямата депресия. нещо което трудно може да се предвиди колкото и да си добър. в такъв случай можеш ли да понесеш загубите? можеш ли да преодолееш ситуация, в която губиш почти всичко или всичко в акции и оставаш без апартамент, тръгвайки отново от нулата?

                          след 2007 повечето инвеститори не можеша да приемат загубите и никога повече не се върнаха на борсата. защото е много по-лесно психически когато печелиш. характерът се вижда и евентуално развива при сериозни загуби. поне за батя съм сигурен, че е трябвало да мине през много сериозни и мъчителни размисли, когато си продава апартамента за да започне от кота нула след кризата. при мен също имаше такъв момент - по-голямата част от портфейлът ми беше финансиран със заем. не продадох, надявах се пазарът да се възстанови както направиха западните. резултатът - няколко години трудов стаж и нетно богатство от минус около 15 хиляди.

                          за тези години се възстанових и последните 3 години (включително тази) реализирам доходност от над 20% годишно и инвестирам по много по-различен начин. но никога не бих теглил отново заем, във всеки един момент имам таргет цена за всяка компания, държа буфер в банковата сметка, гледам поне половината портфейл да е в по-консерватирна и предвидима компания например REIT. ако имах апартамент, не бих го продал за да сложа в акции.каквото прави joz е смело, въпросът ми е - ако загубиш всичко, как би го понесъл? би ли се върнал на борсата и какво би се променило в начина ти на мислене и инвестиране?

                          лично за мен урокът от кризата от 2007 е никога не инвестирай повече от средства от нивото на което можеш да понесеш психически при пълен крах
                          Last edited by Black and white cat-foot; 03.11.2015, 09:24.
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                            Аз съм от края на 2012 на БФБ

                            до този момент портфейла ми остана следния:

                            172 000 Брефа на средна 0.542
                            20200 Сфтрд - 4.41
                            14600 Сфи - 2.95
                            65 Спиди- 24.8
                            950 Хес- 3.258
                            2000 6C4P - 1.8

                            Доста хубав период уцелих и хубави експерти.
                            Позитивен оставам за следващите 3 години :-)
                            Добре звучи....
                            Близо 250 К от апартамент през 2012 г, когато имотите бяха на дъното.....
                            Къде и е бил този апартамент ?
                            Тва на блокче ми прилича ...?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                              :-)

                              Продадох си апартамента в София и го инвестирах в акции.
                              От дивидента си плащам наема и част от житейските нужди :-)
                              браво за смелостта и избора на момент да извършиш тази промяна в живота си! А ти имаш ли финансово образование(чисто от любопитство)? Така като гледам(след като включа и бреф) излизат дивиденти за над 15К, работиш ли нещо друго или това е основния източник на доходи за теб?
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                                Импе - ти четеш се трудно. Незнайно що модератори търпят те, щом читав български не ползваш ти.
                                Хе-хе: ти Йода ли, що ли?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X