IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема - поръчителство в Пощенска банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Внеси жалби,прав е колегата. Това е единственото законно нещо което може да направиш.
    Не си губи времето с БНБ там нищо не става от тези, откак разрешиха на лихвари да издават кредитни карти много ми паднаха в очите.

    Започни с жалба до прокуратурата това е най-важното!!!!

    След това може да пуснеш жалба до омбуцманката да комисия за защита на потребителите и т.н.
    Форекс блог

    Коментар


    • А може някой друг или по друга сметка да внася? Банката не се интересува дали нещо е морално или не - важни са парите и тези пари ще ги вземе от теб. А не се съмнявай тази ситуация е много законна - не си първия изгорял в такава схема.
      Внеси жалба в деловодството например. В БНБ, омбудсмана, където още се сетиш.
      Какво те посъветва адвоката? Или някой експерт в тази област?
      Като аматьор аз виждам 2 варианта. Или плащаш целия кредит, съдиш го обратно, запорираш заплата, имоти, наследство. Или разпродаваш тихомълком каквото имаш, събираш си багажчето и почваш нов живот по-назапад. След 10 години може и да се върнеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

        Свържи се с ръководството на банката и им обясни как стоят нещата.
        Как да се свържа, къде да ги намеря.
        Да си запиша час за прием има ли такива часове.
        Кой им е шефа на тия?
        Ще отида в понеделник в централния офис
        Околовръстен път 260. Кой да търся там?
        Last edited by BOHO; 02.12.2017, 20:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
          Вчера говорих с един човек който е бивш банков служител.
          Обясних му че кредитополучателя си плаща вноските по втория и третия кредит без да плаща само по първият който аз съм поръчител.
          Та той ми каза че в този случай има замесен човек от Пощенска защото като има 5 неплатени вноски и сметката трябва да бъде запорирана т.е. няма как да се внасят вноски по втория и третия без да се плаща първия. Казано с други думи ако постъпят някакви пари по сметката трябва да отидат за този кредит с просрочените задължения т.е. първият.
          Какво мога да направя в този случай ?????
          Свържи се с ръководството на банката и им обясни как стоят нещата. подай жалби в институциите. Стресни ги малко. С писане по форумите нищо няма да стане, вземи нещата в собствените си ръце и си отстоявай правата. Наеми си добър адвокат не некоя лелка дето нищо не разбира и действай. Говори с този човек да те насочи

          Коментар


          • Вчера говорих с един човек който е бивш банков служител.
            Обясних му че кредитополучателя си плаща вноските по втория и третия кредит без да плаща само по първият който аз съм поръчител.
            Та той ми каза че в този случай има замесен човек от Пощенска защото като има 5 неплатени вноски и сметката трябва да бъде запорирана т.е. няма как да се внасят вноски по втория и третия без да се плаща първия. Казано с други думи ако постъпят някакви пари по сметката трябва да отидат за този кредит с просрочените задължения т.е. първият.
            Какво мога да направя в този случай ?????

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
              Тази от Пощенска ми заявява:
              Вие не можаахте да се разберета кой да плаща този кредит.

              Мисля си що за наглост на този банков служител да иска от мен да връщам кредит който не съм теглил и ми повишава тон и да ми се кара.
              поблема на хората е че не могат да разберът че кредит се тегли само в краен случай
              Случай на живот или смърт.
              Не се теглят кредити за ремонт на кола или на нов айфон това се незначителни неща с които може да влезеш в опасна схема.
              Форекс блог

              Коментар


              • Ами тия от пощенска са си мошеници.
                Хората не могат да разберат едно.Щом банката ти иска потърчител значи ти е отказала кредита. Или турсиш друга банка или се отказваш от тегленето на кредит.
                Вариант да търсиш поръчител не съществува за един нормален човек.
                Форекс блог

                Коментар


                • Тази от Пощенска ми заявява:
                  Вие не можаахте да се разберета кой да плаща този кредит.

                  Мисля си що за наглост на този банков служител да иска от мен да връщам кредит който не съм теглил и ми повишава тон и да ми се кара.

                  Коментар


                  • Сега ми се обажда някаква от тел. +35928179686
                    И ме пита защо не съм търсил кредитополучателя да си плаща кредита.
                    Аз и казах че според българското законодателство нямам никакви права. Немога да го търся нито да се интересуван къде работи.
                    Ако направя каквото и да било аз ще изляза виновен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                      Точно така, ако има 10 поръчителя може да изтегли без проблем кредитите. И пак казвам въпроса е вие да мислите на кой ставате,че после вие трябва да връщате. Мислете, по-добре да не си пиете с този човек повече кафето отколкото да му покривате новата кола
                      По същата логика се погасява само 2 и 3-ти кредит. По първият има гарант, т.е. възможност да прибере пари и от теб, а от вторият и третият няма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
                        Какво толкова интересно има в случая, всичко е законно и логично.
                        Взима 1 кредит - не може да плаща
                        банката му отпуска втори за да запази фин. резултат и с това му дава няколко месеца въздух
                        после кредитна карта защото не може да му отпусне кредит и бла бла
                        а как се плаща кредит при запор - през сметката на клона, незаконно но логично / всички го правят/
                        още в началото някои беше писал че ти си гарант само по първият кредит, и защо според теб трябва да те питат за втория или третия
                        Точно така, ако има 10 поръчителя може да изтегли без проблем кредитите. И пак казвам въпроса е вие да мислите на кой ставате,че после вие трябва да връщате. Мислете, по-добре да не си пиете с този човек повече кафето отколкото да му покривате новата кола

                        Коментар


                        • Какво толкова интересно има в случая, всичко е законно и логично.
                          Взима 1 кредит - не може да плаща
                          банката му отпуска втори за да запази фин. резултат и с това му дава няколко месеца въздух
                          после кредитна карта защото не може да му отпусне кредит и бла бла
                          а как се плаща кредит при запор - през сметката на клона, незаконно но логично / всички го правят/
                          още в началото някои беше писал че ти си гарант само по първият кредит, и защо според теб трябва да те питат за втория или третия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                            Немога да разбера как този човек успява да си плаща вноските по втория и третия кредит без да плаща по първият.
                            Според мен има вътршен човек от пощенска дето е замесен в схемата.
                            Това е много интересно
                            щом не плаща вноските значи сметката му е запорирана
                            тогава неможе да плаща вноските по другите
                            а бе има нещо гнило тук
                            по добре потърси някой познат в пощенска да ти даде вътрешна инфо
                            Форекс блог

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                              Кое са глупости
                              За имам двама приятели дето влезнаха в такава схема
                              Единият е държавен служител стана поръчител на негов близък сега връща зеам който не е теглил.
                              Втория стана поръчител на бившата си тъща.
                              Сега връща заем който бе е теглил и плаща издръжка на детето.
                              За две седмици двама искаха да им ставам поръчител. Един приятел и един бивш колега. Просто няма как да се навия пак на тази схема. Банките това би трябвало да го разбират много добре. Веднъж съм бил поръчител, веднъж съдлъжник. Поръчителството нямаше проблеми почти през целия период на плащането на заема, но точно последните месеци преди да изтече, ми скъсаха телефона от една банка да ми напомнят, че "бизнесдамата" на която бях станал поръчител се бави с плащанията, при положение, че сина и беше първи в списъка на поръчителите и на постоянен трудов договор!

                              Коментар


                              • Кое са глупости
                                За имам двама приятели дето влезнаха в такава схема
                                Единият е държавен служител стана поръчител на негов близък сега връща зеам който не е теглил.
                                Втория стана поръчител на бившата си тъща.
                                Сега връща заем който бе е теглил и плаща издръжка на детето.
                                Форекс блог

                                Коментар

                                Working...
                                X