IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ADR акции-може ли човек без фирма да си ги купи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно време в зората на новия капитализъм - 90те години имаше един измамник, който предлагаше такива инструменти в България... спомням си доста арогантното му изказване за българите, че не били още узрели за толкова висши неща като ADR... името му е Майкъл Капустин. Дано вашия баща не се е натресъл на него...

    http://www.segabg.com/article.php?id=173485
    Last edited by Vatman; 14.07.2017, 14:55.
    Location: Terminal Island
    Institution: FBI Correctional Facility
    Jurisdiction: Unknown

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Едва ли ще е ADR. За къв ми е да пиша дълъг номер, като всяка акция си има до 4-5 символа. Някакъв ISIN може да е, но те започват с код на държавата и цифри. Ката IBAN ите
      Начукай го тук, ама трябва да се регваш.
      http://www.isin.net/isin-directory/

      Гуглето кво казва по въпроса?

      Бах мааа му, сядам да пиша на артия за синковеца. Не мое ме събере ако гушна букета. Уж съм му казал всичко, ама кво ли ме е слушал...
      ха ха ха!
      +1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



        По мое мнение би трябвало:

        1. Да направиш проверка при инвестиционните посредници, което си направил наполовина.

        1.1.Проверил си в банките /дано служителите, с които си говорил да са били достатъчно компетентни... И БЛАГОРАЗПОЛОЖЕНИ!!! Дал си им знак, че търсиш наследствена маса, за която нямаш никакви конкретни данни.... Кофти! Предполагам си дал и името на баща ти, който - лека му пръст - вече не е между живите. В страната България всичко, което се случва - е на база лично отношение и стремеж към незаконно обогатяване. Оттук оставям сам да впрегнеш въображението си...

        1.2. Не си направил проверка при небанковите ИП. Кога ще направиш това? Там е по-голяма вероятността за успешен изход .

        2. Аз /в подобна ситуация/ бих се ориентирал за посредника по чуждият език /езици/, които е ползвал баща ти.. Оттук ще разбереш евентуалната страна, в която е инвестирал. Разбира се това не е задължително, защото, ако е знаел английски - нещата се разводняват доста.

        Ако нещата са изнесени от страната България - има много по-голяма вероятност за щастлив финал, когато би открил голяма част от наследствената си маса...


        Различен е въпросът, как точно трябва да търсиш и заявяваш проверкиТЕ!!! Как го правиш, когато ходиш в банките? Устно ли?!? Ако го правиш така - това е голямата ти грешка до тук!!!


        Значи, без да налагам мнението си, аз БИХ провеждал "претърсването" със смъртния акт, приложен към специално заявление, в което да опиша ситуацията, като това заявление бих ЗАВЕЖДАЛ С ВХОДЯЩ НОМЕР в съответната институция!!!

        За чужбина нещата, ако се подхванат сериозно - биха завършили успешно. Ако наследствената маса е достатъчно голяма /хипотетично/ - човек наема и подходящ юрист...

        Това е от мен. Успех!


        Отговорът ми не съдържа една подробност. Смятам, че питащият е наясно с нея, а именно: всички документи, които се подават в институциите /Инвестиционни посредници/ - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се придружават с удостоверение за наследници, както и са подписани от същите /наследници/. Би трябвало това да се знае, но все пак допълвам, за да не се мотае /мотаят/ и губят време на празни обороти...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Just_asking Разгледай мнение
          Здравейте на всички,

          Нов съм във форума, така че ако темата не е на правилното място, моля да бъде преместена!

          Пиша в този форум заради следния казус:
          Преди известно време напълно неочаквано почина баща ми. Ние знаем, че той имаше спестявания, но по една или друга причина, никога не е споделял къде са. След огромно претърсване на негови лични документи и на много банки, нищо не излезе. Но ми направи впечатление, че баща ми на поне едно 10 места-из тефтери и на хвърчащи бележки(и то до номера на стари банкови сметки ) е писал ADR- последвано от номер с 13 знака. Разбрах, че ADR значи American depositary receipt (знам, че ADR е абревиатура и за други неща, но просто те по никакъв начин не могат да бъдат свързани с неговата дейност) и вече се чудя той да не би да си е вложил спестяванията в акции. Въпросът ми е: Възможно ли е за човек без фирма да купи такива акции и да си вложи парите по такъв начин? Наистина не съм наясно със света на инвестирането, затова ако въпросът ми ви се струва глупав, моля за извинение. Но явно ADR, последван от 13 цифри, е бил важен за баща ми и ако някой се сети за какво точно може да служи този номер и това съкращение ADR, ще съм му много благодарен за помощта!

          П.П. Вече питах в банки и на други места за този номер, никой не е виждал такова нещо, Гугъл също не се оказа много полезен.


          По мое мнение би трябвало:

          1. Да направиш проверка при инвестиционните посредници, което си направил наполовина.

          1.1.Проверил си в банките /дано служителите, с които си говорил да са били достатъчно компетентни... И БЛАГОРАЗПОЛОЖЕНИ!!! Дал си им знак, че търсиш наследствена маса, за която нямаш никакви конкретни данни.... Кофти! Предполагам си дал и името на баща ти, който - лека му пръст - вече не е между живите. В страната България всичко, което се случва - е на база лично отношение и стремеж към незаконно обогатяване. Оттук оставям сам да впрегнеш въображението си...

          1.2. Не си направил проверка при небанковите ИП. Кога ще направиш това? Там е по-голяма вероятността за успешен изход .

          2. Аз /в подобна ситуация/ бих се ориентирал за посредника по чуждият език /езици/, които е ползвал баща ти.. Оттук ще разбереш евентуалната страна, в която е инвестирал. Разбира се това не е задължително, защото, ако е знаел английски - нещата се разводняват доста.

          Ако нещата са изнесени от страната България - има много по-голяма вероятност за щастлив финал, когато би открил голяма част от наследствената си маса...


          Различен е въпросът, как точно трябва да търсиш и заявяваш проверкиТЕ!!! Как го правиш, когато ходиш в банките? Устно ли?!? Ако го правиш така - това е голямата ти грешка до тук!!!


          Значи, без да налагам мнението си, аз БИХ провеждал "претърсването" със смъртния акт, приложен към специално заявление, в което да опиша ситуацията, като това заявление бих ЗАВЕЖДАЛ С ВХОДЯЩ НОМЕР в съответната институция!!!

          За чужбина нещата, ако се подхванат сериозно - биха завършили успешно. Ако наследствената маса е достатъчно голяма /хипотетично/ - човек наема и подходящ юрист...

          Това е от мен. Успех!
          Last edited by безимeн; 14.07.2017, 01:41.

          Коментар


          • Едва ли ще е ADR. За къв ми е да пиша дълъг номер, като всяка акция си има до 4-5 символа. Някакъв ISIN може да е, но те започват с код на държавата и цифри. Ката IBAN ите
            Начукай го тук, ама трябва да се регваш.
            http://www.isin.net/isin-directory/

            Гуглето кво казва по въпроса?

            Бах мааа му, сядам да пиша на артия за синковеца. Не мое ме събере ако гушна букета. Уж съм му казал всичко, ама кво ли ме е слушал...

            Коментар


            • АДР-ченца може да си купи всеки човек, стига неговият борсов посредник да има достъп до борсите: това са разписки, емитирани на щатските пазари - които заместват, тъй да се рече - акциите на неамерикански компании. Но те се търгуват не само на щатските борси, но и на други световни такива - напримерно на Франкфуртската.

              Странен случай - кой си води инвестициите по подобен номер, какъвто емисиите имат - а не по име - например Lukoil ADR да речем? Банките да питате - и то редови служители - няма файда - те нямат нужното компетентство. Трябва ви инвестиционен посредник - по ще ви помогне. Но потърсете - може да има написани някъде имена на компании и т.н.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • ADR акции-може ли човек без фирма да си ги купи?

                Здравейте на всички,

                Нов съм във форума, така че ако темата не е на правилното място, моля да бъде преместена!

                Пиша в този форум заради следния казус:
                Преди известно време напълно неочаквано почина баща ми. Ние знаем, че той имаше спестявания, но по една или друга причина, никога не е споделял къде са. След огромно претърсване на негови лични документи и на много банки, нищо не излезе. Но ми направи впечатление, че баща ми на поне едно 10 места-из тефтери и на хвърчащи бележки(и то до номера на стари банкови сметки ) е писал ADR- последвано от номер с 13 знака. Разбрах, че ADR значи American depositary receipt (знам, че ADR е абревиатура и за други неща, но просто те по никакъв начин не могат да бъдат свързани с неговата дейност) и вече се чудя той да не би да си е вложил спестяванията в акции. Въпросът ми е: Възможно ли е за човек без фирма да купи такива акции и да си вложи парите по такъв начин? Наистина не съм наясно със света на инвестирането, затова ако въпросът ми ви се струва глупав, моля за извинение. Но явно ADR, последван от 13 цифри, е бил важен за баща ми и ако някой се сети за какво точно може да служи този номер и това съкращение ADR, ще съм му много благодарен за помощта!

                П.П. Вече питах в банки и на други места за този номер, никой не е виждал такова нещо, Гугъл също не се оказа много полезен.
              Working...
              X