IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обща финансова и кредтна култура

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами да простичка е за прости хора
    Не всички са икономисти отиди във Видин или Белоградчик и виж колко хора са наясно с тия неща
    Аз примерно днес научих от съседната тема че кредит от бнп париба неможе да се върне предсрочно
    А се занимавам с финанси от 22 години

    Коментар


    • Темата наистина е простичка. Ако не можеш да го платиш кеш, значи просто не можеш да си го позволиш (има редки изключения) Като гледам за какво се теглят кредити, за%!*и! Любимото ми е кредит за кола и още по-култовото е за екскурзия.

      Иначе по темата, ок, детето научава от урока, че има рискове и дребният шрифт е важен, да, ама така или иначе е в бедно и финансово неграмотно семейство, пораства, а пък новия Аифон 79 ЕС е толкова як и познай дали няма да забрави бързо уроците и да долети до офиса на Фаст Кеш, Турбо кредит и други "финансови институции"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
        Оправих ги грешките пиша от телефон
        Аз съм чувал че са предлагали Бяла карта с 50% лихва на ученици навършили 18 години
        Знаеш ли имам деца и смятам че ненужно им пълнят главите с всякакви глупости. А иначе темата се изчерпва само с едно - не теглиш кредит от финансова институция по чл.3

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
          Оправих ги грешките пиша от телефон
          Аз съм чувал че са предлагали Бяла карта с 50% лихва на ученици навършили 18 години
          Взимай смело нчма да сбъркаш

          Коментар


          • Оправих ги грешките пиша от телефон
            Аз съм чувал че са предлагали Бяла карта с 50% лихва на ученици навършили 18 години

            Коментар



            • Е направо се разбих
              1. Оправи малко грешките - ще предаваш на деца.
              2. Тези деца в момента не могат да теглят кредити и ги боли ...............
              3. А какъв кредит се изтегля или какво му е името е все тая - стига да го връщаш.
              4. Ако не го връщаш много бързо ще разбереш какво си подписал. Неволята учи.

              И да не съм капо един стар виц

              – Давате ли кредити срещу честна дума?
              – Няма проблем.
              – А ако не ги върна?
              – Ще ви е срам, като се явите пред Всевишния…
              – Кога ли ще бъде това…
              – Ами ако не си платите до пето число на месеца, след шести някъде…

              Коментар


              • Обща финансова и кредтна култура

                Поради факта че последно време все повече хора теглят кредити и не разбират какъв кредит са изтеглили по скоро разбират това когато вече е фатално късно.

                Имам една идея.
                Да измислим учебна програма
                Няколко часа 3 или 4 учебни часа
                С примерни въпроси
                Какво представляват кредитите
                Какви видиве кредити същесвуват
                Какво скрити условия има в договорите
                Какви въпроси да зададем на кредития консултант
                Какво представляват кредитните карти издадени от небанкови институии

                Та идеята ми е да измислим такава учебна програма
                Да я предложим в министерство на образуванието
                И след като бъде одобрена да съберем една група доброволци които да обиколът големите училища и да запонаят младите хора с тази неща.
                Last edited by BOHO; 31.08.2016, 15:39.
              Working...
              X