IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дебитна карта без месечна такса за поддръжка?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
    Таксите са хубаво нещо. Отскоро съм им фен а и за хубави хора как да ти е жал някоя таксичка...
    Защо им станах фен е малко като виц.
    Преди месец-два, събота рано сутринта , преди 7, ще тръгвам за провинцията, при това бързам. Слагам яке, обувки, ключове, чанта с нещата дето ми трябват, едни документи оооооп- портфейла го няма. С личната карта и книжката+синьо талонче. Пари и други карти не броя. Малка бърза енергична оборка из апартамента - няма. Спешна мобилизация на личния състав (жената) - не помага. Бегам до едната кола набържа - не са там . Айде до другата - и там го няма. Вечерта съм правил нещо по гаража - бърз оглед, т.е. всичко долу и после обратно - няма. А трябва да се пътува, вече минава 7. Не ми се кара съвсем без документи, качвам се на колата и в районното. Там се оказа че дежурния имал в момета малко работа да го изчакам минутка. Почвам да кърша пръсти и тъпча плочника - след няма и 40 минути - дойде. Свършил си работата, търка очите и се прозява един метър.
    Почвам да обяснявам че ми няма документите и ако може да ми издаде някакво хвърчащо листче ако ще да е но да показвам на катаджии при нужда. И се почна ма това ма онова, айде седна да пише .И СЕГА Е КУЛМИНАЦИЯТА . Писа писа и вика такса - 3 лева и нещо. А аз се сещам че нямам портфейл, т.е. налчични. Дежурния изненадващо не ми услужи с три и нещо и аз благославяйки под мустак, обратно на колата и към дома за налични. Междувременно си блокирах дебитната карта дето е в портфейла , за всеки случай. Стигам до дома, взимам пари и айде още веднъж да погледна гаража и другата кола. И разбира се хубавеца се оказа в нея. Вечерта паднал от тесен джоб на яке покрай седалката и вратата и се скрил успешно под седалката. Мамка му. Качвам се на колата и заминавам. Дежурния, грях не грях, оставих да си чака трите лева.
    Та таксата ме спаси от блокиране на личните ми документи с последващото им наново издаване. А дебитната карта - цяло удоволствие, отблокираха ми я май безплатно.
    Изненадващо не ти услужи казваш!!! Може би трябваше и да те почерпи една биричка. Тези такси са в полза на държавния бюджет, а удостоверенията се издават в срок до 10 дни, така, че ако се беше върнал и я беше платил щеше да се изненадаш от още по-голямо дърво- приемчика ще ти каже да се обадиш на служителя който ще ти издаде удостоверение до 10 работни дни. По-добре е, че си си намерил документите. Стари кучета са ме учили, че важни документи не се обявяват веднага за откраднати/липсващи. С изключение на дебитните и кредитните карти разбира се...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

      Не знам, как захранваш пейпала, но последно, когато ги ползвах транзакционните разходи (превалутиране от долар и др.) ми надхвърлиха 4%. Говоря за плащане с левова карта и превалутиране от Пейпал уж за да си спестя кофти котировките на бг банката.
      Няма нужда да захранваш!
      Само регистрираш картата в Пеипал о при плащане не посочваш Виза(ако е Виза картата), а посочваш ПП с регистрираната Виза в него!
      И разбира се никога не ползваш изгодния курс на ПП, а опасния курс за който не могат да ти гарантирали от ПП...

      Коментар


      • At the moment PayPal is not offering the option to use your bank exchange rate. But I can help you processing your payment in your desired currency through a phone call or email request.

        Коментар


        • няма такава.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

            Не знам, как захранваш пейпала, но последно, когато ги ползвах транзакционните разходи (превалутиране от долар и др.) ми надхвърлиха 4%. Говоря за плащане с левова карта и превалутиране от Пейпал уж за да си спестя кофти котировките на бг банката.

            Факт, котировките за всичко различно от евро са много криви. Ако пазаруваш основно долари, вариантът е доларова карта.
            След смешката с пиб картата се наложи лека оптимизация като в основната банка изкарах и доларова карта. Тя естествено се захранва с долари през бюро, а не по курс на банката. Основно за Чайна майнленд покупки я ползвам. Е да, май я направих, че имах и дебела покупка от Щатите. За еврови плащания, пак ситни ползвам левовата с курс 1.96. За дебели плащания в долари, в евро - Трансфъруайза. Там курсовете няма нужда да ги коментирам.
            Факт е, че пейпала с обновяването нещо скапаха. Отметнал си да е по курс на банката и воала - пейпал курс.

            Коментар


            • Сериозно или на шега,
              Дебитна карта без месечна такса за поддръжка?
              ОК. Не месечна по 3 лв/мес., ами годишна, 39 лв/год. Голям кеф.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                Таксите са хубаво нещо. Отскоро съм им фен а и за хубави хора как да ти е жал някоя таксичка...
                Защо им станах фен е малко като виц.
                Преди месец-два, събота рано сутринта , преди 7, ще тръгвам за провинцията, при това бързам. Слагам яке, обувки, ключове, чанта с нещата дето ми трябват, едни документи оооооп- портфейла го няма. С личната карта и книжката+синьо талонче. Пари и други карти не броя. Малка бърза енергична оборка из апартамента - няма. Спешна мобилизация на личния състав (жената) - не помага. Бегам до едната кола набържа - не са там . Айде до другата - и там го няма. Вечерта съм правил нещо по гаража - бърз оглед, т.е. всичко долу и после обратно - няма. А трябва да се пътува, вече минава 7. Не ми се кара съвсем без документи, качвам се на колата и в районното. Там се оказа че дежурния имал в момета малко работа да го изчакам минутка. Почвам да кърша пръсти и тъпча плочника - след няма и 40 минути - дойде. Свършил си работата, търка очите и се прозява един метър.
                Почвам да обяснявам че ми няма документите и ако може да ми издаде някакво хвърчащо листче ако ще да е но да показвам на катаджии при нужда. И се почна ма това ма онова, айде седна да пише .И СЕГА Е КУЛМИНАЦИЯТА . Писа писа и вика такса - 3 лева и нещо. А аз се сещам че нямам портфейл, т.е. налчични. Дежурния изненадващо не ми услужи с три и нещо и аз благославяйки под мустак, обратно на колата и към дома за налични. Междувременно си блокирах дебитната карта дето е в портфейла , за всеки случай. Стигам до дома, взимам пари и айде още веднъж да погледна гаража и другата кола. И разбира се хубавеца се оказа в нея. Вечерта паднал от тесен джоб на яке покрай седалката и вратата и се скрил успешно под седалката. Мамка му. Качвам се на колата и заминавам. Дежурния, грях не грях, оставих да си чака трите лева.
                Та таксата ме спаси от блокиране на личните ми документи с последващото им наново издаване. А дебитната карта - цяло удоволствие, отблокираха ми я май безплатно.
                С този разказ ,може да се явиш на някой конкурс или сценарий за реклама на някоя банка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  Хич не гоня кешбек.
                  Плащам с пейпал с дебитна, ония взимат пари и възстановяват такива при фал, докато пиба, заради лукса да ползвам тяхна карта за целта удържат 0,25 %.
                  Аре нема нужда. D
                  Не знам, как захранваш пейпала, но последно, когато ги ползвах транзакционните разходи (превалутиране от долар и др.) ми надхвърлиха 4%. Говоря за плащане с левова карта и превалутиране от Пейпал уж за да си спестя кофти котировките на бг банката.
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                    и аз ги ползвам, но имат и недостатъци
                    котировките за валутите са доста далеч от добри особено долара
                    Факт, котировките за всичко различно от евро са много криви. Ако пазаруваш основно долари, вариантът е доларова карта.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                      За пазаруване от интернет, най-добрия вариант ти е кредитна от ПИБ. В момента е без такса за издаване и без годишна такса за първата година. Погасяваш си я в гратисния период и си си свиркаш с НУЛА разходи, че и някакъв кешбек има, така че даже си на далавера. Преди края на годината си я спираш.

                      Дебитна пак от тях ползвам но с пакет към IQ сметката. 3 лв./месец ти дават карта без никакви разходи, абсолютно безплатно теглене от банкомат, 20 безплатни смс-а, безплатен токен за онлайн банкирането и два безплатни банкови превода към други банки.

                      Не съм свързан с ПИБ, не им правя реклама, но просто ритейл услугите им са най-добри, според мен.
                      и аз ги ползвам, но имат и недостатъци
                      котировките за валутите са доста далеч от добри особено долара
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Хич не гоня кешбек.
                        Плащам с пейпал с дебитна, ония взимат пари и възстановяват такива при фал, докато пиба, заради лукса да ползвам тяхна карта за целта удържат 0,25 %.
                        Аре нема нужда. D

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                          ПИБ вкараха 0.25 % удръжка при плащане с карта.
                          Там приключихме отношенията.
                          За плащанията в чужбина с кредитна ли говориш? За други такси от 0,25% не знам. Но дори и на тях имат 0,50% кешбек, което нетно си е пак в твоя полза. Другата ми кредитна е от Райфайзен. Там няма такси за чужбина, но няма и кешбек - само в БГ, така че Пиб-а пак ми е по-изгоден.
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • ПИБ вкараха 0.25 % удръжка при плащане с карта.
                            Там приключихме отношенията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fashion_m Разгледай мнение
                              До колкото си спомням преди дилемата беше следната - или картата има месечна такса за поддръжка, но пък тегленето от банкомат е по-евтино, или няма месечна такса, но тегленето от банкомат е по-скъпо. Мен ме интересува втория вариант, защото картата ще се изоплзва само за пазаруване от интернет.
                              Предложения?
                              За пазаруване от интернет, най-добрия вариант ти е кредитна от ПИБ. В момента е без такса за издаване и без годишна такса за първата година. Погасяваш си я в гратисния период и си си свиркаш с НУЛА разходи, че и някакъв кешбек има, така че даже си на далавера. Преди края на годината си я спираш.

                              Дебитна пак от тях ползвам но с пакет към IQ сметката. 3 лв./месец ти дават карта без никакви разходи, абсолютно безплатно теглене от банкомат, 20 безплатни смс-а, безплатен токен за онлайн банкирането и два безплатни банкови превода към други банки.

                              Не съм свързан с ПИБ, не им правя реклама, но просто ритейл услугите им са най-добри, според мен.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Таксите са хубаво нещо. Отскоро съм им фен а и за хубави хора как да ти е жал някоя таксичка...
                                Защо им станах фен е малко като виц.
                                Преди месец-два, събота рано сутринта , преди 7, ще тръгвам за провинцията, при това бързам. Слагам яке, обувки, ключове, чанта с нещата дето ми трябват, едни документи оооооп- портфейла го няма. С личната карта и книжката+синьо талонче. Пари и други карти не броя. Малка бърза енергична оборка из апартамента - няма. Спешна мобилизация на личния състав (жената) - не помага. Бегам до едната кола набържа - не са там . Айде до другата - и там го няма. Вечерта съм правил нещо по гаража - бърз оглед, т.е. всичко долу и после обратно - няма. А трябва да се пътува, вече минава 7. Не ми се кара съвсем без документи, качвам се на колата и в районното. Там се оказа че дежурния имал в момета малко работа да го изчакам минутка. Почвам да кърша пръсти и тъпча плочника - след няма и 40 минути - дойде. Свършил си работата, търка очите и се прозява един метър.
                                Почвам да обяснявам че ми няма документите и ако може да ми издаде някакво хвърчащо листче ако ще да е но да показвам на катаджии при нужда. И се почна ма това ма онова, айде седна да пише .И СЕГА Е КУЛМИНАЦИЯТА . Писа писа и вика такса - 3 лева и нещо. А аз се сещам че нямам портфейл, т.е. налчични. Дежурния изненадващо не ми услужи с три и нещо и аз благославяйки под мустак, обратно на колата и към дома за налични. Междувременно си блокирах дебитната карта дето е в портфейла , за всеки случай. Стигам до дома, взимам пари и айде още веднъж да погледна гаража и другата кола. И разбира се хубавеца се оказа в нея. Вечерта паднал от тесен джоб на яке покрай седалката и вратата и се скрил успешно под седалката. Мамка му. Качвам се на колата и заминавам. Дежурния, грях не грях, оставих да си чака трите лева.
                                Та таксата ме спаси от блокиране на личните ми документи с последващото им наново издаване. А дебитната карта - цяло удоволствие, отблокираха ми я май безплатно.

                                Коментар

                                Working...
                                X