IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Въпросът е друг! Въпросът е, защо банките и сега използват SEPA, но начисляват разноски за СУИФТ без да ползват СУИФТ?
    Защото ги оставяме да си веят байрака.

    До колкото знам един превод им струва 50 стотинки през Бисера7. Поправете ме, ако не е така

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
      Крайният срок за страните от еврозоната за изпълнение на кредитните преводи и директни дебити в съответствие с определените в Регламента изисквания е най-късно от 1 февруари 2014 г., а за държавите извън еврозоната - най-късно от 31 октомври 2016 г. или до една година след приемането на еврото, ако това стане преди тази дата. След тези дати съществуващите национални схеми за кредитни преводи и директни дебити в евро ще бъдат заменени от техните SEPA алтернативи.

      Нали всички сте абсолютно сигурни, че и последният превод на 30.10.2016, ще мине по сегашните тарифи на бамките, а не за няколко цента по SEPA?
      Въпросът е друг! Въпросът е, защо банките и сега използват SEPA, но начисляват разноски за СУИФТ без да ползват СУИФТ?
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Вчера пуснах левове от моята банка по обяд, минаха в Булбанк с обединява сетълмент и след час писаха, че парите са при тях. Днес след обяд получателя в Германия каза че са налични при него. На 500 евро 5 лв такса и лев и малко тук междубанковия, но тя се покрива от добрия курс - 1,956. Така превод за 6 лв. стигна за нула време вместо за 24 лв през ПИБ. Поствам реферал линк , с който първия превод при регистрация е безплатен до 3000 паунда.
        https://transferwise.com/a/99b04, ако го изтрият пишете на лично.
        Остава да видя дали работи при трима с превод над 200 паунда и дали връщат 100 паунда. Незнам как е въпроса ако се пращат само до мейла,. Долния сайт май няма превод от лева?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
          Някой да е ползвал Transfewise?
          Да, ползвам съм го и работи отлично. Currency Fair е друга подобна услуга, която ползвам интензивно, преводите излизат малко по-евтино от тези на Transferwise.

          https://www.currencyfair.com

          Коментар


          • Крайният срок за страните от еврозоната за изпълнение на кредитните преводи и директни дебити в съответствие с определените в Регламента изисквания е най-късно от 1 февруари 2014 г., а за държавите извън еврозоната - най-късно от 31 октомври 2016 г. или до една година след приемането на еврото, ако това стане преди тази дата. След тези дати съществуващите национални схеми за кредитни преводи и директни дебити в евро ще бъдат заменени от техните SEPA алтернативи.

            Нали всички сте абсолютно сигурни, че и последният превод на 30.10.2016, ще мине по сегашните тарифи на бамките, а не за няколко цента по SEPA?
            Не?
            Наивници.

            Коментар


            • Някой да е ползвал Transfewise?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Банките в БГ използват SEPA. Проблемът е, че крият това от клиентите си и ги дръстят все едно не използват SEPA а обичайните преводи през СУИФТ. Доводите, че БГ не била част от еврозоната са за офце, а не за нормално умствено развити хора... Крайно време е разните там организации на потребителите да се стегнат и да заведат едно дело срещу БНБ, защото това е работа на БНБ! България е част от споразумението за SEPA и трябва да изпълнява поетите задължения.
                Да си стиснем веднъж ръцете с теб

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Банките са ни шибалници. Иначе им ходим с фланелки аз "ЛОВЕ" шибаната банка. Как пък никоя банка не се сети да си помисли по сериозно за SEPA
                  Банките в БГ използват SEPA. Проблемът е, че крият това от клиентите си и ги дръстят все едно не използват SEPA а обичайните преводи през СУИФТ. Доводите, че БГ не била част от еврозоната са за офце, а не за нормално умствено развити хора... Крайно време е разните там организации на потребителите да се стегнат и да заведат едно дело срещу БНБ, защото това е работа на БНБ! България е част от споразумението за SEPA и трябва да изпълнява поетите задължения.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sauron Разгледай мнение
                    най евтини са валутните преводи в INTERNATIONAL ASSET BANK AD според мен
                    Все още ли са ИА?
                    В ПИБ 2 евро и още 10 Суифт и става дявол на магаре...

                    Коментар


                    • най евтини са валутните преводи в INTERNATIONAL ASSET BANK AD според мен
                      Liverpool Forever

                      Коментар


                      • Не съм особено вещ по банковите операции, но искам само да споделя, че до момента с тази платформа съм спестил 482 паунда за рамките на досегашните ми транзакции и нужди и повече няма да поглеждам назад

                        Коментар


                        • Има един проблем с transferwise, обаче - често, когато се прави превод за депозит в чужда банка или пък прехвърляне на сума към чужд посредник, има условие нареждането да се извършва от/към сметка, която е на името на титуляра. Което се оказва, че не е случая с transferwise. Излиза, че тransferwise е готино за търговия онлайн или размятане на кинти между приятели/роднини, но не и за истински превод...

                          Коментар


                          • Абсолютно съгласен за перфектната работа на платформата https://transferwise.com/u/1b05a Намерих я напук на всички банкови служители, които ми казваха че няма по-евтин трансфер на пари, от този който ми предлагат. Е не само, че има .. а става бързо и буквално за стотинки. Признавам, че бях скептично настроен в началото, но това беше преди да разговарям с поддръжката им, да попрочета във форумите за отзвивите и преди да прехвърля първата си сума. Оттогава съм им вечен фен

                            Коментар


                            • А защо трябва да е банка? TransferWise

                              The upper transaction limit for payments is 1 000 000 GBP or equivalent

                              http://www.investor.bg/web/456/a/ric...akcii-,173981/

                              Редовно го ползвам за малки суми, дори за поръчки онлайн. около 10 стотинки по-изгоден курс от пейпал (за GBP)

                              Коментар


                              • Тексим банк са пуснали промоция за преводи - 9 Е .......

                                Коментар

                                Working...
                                X