IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.darikfinance.bg/novini/113975

    Хахаха защо ли го е страх от чужди ами мноого просто - ще им разбере колко стабиУна е баМММковата ни система
    Питам се докога ли ще издържи стакмистиката им?

    Коментар


    • Тъй като я има темата вече да питам, защо в България има такси за преводи от и към ЕС По принцип не са ли безплатни преводите в ЕС до 50 000 евро ?? Освен ако има такса превалутиране, но след като сметката е в евро ?!?

      Коментар


      • Аз от известно време насам вече не ползвам банки за обмяна на валута. Винаги обменям там, където е по-изгодно.

        При ПИБ има сметка едно обменно бюро, което ползвам (превеждам им долари по тяхната сметка в ПИБ, те ми превеждат левове). Така че ПИБ печелят само от малката банкова такса за вътрешнобанков валутен превод (ако е между сметки в същата банка е под един лев - не помня колко стотинки беше). Месечни такси не плащам при ПИБ, защото прочетох тарифата и избрах да си отворя сметки, които нямат месечна такса (но си ги ползвам като разплащателни - въпреки че сметките не се казват "разплащателна сметка").

        Проверете в тарифата колко е максималната сума, до която не се плаща такса за получаване на валута (сумата май беше във "валутни единици" - тоест зависи каква валута получавате).
        Last edited by vstoykov; 02.04.2015, 14:23.
        Два прости метода за легално намаляване на данъците

        Коментар


        • Мерси, Жека, много полезен линк, ще го пробвам при следващ повод.
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • В ПИБ до 10 хиляди евро няма такса при получаване, малко ли им е от курса да прибират.

            Коментар


            • Цветан Василев беше писал, че банките прехвърлят своята неефективност на клиентите си. Тоест клиентът плаща за това, че банковите чиновници не искат да намерят начин как да подобрят ефективността на банката (и на банковата система като цяло).

              Първоначално изпратено от Цветан Василев
              Нашите административно-управленски разходи бяха по-ниски с около два процента от тези за банковата система. Крайният разход за банката се формира от платената лихва плюс разходите за заплати на персонала и издръжката на централата и клоновете. С 600 човека ние управлявахме близо 8 милиарда лева активи. С близо 4 хиляди души една ДСК например управлява 11 милиарда. Ами направете сметка. Аз многократно съм го казвал, но никой не иска да го разбере и да го възприеме това нещо, че тези банки с тромави клонови структури прехвърлят собствената си неефективност върху вложителите си.
              Иначе по темата: не знам за изпращане, обаче за получаване разбрах, че ЦКБ дават възможност да си направите сметка в долари (ако ще получавате долари) и да не плащате банкова такса при получаване. Това важи ако сметката е депозитна - при разплащателни сметки има такса. Например правите си едномесечен депозит, получавате по него превод и на датата на падеж теглите доларите без такса на каса. След това ги обменяте в обменно бюро, което ви дава добър курс (ако не ви харесва курса, който ви предлага ЦКБ) за да не се налага да обменяте при неизгоден курс.

              За евро е аналогично - правите си депозитна сметка в евро и получавате по нея евро.

              Мисля, че ако изтеглите парите преди датата на падеж пак няма такса (но няма и лихва). Прочетете тарифата на банката. И други банки предлагат подобни условия. Четете тарифите и мислете! Много банки предлагат възможност да имате сметки без месечни такси. Но сметката не се казва "разплащателна сметка", въпреки че може да се ползва за нареждане и получаване на преводи (т.е. де факто си е разплащателна сметка). Безплатните сметки са само за физически лица - фирмите винаги си плащат месечните такси.

              Не съм го пробвал още, но следващия път мисля да се възползвам.

              Един път направих грешка да ползвам левова депозитна сметка в ПроКредит Банк за получаване на долари. Не помислих, че курсът при банката не е най-изгодния. Не платих такса за получаване (някои банки нямат такса за получаване когато получавате преводи по депозитни сметки), обаче ми обмениха доларите в левове по техния курс (а на пазара има по-добри възможности).
              Last edited by vstoykov; 02.04.2015, 14:16.
              Два прости метода за легално намаляване на данъците

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Не знам е ли е демоде - ама връши работа.
                Прибират 3 процента отгоре и няма превод към сметка.
                Това и за 300 хиляди лв ако щеш става.

                Коментар


                • Някой да каже за трансвери над 30 000 лв,то за дребни суми ясно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                    Пейпал вече е демоде май пред тия.
                    Не знам е ли е демоде - ама връши работа.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Манете ги тия бамки: умните хора са измислили Пейпалът.
                      Пейпал вече е демоде май пред тия.

                      Коментар


                      • Манете ги тия бамки: умните хора са измислили Пейпалът.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Така, превод си направих, вместо за 25 през ПИБ мина за 5 лв. както бях споменал.
                          Потвърждавам отново, че при регистрация през линк първия превод е безплатен, даже в един случай имаха объркване пуснаха и втори гратис. Освен това се оказа, че са стигнали регистрациите и нивото на плащания за бонуса, та и пускат реално кеш по сметките, при мен стигна днес.
                          Ето отново линк за безплатни преводи, ега не е реклама, освен че е пирон в ковчега на ползвателите на SEPA, а дерящи луди пари като че е 93-та година - https://transferwise.com/u/99b04

                          Коментар


                          • Определено не са Уникредит Булбанк!
                            Там вече се чудят за каква услуга да ти вдигнат още таксата - много съм разочарован от тяхното поведение!

                            Коментар


                            • BGN -> CHF

                              Трябва да направя превод от левова сметка в Бг, към сметка в шв. франкове на един приятел в Швейцария. Дайте акъл откъде освен сигурно е най-евтино.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                До колкото знам един превод им струва 50 стотинки през Бисера7.
                                И това е страшно много. Колко струва изпращането на един имейл, което е много по-сложно нещо като технология?
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X