IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за задачка по корпоративни финанси.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • отваряй хубаво учебниците и си виж всички методи за изчисляване на НПП . Имаше един с НОК . задачата ти се решава само по формула, която просто трябва да намериш. Няма нищо за сещане или измисляне. Ако не можеш да я решиш от вкъщи при положение , че можеш да ползваш всякакви спомагателни материали , по-добре се отказвай от следването си

    Коментар


    • Ти ся кво? Пари ли ще искаш? :evil:

      Коментар


      • Da mai y4i6 v svishov i imach kazus koito iskach nqkoi da ti rechi bezplatno a?

        Коментар


        • Ибах...
          дай да проверим сметките:
          1 - нулева година - (90 000) + евентуално (22 500) запаси - това ако не влизат в първата година + данък за тях.
          2 - първата година - 250 000 + (20 000) фиксирани разходи + (30 000) амортизация + 7 500 задължения + променливи разходи (150 000) + евентуално запасите от 0-вата година

          ...

          Aбе няма начин...требе да има 5% инфлация...

          Коментар


          • няма бе брато.Знам ,че не е много трудна задачката ,ама има нещо ,което ми убягва.Това е условието,дусловно съм го преписал от сборника.

            Коментар


            • Хм...аз се опитах да го сметна, но получавам 1000лв повече. Да не би да има и инфлация :lol:

              Коментар


              • Помощ за задачка по корпоративни финанси.

                Ще съм благодарен на всеки , който може да ми помогне.Предполагам ,че няма да ви затрудни,но мен ме затруднява ,защото не се занимавам все още професионално с тази материя.Ето задачката:

                Фирма "Прогрес" ООД решава да навлезе в нова територия.Тази нова територия ще доведе до допълнителни продажби в размер на 250 000 лв. годишно за следващите три години и фирмата има нужда да инвестира незабавно 90 000 лв. за ново оборудване.Фирмата използва линеен метод на амортизация и оборудването няма остатъчна стойност в края на периода.Променливите разходи(комисиони , разходи по продажби и д.р.)са 60% от продажбите,а постоянните разходи -20 000 лв. на година.Новото оборудване изисква наличие на материални запаси в размер на 15%от променливите разходи , задължения-5% от променливите разходи , и вземания -12% от приходите(30 000лв.).Пределната данъчна норма за фирма "Прогрес "ООД е 35%.

                Търси се: Определете годишните парични потоци след данъци на фирмата за следващите три години.Изчислете NPV , IRR на проекта ,ако цената на капитала на фирмата е 10%.(r=10%).
                Отг.NPV = 54 237,42 лв. IRR = 29.51%.
              Working...
              X