IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превод на пари от чужбина до БГ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте ... Имам един въпрос, който ме тревожи от една седмица насам ... по банковата ми сметка получих около 44 000 лв от Китай .... изчетох доста информация от в нета относно това дали трябва да ги декларирам в НАП и по какъв начин, понеже тези пари не са мой ... исках само да помогна на някой, но с цялото си невежество май ще си създам големи проблеми ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pips_hunter Разгледай мнение
      Zdraveite,

      moje li nqkoi da mi pomogne za slednoto:
      tursq nai eftinia na4in da prehvurliam vseki mesetz okolo 300 EUR v BG. Za sega tova koeto pravq e da gi teglq ot bankomat s Visa card... No v BG bankomatite imat limit - 400 lv (nqkoi moje bi znae bankomat koito puska po pove4e )

      Blagodarq
      Bobi
      Използвай ХАВАЛА Евтино Бълзо и сигурно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiona Разгледай мнение
        Опитвам се да разбера повече по този въпрос, тъй като отварянето на банкова сметка от разстояние на мое име, ще е свързано с много препятствия.
        Не се тревожи, отива човек в банката и ти открива на твое име сметка ей така, без проблем.
        Вече виж на колко превода ще ги разделиш.
        Досега мисля при ПИБ е най-висок лимита, 10 к евро, но май щяха да го намаляват.
        И така безпроблемно си ги трансферираш.
        Другия вариант ще е през Трансфъруайз и те тук от левова сметка от Булбанк ти ги нареждат в лева и си е междубанков в лева и не следва да има такси.


        Коментар


        • Ако са над 10 000 евро /за ЕС/ банката, в страната в която изпращаш пита за произхода на парите, казваш че са лични спестявания и толкова А за получаване в Бг не се изисква да декларираш нищо. (Поне така беше допреди десетина години

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Fiona Разгледай мнение
            Здравейте,
            Искам да изпратя спестяванията си в България. За целта мой близък ще отвори банкова сметка на свое име. Въпросът ми е - тези пари трябва ли да се декларират пред НАП, като вече е платен данък върху тях?
            При превода, ако са над определен размер се декларира пред банката произхода на средствата и от теб и от него..
            Пред данъчните се декларира, в зависимост от основанието на превода.
            Откриваш си сметка на твое име, декларираш, че са спестявания и точка.

            Коментар


            • В САЩ са платени данъци върху тях.
              Отговорът на НАП по отношение на моят въпрос беше, че тези пари се декларират от ФЛ получател, в случай че същите представляват кредит от друго ФЛ или ЮЛ. С други думи, има значение какво представляват тези пари по отношение на техния получател и изпращач.
              Опитвам се да разбера повече по този въпрос, тъй като отварянето на банкова сметка от разстояние на мое име, ще е свързано с много препятствия.
              Last edited by X_Y; 02.04.2017, 10:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Fiona Разгледай мнение
                Здравейте,
                Искам да изпратя спестяванията си в България. За целта мой близък ще отвори банкова сметка на свое име. Въпросът ми е - тези пари трябва ли да се декларират пред НАП, като вече е платен данък върху тях?
                от коя държава.ти си платила данък ама той не . по добре ти си открий сметка

                Коментар


                • Здравейте,
                  Искам да изпратя спестяванията си в България. За целта мой близък ще отвори банкова сметка на свое име. Въпросът ми е - тези пари трябва ли да се декларират пред НАП, като вече е платен данък върху тях?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dontletme Разгледай мнение
                    Здравейте, искам да си изкарам дебитна карта, но не знам от коя банка ще е по добре, защото един приятел ще ми изпраща пари от чужбина. Аз мисля от ЦКВ или ФиБанк но не съм сигурен за това реших да попитам тук.
                    зависи колко често и колко пари. ако е рядко и по много по добре сметка във валутата на превода и после да договориш курс за чеиндж по сметка в лева. ако е по малко но редовно става и с карта, то за малки суми нема кой да се занимава да ти договаря курс. банката е без значение . офертите са подобни. картата най- добре в лева и си ги теглиш на банкомата. различните банки имат различни такси за входящ валутен превод, провери и това. мисля че в ЦКБ където си се насочил не са големи
                    Last edited by nradev; 30.08.2016, 03:45.

                    Коментар


                    • Dontletme,

                      няма нужда да си изкарваш дебитна карта. Можеш да дадеш Айбан и да ти пратят парите по твоята сметка. Ако тя не е в същата валута - парите ще се превалутират по курса на банката за същия ден и можеш да ги изтеглиш на каса.

                      Ако искаш да си останат в съответната валута - ще трябва да си направиш сметка, например в долари, ако ще ти рпащат долари или в евро, ако ще е евро и т.н.

                      Коментар


                      • Перфектна алтернатива

                        виж:
                        www.transcard.bg
                        и услугата им global transfer
                        Ползването на техните кредитни и дебитни карти в чужбина е без такси и курсови разлики.

                        Коментар


                        • Дебитна карта

                          Здравейте, искам да си изкарам дебитна карта, но не знам от коя банка ще е по добре, защото един приятел ще ми изпраща пари от чужбина. Аз мисля от ЦКВ или ФиБанк но не съм сигурен за това реших да попитам тук.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                            + 2012

                            на мен като ми превеждат пари от чужбина в ПИб ми взимат 1% от получените средства, но не по-малко от 1 евро

                            или при получени суми до 100 евро ми взимат 1 евро

                            при сума от 1000 евро например ПИБ прибира 10 евро
                            Ако използваш еврови разплащания и еврова сметка - 0 евро

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
                              Здравейте,
                              имам едно въпросче, което е сходно с темата.

                              Ще пътувам в чужбина и се чудя, ако плащам с дебитна карта (Виза) има ли такси?
                              Същото се чудя, но ако го направя и в страни, които не са в ЕС, конкретно в Албания.

                              Някой има ли подобен опит?
                              Виж си тарифата на банката. Но дори и да няма такса те прецакват с около 3% при превалутирането (курсът им е с 3% отклонение (типично) от средния пазарен). Ако превалутират през две валути - става интересно (лев към евро, евро към нещо си там друго).
                              Два прости метода за легално намаляване на данъците

                              Коментар


                              • зависи от банката, Ricognito. Чекни си ги нещата

                                Коментар

                                Working...
                                X