IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Академия за инвестиции на looser

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дали?

    Мисля си, че това да имаш план, да действаш с премерен риск и да си селектирал компанията (партньора) е това, върху което имам контрол.

    Тук въпреки спада мисля, че нещата се развиват по план. Беше нужен такъв за да влязат нови акционери и да се намали дяла на старите. Ще поживеем, ще видим...
    Last edited by Mr.Profit; 12.11.2020, 08:31.
    Keep going ...

    Коментар


    • Това не е добре при инвестирането

      Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      Защото човек вижда това, което иска да види.

      Коментар


      • Защото човек вижда това, което иска да види.
        Keep going ...

        Коментар


        • Защо си го причиняваш това?

          Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

          Това е от 28.02.2018 година. Много лош вход Първо направиха обратен сплит 1:10 и после пак направиха обратен сплит от 1:20. Излиза, че първата ми покупка е на 270$ на акция по сегашни цени Сега на приблизително 9$ на акция взимам 30 пъти по-голямо количество с втората част.

          Третата може би след година, две.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
            Правя покупка на ACHV на 1.35 долара за акция. Разделям входа на 3 равни части и сега правя първата покупка.
            Това е от 28.02.2018 година. Много лош вход Първо направиха обратен сплит 10:1 и после пак направиха обратен сплит от 20:1. Излиза, че първата ми покупка е на 270$ на акция по сегашни цени Сега на приблизително 9$ на акция взимам 30 пъти по-голямо количество с втората част.

            Третата може би след година, две.
            Last edited by Mr.Profit; 15.11.2020, 00:57.
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
              Здравейте,

              Ето едно интервю на Димитър Радев. Те са редки, предимно около денят на банкера.

              https://play.nova.bg/video/nedelyata...ova-2019-12-08

              Финансовият министър дава срок до средата на другата година, Радев до края на другата година за приемане в ЕРМ2. Лихвите най-вероятно ще останат ниски или плавно ще се повишават през следващата.

              Това според мен са основните фактори, които могат и може би ще доведат до ръст на борсовите цени. Според мен Пазарът ще започне да калкулира предварително хубавите новини по някое време, така че аз лично се оглеждам за спусък, който да отприщи сериозно движение нагоре. Дали е така, времето ще покаже...

              Бъдете здрави и Весели празници!
              Дау е по-голям фактор от който й да е локален. Губиш си времето с местните новини, Потъне ли Дау - сбогом гергино....

              Коментар


              • Здравейте,

                Ето едно интервю на Димитър Радев. Те са редки, предимно около денят на банкера.

                https://play.nova.bg/video/nedelyata...ova-2019-12-08

                Финансовият министър дава срок до средата на другата година, Радев до края на другата година за приемане в ЕРМ2. Лихвите най-вероятно ще останат ниски или плавно ще се повишават през следващата.

                Това според мен са основните фактори, които могат и може би ще доведат до ръст на борсовите цени. Според мен Пазарът ще започне да калкулира предварително хубавите новини по някое време, така че аз лично се оглеждам за спусък, който да отприщи сериозно движение нагоре. Дали е така, времето ще покаже...

                Бъдете здрави и Весели празници!
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                  На 21 септември излезе следната информация:

                  Софарма АД информира, че на 20 септември 2017 Дружеството изкупи обратно 5650 собствени акции представляващи 0.0042% от капитала на Дружеството, на обща стойност BGN 24 441.00 на БФБ – София АД, при средна цена BGN 4.33.

                  Търговията с акции на Дружеството е съгласно решение на Общото събрание от 23.06.2010 година.

                  Общият брой на обратно изкупените акции след тази сделка е 5 153 126, представляващи 3.82 % от акционерния капитал на Дружеството.


                  Поглеждаме протокола от общото събрание на 2010 година:

                  Предложения за решение: От Съвета на директорите - ОСА на основание чл. 187б от ТЗ и чл. 111, ал. 5 от ЗППЦК, взема решение за обратно изкупуване на собствени акции от капитала на дружеството, при следните условия: до 3% от общия брой акции, издадени от дружеството; срок на извършване на изкупуването - не по-дълъг от 2 (две) години; минимална цена на обратното изкупуване – 3,50 лева; максимална цена на обратното изкупуване – 5,50 лева; овластява Съвета на директорите да определи всички останали конкретни параметри на обратното изкупуване и да извърши всички необходими правни и фактически действия в изпълнение на решенията Общото събрание на акционерите.

                  От представляващият „Телсо” АД (акционер по приложения списък) г-н Борис Борисов - минималната цена на обратното изкупуване да се определи на 2,50 лева при запазване на предложението на Съвета на директорите в останалата му част.

                  Председателят подложи на гласуване предложенията за решение по реда на тяхното постъпване. Предложението на Съвета на директорите: Резултати от гласуването : ГЛАСУВАЛИ “ЗА”: 18 127 340 броя акции или 15.32% от представения капитал ГЛАСУВАЛИ “ПРОТИВ”: 98 744 745 броя акции или 83.45% от представения капитал ГЛАСУВАЛИ “ВЪЗДЪРЖАЛ СЕ”: 1 456 954 броя акции или 1.23% от представения капитал

                  Предложението на Телсо АД: Резултати от гласуването : ГЛАСУВАЛИ “ЗА”: 100 155 677 броя акции или 84.64% от представения капитал ГЛАСУВАЛИ “ПРОТИВ”: 17 318 650 броя акции, което е 14.64% от представения капитал ГЛАСУВАЛИ “ВЪЗДЪРЖАЛ СЕ”: 854 712 броя акции, което е 0.72% от представения капитал

                  При тези резултати от проведеното гласуване Общото събрание приема следното РЕШЕНИЕ: ОСА на основание чл. 187б от ТЗ и чл. 111, ал. 5 от ЗППЦК, взема решение за обратно изкупуване на собствени акции от капитала на дружеството, при следните условия: до 3% от общия брой акции, издадени от дружеството; срок на извършване на изкупуването - не по-дълъг от 2 (две) години; минимална цена на обратното изкупуване – 2,50 лева; максимална цена на обратното изкупуване – 5,50 лева; овластява Съвета на директорите да определи всички останали конкретни параметри на обратното изкупуване и да извърши всички необходими правни и фактически действия в изпълнение на решенията Общото събрание на акционерите. Решението е взето с мнозинство съгласно ТЗ и Устава на дружеството. Няма възражения относно начина на гласуване и обявените резултати.



                  Интересното е, че в следващите ОС се променят параметрите на обратното изкупуване на 2.10 - 5.50 лв и до 10% от капитала.


                  Моята интерпретация на написаното: Позициониране в интервала 3.33 - 4.44 и понеже покупките ми са в горния диапазон ги редуцирам с мисълта, че може да видим и по-ниски цени.
                  Направени покупки в долния диапазон.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Много научени уроци и търпение. "It was not my thinking that made my money it was my sitting. You got that? My sitting tight" (Jesse Levermore).
                      Странно ми е, че точно това си написал защото за пореден път не го направих при единствената ми сделка с евро/паунд за тази година. Оригиганалният таргет беше 0.8685, но не съжалявам

                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                        В този ред на мисли ще е полезно да разбера какво седи зад твоя трейд.
                        Много научени уроци и търпение. "It was not my thinking that made my money it was my sitting. You got that? My sitting tight" (Jesse Levermore).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                          С реален кеш търгувам и съм съгласен, че трябва да не кървиш, но на думи е много лесно. Загубих доста докато науча този урок От известен период се справям добре, но имам доста неща да подобрявам. Защо 15-20%? Това зависи от много фактори... като се замисля едно от основните неща, върху които трябва да се фокусира човек според мен е нисък дроудаун и 15-20% стои добре защото след няколко загуби почва да изтича и емоционалният капитал, но пък много зависи от големината на сметката, броя такива... с удоволствие бих прочел смислени неща по темата.

                          Изводи, които си извадих за мен са:

                          1. Все още имам доста да уча и уроците, които научавам не трябва да ми струват скъпо. (основна грешка в миналото)

                          2. С тренда е по-добре отколкото срещу тренда.

                          3. Планирай търговията предварително и действията си при всякакви възможни сценарии.

                          4. Прекарвай по-малко време пред монитора и търгувай само тогава, когато имаш добри шансове. (тук нещата трябва да са обективни, а не субективни)

                          Предполагам, че има и доста други, но тези се сещам на първо четене.

                          Много ми е интересно какво ще се случи с твоята позиция защото като видя някаква търговска идея публикувана в интернет пространството доста често тя се дъни и се случва обратното Не те познавам и не знам що за човек си и наистина ще се радвам да ти се получат нещата и да видя как и дали това ще те промени. В този ред на мисли ще е полезно да разбера какво седи зад твоя трейд.
                          THE LESS IS MORE е общовалидно правило за добри резултати в много аспекти на живота и изключително полезно в трейдинга.
                          Тази позиция вече е излязла. Не я мисля. Въпроса е с колко ще я затворя. В най-лошия вариант с малка печалба, в най-вероятния risk/reward ще е 1/8, а в най-добрия 1/20 до 30 (зависи колко добавки ще направя).
                          От моите позиции позитивни са малко над 60%. Но не това е важното, а колко правиш от тези за които си прав и колко губиш от тези за които не си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            На демо или с реален кеш търгуваш? Щото ако е на демо всякакви експерименти са приемливи. С реален капитал обаче трябва да се спазват правила, като едно от най-важните е да не „кървиш“ (да избягваш безмислени трейдове, които почти гарантирано намаляват сметката). Може и да се успокояваш, че позицията е малка, но както казват хората „капка по капка …“
                            Ако капитала ти падне с повече от 15-20% си аут от бизнеса. Понеже темата е „Академия за инвестиции“ се чудя какви изводи си извади и какво си научи?
                            С реален кеш търгувам и съм съгласен, че трябва да не кървиш, но на думи е много лесно. Загубих доста докато науча този урок От известен период се справям добре, но имам доста неща да подобрявам. Защо 15-20%? Това зависи от много фактори... като се замисля едно от основните неща, върху които трябва да се фокусира човек според мен е нисък дроудаун и 15-20% стои добре защото след няколко загуби почва да изтича и емоционалният капитал, но пък много зависи от големината на сметката, броя такива... с удоволствие бих прочел смислени неща по темата.

                            Изводи, които си извадих за мен са:

                            1. Все още имам доста да уча и уроците, които научавам не трябва да ми струват скъпо. (основна грешка в миналото)

                            2. С тренда е по-добре отколкото срещу тренда.

                            3. Планирай търговията предварително и действията си при всякакви възможни сценарии.

                            4. Прекарвай по-малко време пред монитора и търгувай само тогава, когато имаш добри шансове. (тук нещата трябва да са обективни, а не субективни)

                            Предполагам, че има и доста други, но тези се сещам на първо четене.

                            Много ми е интересно какво ще се случи с твоята позиция защото като видя някаква търговска идея публикувана в интернет пространството доста често тя се дъни и се случва обратното Не те познавам и не знам що за човек си и наистина ще се радвам да ти се получат нещата и да видя как и дали това ще те промени. В този ред на мисли ще е полезно да разбера какво седи зад твоя трейд.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                              Зависи как е структурирано портфолиото ти. Това че определена позиция губи може да значи нищо и много. Ако си outright тогава коментара ти има смисъл
                              От коментарите до тук какъв е случая

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                На демо или с реален кеш търгуваш? Щото ако е на демо всякакви експерименти са приемливи. С реален капитал обаче трябва да се спазват правила, като едно от най-важните е да не „кървиш“ (да избягваш безмислени трейдове, които почти гарантирано намаляват сметката). Може и да се успокояваш, че позицията е малка, но както казват хората „капка по капка …“
                                Ако капитала ти падне с повече от 15-20% си аут от бизнеса. Понеже темата е „Академия за инвестиции“ се чудя какви изводи си извади и какво си научи?
                                Зависи как е структурирано портфолиото ти. Това че определена позиция губи може да значи нищо и много. Ако си outright тогава коментара ти има смисъл

                                Коментар

                                Working...
                                X