IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Писане в seeking alpha

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • пуснаха ми и втория материал
    http://seekingalpha.com/article/4038...lver-producers

    събра 304 преглеждания първия ден, което е леко по-добре от първия, който беше 289. не знам, очаквах малко повече все пак. вече имам някакви последователи и сега писах за три компании. от друга страна и трите са доста малки така че това най-вероятно е натежало
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

      Аз на последната ми статия имам 5,833 прегледа и 199 коментара. По принцип не пиша много статии и анализи (средно по около 1 на месец), но много зависи за кои компании пишеш. Ако е за някоя много актуална в момента, може за един ден да удариш 5,000 прегледа. В моя случай обикновенно 70% от всички прегледи са в първите 10 часа и после престават след около ден.
      малии за кои компании си писал? моя брояч в момента е на 837, днес само 21. но преди малко пуснах още 1 статия да видим кога ще мине
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        ок по темата,
        за малко над 3 дни имам 786 views, средното за сайта е мисля около 2800. някой пишещ може ли да каже колко дни поред по принцип получава стабилно четене след публикуването на даден материал? при мен първия ден беше добре (289), втория даже по-добре (346) предполагам заради темата тук, а третия ден вече са 147
        Аз на последната ми статия имам 5,833 прегледа и 199 коментара. По принцип не пиша много статии и анализи (средно по около 1 на месец), но много зависи за кои компании пишеш. Ако е за някоя много актуална в момента, може за един ден да удариш 5,000 прегледа. В моя случай обикновенно 70% от всички прегледи са в първите 10 часа и после престават след около ден.

        Коментар


        • ок по темата,
          за малко над 3 дни имам 786 views, средното за сайта е мисля около 2800. някой пишещ може ли да каже колко дни поред по принцип получава стабилно четене след публикуването на даден материал? при мен първия ден беше добре (289), втория даже по-добре (346) предполагам заради темата тук, а третия ден вече са 147
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

            това как да го разбера??? Написал ли си си домашното, за да пишеш такова изказване??? Аз споделям, за да те предпаза от идващият спад на златото.. За рибата няма да пояснявам - ако те интересува си направи ресеарч, виж само това..

            http://en.vietstock.com.vn/2017/01/f...113-250317.htm
            това което споделяш вече съм го чувал много пъти в този форум и се изморих да пиша как диапазона ми е 2019 и краткосрочните движения не ме вълнуват. ако златото падне с 10% и дрд с 50%, голяма работа - ще издържат и преди са работили на загуба, а следващата голяма криза рано или късно ще дойде. ти ми говориш за следващата година, но аз гледам поне 2 напред. това което аз споделям е също да те предпазя - това че определен сектор пада не означава че е подценен. може с години да пада, за справка виж повечето суровини. миналата година по това време например въглищата бяха супер евтини и много компании в сектора просто изгърмяха, същото се получава в момента с урана. а петрола колко години поред падаше? сигурен ли си че тези два сектора са зле само заради El Nino?


            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • А каква е логиката за спад на златото?Ако пазарите са по волатилни и по несигурни.....както се очаква??Предполагам имаш предвид покачването на лихвите......или може би нещо друго?През 2015г. имаше корекция,през2016г. също имаше корекция,и тази година ще я чакам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                твоето се нарича хващане на падащи ножове
                това как да го разбера??? Написал ли си си домашното, за да пишеш такова изказване??? Аз споделям, за да те предпаза от идващият спад на златото.. За рибата няма да пояснявам - ако те интересува си направи ресеарч, виж само това..

                http://en.vietstock.com.vn/2017/01/f...113-250317.htm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                  Да, именно. Имай предвид, че DRD Gold е leverage на цената на златото - в двете посоки. Ако цената на златото падне под 1.000.-, фирмата отива на загуба и тогава акцията пада с по-голяма скорост от цената на златото.

                  Това, което почти никой не споменава е, че миналата година "Златните Минни" имат най- добър перформансе, поради факта, че много малко от "професионалистите" са били инвестирани в него. Моят опит ме учи, да не влизам в "best performer of the past year". За мен златото е hedge на инфлацията, която е на изключително ниско ниво.

                  Аз сега влезнах в два от "worst performer of the last year". Това е рибният бизнес и торовият. И двата заради "El Nino". Там очаквам 50 до 70% год. възвръщаемост.


                  твоето се нарича хващане на падащи ножове
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    предполагам говориш за златото?
                    Да, именно. Имай предвид, че DRD Gold е leverage на цената на златото - в двете посоки. Ако цената на златото падне под 1.000.-, фирмата отива на загуба и тогава акцията пада с по-голяма скорост от цената на златото.

                    Това, което почти никой не споменава е, че миналата година "Златните Минни" имат най- добър перформансе, поради факта, че много малко от "професионалистите" са били инвестирани в него. Моят опит ме учи, да не влизам в "best performer of the past year". За мен златото е hedge на инфлацията, която е на изключително ниско ниво.

                    Аз сега влезнах в два от "worst performer of the last year". Това е рибният бизнес и торовият. И двата заради "El Nino". Там очаквам 50 до 70% год. възвръщаемост.



                    Коментар


                    • Има един друг нашенец там, доста статии пише и е много в час. Arbitrage trader.
                      Следя го от над година вече редовно.
                      Основно се занимава главно с цефове и хеджирана арбитражна търговия при тях, както си му е и ника.
                      Последвах го 2 пъти с успех миналата година, само съжалявам че трябваше да го направя с по големи суми....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                        Аз също пиша там от aвгуст 2016 Преди главно четях и коментирах под статиите.
                        как ти е ника? за какво пишеш? някакви съвети?
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Аз също пиша там от aвгуст 2016 Преди главно четях и коментирах под статиите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Малко критика....
                            Ти сигурен ли си че това е правилната стратегия ?
                            На твое място бих държал половината си така, но другата половина бих отигравал чисто спекулативно.
                            Дори и тази година да дойде следващата криза първо златото ще падне с пазара, а после ще рали.

                            Отчиташ ли като грешка това че не продаде лятото поне една част ? Щеше да си ги върнеш двойно по евтино след това.
                            Естествено ще кажеш че сега е лесно постфактум като се гледат графиките, така е, но имаше доста индикации тогава че върха на златото за годината е достигнат. Аз затова и влязох къс на среброто и направих над 40% за броени месеци.

                            = тройно дъно на долар /йена на 100
                            = 10г бонд ийлд на резистънс нивата от 2012
                            = троен връх на типс-овете
                            = сигурен рейт хайк на хоризонта след уса изборите, иначе фед губеше всякакво доверие.
                            и т.н.

                            Като се сложи и това че за 2 месеца бе направил 80% профит - за мен е определена грешка че не кешира една част.
                            колко хора са очаквали че златото ще падне след изборите? повечето едва ли не предричаха крах на пазарите, злато на 2000 и апокалипсис не го отчитам за грешка защото краткосрочно не мога да предвидя какво ще се случи, но дългосрочно нещата на пазарите изглеждат в пъти по-плашещи от миналата криза

                            да изпусна голям профит не е проблем, стига да ме предпазва от крах като през 2008-9
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              Вчера пуснаха първия ми материал в seeking alpha

                              http://seekingalpha.com/article/4037...&comments=show

                              има ли други хора във форума които пишат или които се интересуват от това да пишат? мислех си да пусна тази тема за да си помагаме относно какво да се пише, как да се пише. как да се привличат последователи, как е заплащането, как са редакторите и т,н.
                              засичал съм постове на българи в zerohedge

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                предполагам говориш за златото? стратегията е да стискам зъби по-скоро е въпрос на времеви хоризонт, не на цена. чакам следващата криза, това е
                                Малко критика....
                                Ти сигурен ли си че това е правилната стратегия ?
                                На твое място бих държал половината си така, но другата половина бих отигравал чисто спекулативно.
                                Дори и тази година да дойде следващата криза първо златото ще падне с пазара, а после ще рали.

                                Отчиташ ли като грешка това че не продаде лятото поне една част ? Щеше да си ги върнеш двойно по евтино след това.
                                Естествено ще кажеш че сега е лесно постфактум като се гледат графиките, така е, но имаше доста индикации тогава че върха на златото за годината е достигнат. Аз затова и влязох къс на среброто и направих над 40% за броени месеци.

                                = тройно дъно на долар /йена на 100
                                = 10г бонд ийлд на резистънс нивата от 2012
                                = троен връх на типс-овете
                                = сигурен рейт хайк на хоризонта след уса изборите, иначе фед губеше всякакво доверие.
                                и т.н.

                                Като се сложи и това че за 2 месеца бе направил 80% профит - за мен е определена грешка че не кешира една част.

                                Коментар

                                Working...
                                X