IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване за казус

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mar80 Разгледай мнение
    Да използвам и аз темата, макар, че е стара. И аз мисля да инвестирам в три броя кафе автомати. Въпроса ми е, ако те общо ми правят по 40-50 кафета на ден, каква ще ми е печалбата, като се има в предвид разходи за наем, фирма-следователно осигуровки, ток и други консумативи.
    Ако на това не можеш да си направиш сметката, по-добре не се занимавай с търговия.

    Коментар


    • Да използвам и аз темата, макар, че е стара. И аз мисля да инвестирам в три броя кафе автомати. Въпроса ми е, ако те общо ми правят по 40-50 кафета на ден, каква ще ми е печалбата, като се има в предвид разходи за наем, фирма-следователно осигуровки, ток и други консумативи.

      Коментар


      • Не мога да разбера какъв ти е въпроса. На порт в Турция, значи проблема с претоварен док за въглища си е решен. Ако търсиш превозвач или доставчик, вече е нещо друго. Но на наша територия няма какво да търсим.
        Are you worried about C4120-782 - free dumps

        Коментар


        • г-н Черкезов този риск при мен го няма, защото в живея в град с население 25000 души, имам приятел, който сериозно се занимава с този бизнес и на него конкуренцията му правят номера от време на време, но той има доста машини и не са пред тях все пак благодаря за съветите ви.

          razbiratel - Благодаря за съвета и аз мислих, че ЕООД в моя случай е по правилно.Имам и други идеи, но нямам гръб, съответно, ако искам да се реализират на веднъж, трябва да прибягна до заем.Но предпочитам да стъпка по стъпка да правя нещата, за да сведа риска до минимум.

          Коментар


          • [QUOTE=Черкезов;1059543587]За нулевия риск..това е абсурдно! Знаеш ли в София колко много автомати са запалени през последната година от конкуренцията, а и откраднати има!

            Момчето ще прави първи стъпки, сам си го е казал, все някакво начало за трупане на опит ще е.... а предприемане съвсем без риск знаем, че няма... предполагам си ги е проучил нещата от такъв характер. Важното е, че е решил да действа и защото е прохождащ му препоръчах ЕООД, това всъщност е основното за което търси мнение....както и да е, похвална е инициативата, каквато и да е....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Norek Разгледай мнение
              Ами инвестицията не е 3-4000лв., а е наполовина, а химията е обикновено кафе . Печалбата е малка да, но съм на 25 год. и работейки за 450лв. на месец не ми стигат въобще и 50-100лв в плюс на месец е по-добре отколкото да си купя лаптоп или друга техника от която нямам възвращаемост, сега си завършвам висшето , и възнамерявам и магистратура да запиша и ми трябва допълнителен доход.От техническа гледна точка съм разучил нещата, но от юридическа са ми пълна мъгла.Защото от планувана чисто печалба в порядъка 600-1200лв. минимум на година, ако трябва да плащам 2-400лв към държава ми се обезсмислят нещата в голяма степен.Естествено ако потръгнат нещата имам и други планове, но всичко става стъпка по стъпка и време се иска, защото не искам да ставам абонат за няколко години на някоя банка.Особено със ситуацията в която ни се намира държавата.
              Скачай смело и толкова, риска е почти нулев, все от някъде се започва....подобно начало е подходящо за прохождане и трупане на първоначални изводи! Дейставай си чрез ЕООД, най чисто е, разхода по счетоводството не особено различен....

              Коментар


              • LANDLORD 31 - мерси и аз мисля така, по-добре да капе от някъде, колкото и да е все е плюс, но може и да е повече не мога да прогнозирам и затова посочвам минимума, който очаквам.Другото нещо което ме привлече в идеята, е че разхода на консумативи - кафе, захар, сметана, чай, ток и т.н. зависят от потреблението, ако е малко малка печалба, но и по-малко консумативи вървят, ако е повече съответно повече консумативи и печеля повече.Но и от там ми дойдоха терзанията за фирмата, там разходите са константа и затова искам да науча в моя случай, при ЕТ или ЕООД константа е по-голяма, за да мога да си направя калкулация.Плюс това има още един вариращ разход по поддръжката, самата работа ще я извършвам аз, но ако нещо се развали трябва да го купя, за да го сменя, тук вече на късмет

                Коментар


                • ако правиш 50-100 лв печалба на месец с 4000лв ще си супер
                  не го слушай доктора че е малко
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Norek Разгледай мнение
                    Ами г-н Черкезов, това не ми е мечта, а идея , която възнамерявам да се реализира след определен период, като събера нужната информация и капитал.

                    polax - Не пропускам разходи като консумативи, поддръжка, ток и тротоарно право.Мен ми беше интересно какви са разходите по поддръжката на фирма (не искам да си плащам осигуровки и др. данъци още веднъж при условие, че всеки месец на мен ми се спират 100лв. и на работодателя още 100), четейки в интернет, разбрах, че регистрацията на ЕТ е по евтина от ЕООД, също така, че при ЕТ си плащаш осигуровки.Образованието не ми е икономическо и нямам основи, следователно доста от нещата, които прочетох не ги разбрах много добре.А за SCI бях чел преди време, за обща култура, като цяло не обичам да се впускам в приключения .И преди са се опитвали да ме зарибяват в пирамидални структури, като LR май беше последната.Като цяло съм българин и съм скептичен към подобни неща.
                    Норек успех ти желая човече! Аз харесвам твоя начин на мислене, по-добре да капе сигурно отколкото да шурти несигурно и да се набабаниш с голям привлечен ресурс. Преди около 10 години се кефих на 50лв. месечен доход от отдаването на стар гараж на гола тухла и гредоред пълен с паяжини. За теб дохода се вдига с малко над 11% според дохода който си посочил. Единадесет процента си е добре, после можеш и да очакваш и да ти се качи със 100лв. - оптимистичен вариант може би, но това си е вече 22% ръст в доходите ти!

                    Коментар


                    • Ами г-н Черкезов, това не ми е мечта, а идея , която възнамерявам да се реализира след определен период, като събера нужната информация и капитал.

                      polax - Не пропускам разходи като консумативи, поддръжка, ток и тротоарно право.Мен ми беше интересно какви са разходите по поддръжката на фирма (не искам да си плащам осигуровки и др. данъци още веднъж при условие, че всеки месец на мен ми се спират 100лв. и на работодателя още 100), четейки в интернет, разбрах, че регистрацията на ЕТ е по евтина от ЕООД, също така, че при ЕТ си плащаш осигуровки.Образованието не ми е икономическо и нямам основи, следователно доста от нещата, които прочетох не ги разбрах много добре.А за SCI бях чел преди време, за обща култура, като цяло не обичам да се впускам в приключения .И преди са се опитвали да ме зарибяват в пирамидални структури, като LR май беше последната.Като цяло съм българин и съм скептичен към подобни неща.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Norek Разгледай мнение
                        Здравейте, имам следния въпрос - Живея на централна улица в моя град и искам да сложа пред къщата ми един вендинг автомат за кафе, за страничен доход.Имам си редовна работа и съм осигурен.Предполагам трябва да отворя фирма, но не знам ЕТ или ЕООД, очаквам чиста печалба 50-100лв. на месец.Тъй като печалбата е малка, има ли възможност да плащам по малко данъци към държавата и въобще какви са ми изборите.Естествено като дойде момента ще се посъветвам с адвокат и счетоводител, но искам да имам още едно мнение.
                        Благодаря за обърнатото внимание.
                        Едно ЕООД ще ти свърши работа. Регистрацията мисля ще ти излезе около 500 лв. Предвиди си месечно за счетоводител разход, плащаш тротоарно право за машината.
                        Черкезов е прав в едно малко са 50лв и не е ясно дали ще има за теб, щото си мисля, че пропускаш разходи. Помисли добре!
                        А за офертата на Черкезов, SCI предполагам ще ти предлага, първо добре си помисли, а и във форума има тема.
                        Успех!
                        Last edited by polax; 01.12.2013, 18:10.

                        Коментар


                        • Ами инвестицията не е 3-4000лв., а е наполовина, а химията е обикновено кафе . Печалбата е малка да, но съм на 25 год. и работейки за 450лв. на месец не ми стигат въобще и 50-100лв в плюс на месец е по-добре отколкото да си купя лаптоп или друга техника от която нямам възвращаемост, сега си завършвам висшето , и възнамерявам и магистратура да запиша и ми трябва допълнителен доход.От техническа гледна точка съм разучил нещата, но от юридическа са ми пълна мъгла.Защото от планувана чисто печалба в порядъка 600-1200лв. минимум на година, ако трябва да плащам 2-400лв към държава ми се обезсмислят нещата в голяма степен.Естествено ако потръгнат нещата имам и други планове, но всичко става стъпка по стъпка и време се иска, защото не искам да ставам абонат за няколко години на някоя банка.Особено със ситуацията в която ни се намира държавата.

                          Коментар


                          • Братко, сигурен ли си че искаш да забиеш 3-4 000лв. за очаквана печалба от 50лв. месечно?! Има много по-добри варианти от подобна инвестиция.
                            Иначе на въпроса Ет е отживелица. Например някой ако хвърли топа като се натрови от химията която продаваш или не му издържи сърцето ще те съдят лично с ЕТ, а с ЕоооД фирмата носи отговоност, не ти самия лично.
                            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                            Коментар


                            • Запитване за казус

                              Здравейте, имам следния въпрос - Живея на централна улица в моя град и искам да сложа пред къщата ми един вендинг автомат за кафе, за страничен доход.Имам си редовна работа и съм осигурен.Предполагам трябва да отворя фирма, но не знам ЕТ или ЕООД, очаквам чиста печалба 50-100лв. на месец.Тъй като печалбата е малка, има ли възможност да плащам по малко данъци към държавата и въобще какви са ми изборите.Естествено като дойде момента ще се посъветвам с адвокат и счетоводител, но искам да имам още едно мнение.
                              Благодаря за обърнатото внимание.
                            Working...
                            X