IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Злато, сребро, акции на добивни компании не са ли алтернатива за теб? Става въпрос за алтернатива на кеша, тъй като не уточни какъв точно кеш - САЩ, ЕЦБ, ФРАНК, АВСТРАЛИЯ, РУБЛА....
    С валути и злато не ги разбирам. То само това остава и за тях да взема да мисля и съвсем ще ми бръмне главата. За добивните компании и аз си мисля че там могат да се изкарат много пари и ако спихне пазара ще купувам вероятно само такива :

    https://www.google.com/finance?q=NAS...MtfEsAHfnJS4Bg

    Тази е специалност на Пип. Нещо като брефа преди 5 години. Кеша и е колкото цената ама пустите ресурси не знам кога ще тръгнат нагоре. Въобразявам си че ще се усетя навреме и съм постоянно на копчето БАЙ
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Злато, сребро, акции на добивни компании не са ли алтернатива за теб? Става въпрос за алтернатива на кеша, тъй като не уточни какъв точно кеш - САЩ, ЕЦБ, ФРАНК, АВСТРАЛИЯ, РУБЛА....
      Изпусна най атрактивните в момента Паунда и турската лира...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        А за р/е точно това комнтирахме цял ден в другата тема. Това за мен е егати измамата този коефициент, То и на брефа е 20 ама брефа няма дългове. Аз си смятам моето р/е. Събирам цената и дълга и тогава деля печалбата. И като пише р/е 30 аз го изкарвам примерно 60 или 100.
        Това твое мнение прочетох
        Ако можеш, кажи 2 думи за предния ми пост - алтернативата на кеша.
        Благодаря!
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • А за р/е точно това комнтирахме цял ден в другата тема. Това за мен е егати измамата този коефициент, То и на брефа е 20 ама брефа няма дългове. Аз си смятам моето р/е. Събирам цената и дълга и тогава деля печалбата. И като пише р/е 30 аз го изкарвам примерно 60 или 100.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Е то за мен къси е кеш. няма левъридж. Под р/е 20 има много ама това е защото няма доверие. Там където е читаво няма ниско р/е. аз гледам само компании които си въобразявам че са стабилни. Тяхните избушеняци не ги гледам, както и нашите. Иначе постоянно си харесвам разни неща и аха да ги купя и се стряскам. Вчера един колега го обясни много просто и точно. Всички са седнали на едно буре с барут и сега въпроса е кой първи ще драсне клечката и ще хукне да бяга. Та ако грънме бурето всички ще хвърчат. И готините и избушеняците. Тази вероятност ме плаши и затова предпочитам да съм пас.
            Злато, сребро, акции на добивни компании не са ли алтернатива за теб? Става въпрос за алтернатива на кеша, тъй като не уточни какъв точно кеш - САЩ, ЕЦБ, ФРАНК, АВСТРАЛИЯ, РУБЛА....
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Шокиран съм от мнението ти и се надявам да издържиш на късите! Въобще не съм в позиция да споря, но доста хора говорят, че навън е по-евтино от БФБ, т.е. р/е е далеч под 20. Аз също хвърлям по едно око там, но това няма значение. Последен въпрос - ако приемем, че нямаше къси позиции, ти в какво би инвестирал в този момент, такъв, какъвто го виждаш ти?
              Е то за мен къси е кеш. няма левъридж. Под р/е 20 има много ама това е защото няма доверие. Там където е читаво няма ниско р/е. аз гледам само компании които си въобразявам че са стабилни. Тяхните избушеняци не ги гледам, както и нашите. Иначе постоянно си харесвам разни неща и аха да ги купя и се стряскам. Вчера един колега го обясни много просто и точно. Всички са седнали на едно буре с барут и сега въпроса е кой първи ще драсне клечката и ще хукне да бяга. Та ако грънме бурето всички ще хвърчат. И готините и избушеняците. Тази вероятност ме плаши и затова предпочитам да съм пас.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Навън съм 100% къс и чакам апокалипсиса. Ако не стане здраве да е Всичко живо там е на р/е 30 и нагоре. Дълговете постоянно растат и вече се инвестира през 1% марж. За нормално се приема дълга да е 10 пъти над собствения капитал. Сульо и пульо тегли заеми на 1% за 2% дивидент. Компаниите постоянно правят байбак и си помпят акциите. Абе нещо като софикс 3000 Луда работа. Не знам как я мислят тая работа тези хора ама според мен няма да свърши добре.
                Шокиран съм от мнението ти и се надявам да издържиш на късите! Въобще не съм в позиция да споря, но доста хора говорят, че навън е по-евтино от БФБ, т.е. р/е е далеч под 20. Аз също хвърлям по едно око там, но това няма значение. Последен въпрос - ако приемем, че нямаше къси позиции, ти в какво би инвестирал в този момент, такъв, какъвто го виждаш ти?
                Last edited by 15%; 05.05.2016, 21:51.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Какво пазариш или продаваш /ако въобще практикуваш късите/ навън, наистина ми е интересно? Ако е твърде конкретно, може да споменеш и само сектори, а и ако това е по-конфиденциално, може да ми пратиш лични .

                  П.П. Извинявам се за спама, но сега сме го хванали Алонсо да каже нещо повече, а от него винаги има какво да се научи .
                  Навън съм 100% къс и чакам апокалипсиса. Ако не стане здраве да е Всичко живо там е на р/е 30 и нагоре. Дълговете постоянно растат и вече се инвестира през 1% марж. За нормално се приема дълга да е 10 пъти над собствения капитал. Сульо и пульо тегли заеми на 1% за 2% дивидент. Компаниите постоянно правят байбак и си помпят акциите. Абе нещо като софикс 3000 Луда работа. Не знам как я мислят тая работа тези хора ама според мен няма да свърши добре.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Пиша аз всеки ден ама се рея из външните пазари. Тук на БФБ вече не виждам нищо интересно. Държа си каквото си имам и нито купувам нито продавам. Да ти кажа голям ми е Х. какво съм правил тогава. Преди 5 години не помня много. Това е било 2011-та а на следващата година гледам че средната ми на атера е паднала на 1.02, на албена холдинга е паднала на 3.9 и вече има агрия на 2.8 обаче пък на брефа се е качила на 60 стинки. Явно затова съм купувал яко заради онези 21 стинки дивиденти дето ги дадоха тогава и съм качил средната но тя реално веднага пак се е върнала след дивидента. За булленда въобще не помня какво беше и даже сега се сетих че въобще съм имал булленд. Още тогава го разпродадох. Те като почнаха ликвидациите при еларг и големите дивиденти при атера той вече не беше актуален.
                    Какво пазариш или продаваш /ако въобще практикуваш късите/ навън, наистина ми е интересно? Ако е твърде конкретно, може да споменеш и само сектори, а и ако това е по-конфиденциално, може да ми пратиш лични .

                    П.П. Извинявам се за спама, но сега сме го хванали Алонсо да каже нещо повече, а от него винаги има какво да се научи .
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Алонсо, четох ти интервюто и бях очарован! Радвам се, че се засичаме в някоя тема, тъй като не пишеш много /или поне в темите, които аз следя/! За теб е ясно, не е нужно да го доказваш със скрийншотове, но тъй като си я пуснал, да те питам: тези акции на Булленд ги взе от аукциона на времето ли? Какви времена бяха - помня много ясно, че дивидента за същата година беше над 10 ст.! След това Еврохолдци взеха контрола и всичко отиде по дяволите както се казва
                      Пиша аз всеки ден ама се рея из външните пазари. Тук на БФБ вече не виждам нищо интересно. Държа си каквото си имам и нито купувам нито продавам. Да ти кажа голям ми е Х. какво съм правил тогава. Преди 5 години не помня много. Това е било 2011-та а на следващата година гледам че средната ми на атера е паднала на 1.02, на албена холдинга е паднала на 3.9 и вече има агрия на 2.8 обаче пък на брефа се е качила на 60 стинки. Явно затова съм купувал яко заради онези 21 стинки дивиденти дето ги дадоха тогава и съм качил средната но тя реално веднага пак се е върнала след дивидента. За булленда въобще не помня какво беше и даже сега се сетих че въобще съм имал булленд. Още тогава го разпродадох. Те като почнаха ликвидациите при еларг и големите дивиденти при атера той вече не беше актуален.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        А ключа от стаята с парите не искаш ли- това знаеш ли кой го е казал...Ти ги бий , а ние все така да губим..
                        Кире, знаех, че няма да пуснеш, но бях длъжен да пробвам

                        Коментар


                        • А ключа от стаята с парите не искаш ли- това знаеш ли кой го е казал...Ти ги бий , а ние все така да губим..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Аз пък вярвам на всички тролове , че все ги бият...От 2010 не съм продавал никакви дивидентни акции, само допълвам и псувам черешарите за пропуснати ползи,
                            Какво стана със скрийншота?

                            Коментар


                            • Аз пък вярвам на всички тролове , че все ги бият...От 2010 не съм продавал никакви дивидентни акции, само допълвам и псувам черешарите за пропуснати ползи,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Ми то лесно се проверява. Влизаш в темата назад и гледаш кой купувал и кой е продавал
                                Алонсо, четох ти интервюто и бях очарован! Радвам се, че се засичаме в някоя тема, тъй като не пишеш много /или поне в темите, които аз следя/! За теб е ясно, не е нужно да го доказваш със скрийншотове, но тъй като си я пуснал, да те питам: тези акции на Булленд ги взе от аукциона на времето ли? Какви времена бяха - помня много ясно, че дивидента за същата година беше над 10 ст.! След това Еврохолдци взеха контрола и всичко отиде по дяволите както се казва
                                Last edited by 15%; 05.05.2016, 20:33.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X