IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Щом се е случило значи е възможно! Просто бичетата са повече от мИчетата
    Днес здраво си оправихме мечетата, не само тук, но и навън.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Щом се е случило значи е възможно! Просто бичетата са повече от мИчетата

      Коментар


      • Е може ли такова нещо и то при този падащ пазар!!!

        Attached Files

        Коментар


        • възможно е продавачът на АТЕРА да купува тук, ако очаква паритет между двете

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
            Алонсо да не пускаш кръв (да изпускаш напрежение), че и кифтета взеха да минават тук
            Надали, раничко е още за лов на пуйчета и мисирчета...

            Коментар


            • Алонсо да не пускаш кръв (да изпускаш напрежение), че и кифтета взеха да минават тук

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                Трябва да вземем в предвид заема, чиято главница ще започне да се погасява от догодина и колко стотинки ще останат за дивидент на акционерите, защото това е акция, която за повечето е добра алтернатива на депозита или покупката на недвижим имот.

                Не съм правил калкулация при такъв сценарий, лихвата е ясна, всеки може да сметне и да прецени за себе си каква цена би платил за акцията при споменатия от теб вариант.
                Имат обаче и кредит, който изтича тази година...
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Каква би била цената тук според теб, ако в следващата година отдадат само 10-15% от новата сграда?
                  Трябва да вземем в предвид заема, чиято главница ще започне да се погасява от догодина и колко стотинки ще останат за дивидент на акционерите, защото това е акция, която за повечето е добра алтернатива на депозита или покупката на недвижим имот.

                  Не съм правил калкулация при такъв сценарий, лихвата е ясна, всеки може да сметне и да прецени за себе си каква цена би платил за акцията при споменатия от теб вариант.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                    Тенденциите са тези, новини четем по този въпрос отдавна. Аз ще се впечатля като излезе обявление, че са отдали поне 50 - 60% от площите, до тогава тук се търгуват предимно позитивни нагласи и надежди, които вече са имплементирани в цената.
                    Каква би била цената тук според теб, ако в следващата година отдадат само 10-15% от новата сграда?
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Тенденциите са тези, новини четем по този въпрос отдавна. Аз ще се впечатля като излезе обявление, че са отдали поне 50 - 60% от площите, до тогава тук се търгуват предимно позитивни нагласи и надежди, които вече са имплементирани в цената.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                        Преди време, в началото на 2015 г. имаше доста дискусии на тема БРЕФ, след това замлъкваха. Добре, че беше Тони да държи темата по-горе, интерс към позицията нямаше. Сега вече не е така.

                        Но аз пак да попитам стария си въпрос: таксите за управление не са ли много високи? Според мен са!
                        Ти мислиш, че акцията поскъпна заради писаниците на Тони? Той и в темите на други компании пише та пушек се вдига, но не виждам да има покачване. Май няма да е това причината!

                        Коментар


                        • Нали не си мислите, че сте много убедителни с тези чаршафи?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                            Така е.Понякога човек трябва да избира между скъпите и... безценните неща.Има немалко случаи, когато преуспяващи в бизнеса или кариерата хора се отказват от напрегнатия начин на живот и свалят оборотите (дауншифтинг), за да имат време за наистина важните неща в живота.
                            В нашия случай мисля, че БРЕФ е подходяща позиция за инвеститори-дауншифтъри:
                            -не е нужно ежедневно да се следи цената на суровини, материали, енергия, готова продукция, промяна на валутни курсове,мита, разходи за труд...
                            -блокада на граници или лоши метеоролигични условия не оказват влияние, както и цената на морския превоз не оказва конкурентен натиск
                            Рисковете се свеждат до просрочие от ключов наемател, но при настоящото развитие на икономиката той е минимален.Калпазанска хартия
                            Това мислех да пиша сутринта ама ме домързя а и не умея да се изразявам много добре. Защо все тука става спама. И защо все точно в тази тема обсъждаме недостатъците на БФБ като цяло и на българският мажо. Точно тук където е най-прозрачно и чисто. Моят отговор е че тука е най-простата и чиста позиция. Няма за какво да се спори. Всичко се вижда. Дори и първолак може да види за какво става въпрос. Обаче в същото време графиката мяза на диаграма. Това провокира да се търсят другите фактори извън фундамента, влияещи на цената.
                            Алее , аз не мисля че цената която плащаме за управление е висока. И аз съм се занимавал дълги години с имоти. В един имотен проект за мен най-важното е проекта. Ако ти е хубав проекта, после и най-големият калпазанин да си пак ще пълниш или продаваш. Шапка му свалям на Брешков в това отношение. Имотния пазар е в немилост и той въпреки това крепи положението. Ще се повторя от другата тема. Бизнеса е война и е важен Генерала. Нашият генерал си струва парите според мен. Ако смяташ, че можеш да се справиш и сам просто не му плащай. Продавай брефа и излизай сам на пазара. Бях против да вземат такси върху кеша ама така като гледам въпроса се реши от самосебеси.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                              Давайте с пененето и овчата бодрящина
                              Колкото повече борсата тъне, а тук е нагоре, толкова относително тук става по-скъпо и сещайте се изкушението за продадеш се увеличава.
                              Разберете борса с една две бели лястовици не става Води до изкривяване и ненормалност На база пазара акцията е вече скъпа
                              Не се увличайте по сладките приказки на инсайдърите: Щърка и Тредъра успиват ви
                              не знам дали си вярваш на написаното или търсиш провокацийки и трафик, но се радвам, че не си ми съсед - за теб вероятно всеки сдържан комшия е темерут, всеки с по-скъпа кола е мошеник, всяка красива жена е ку*ва, а работодателят ти е изедник
                              Ако успееш да се пребориш с негативните чувства и емоции, които те тровят, може би ще видиш,че светът не е толкова лош.
                              Успехи!

                              Коментар

                              Working...
                              X