IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
    Мен плювачите не ме притесняват. В много случаи затвърждават очакванията ми. Притеснява ме обаче, когато всички мислят като мен. В този смисъл леко ме тревожи това, че доста хора се изказаха ласково за БРЕФ, критиките намаляха напоследък, поне така ми се струва, поправете ме, ако бъркам, не следя всички теми. Въпреки това продължавам да допълвам при възможност.

    Аргументираната и сериозна критика обаче ме кара да се замисля по-сериозно. Дори и да е съвсем лаконична. Къде е разликата между плювача и аргументирания, сериозен критик - не се наемам да дефинирам с абсолютна точност, а ако опитам, пак ще заема половината страница, така че по-добре да не се опитвам. .

    Според мен човек трябва постоянно да подлага на самокритика убежденията си. Може да ги затвърди още повече, може и да ги промени. Но е добре да бъде самокритичен, а не да брани първоначалните си убеждения на инат, ако ситуацията е различна или е открил слабо място в тях. Ако говорим за акции - стремя се да не се влюбвам в никоя, да не я обичам само защото я имам, а всеки ден да я преценявам наново, това имам предвид. Не твърдя, че успявам.

    Нека подчертая пак, че търговията на борсата е сериозно начинание, носещо висок финансов риск и решенията относно него според мен не трябва да са на база кой какво написал във форума, а изискват далеч по-сериозен анализ. Чета с интерес форума, премислям всяко мнение, но решението къде да инвестирам си го вземам аз на база куп аргументи. Понякога бъркам. Опитвам се грешките ми да стават все по-малко - не твърдя, че ми се удава.

    Притежавам акции на БРЕФ. Препоръки нямам.

    Приятна вечер на всички!
    Всички мислили като него! Абе ти за къв се мислиш?! За най-умния на борсата ли? Брей кви хора се навъдиха в тоя форум!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
      Мен плювачите не ме притесняват. В много случаи затвърждават очакванията ми. Притеснява ме обаче, когато всички мислят като мен. В този смисъл леко ме тревожи това, че доста хора се изказаха ласково за БРЕФ, критиките намаляха напоследък, поне така ми се струва, поправете ме, ако бъркам, не следя всички теми.
      Да, това ще се окаже любимата акция на форума, почти всеки я има, набра повече фен маса от Химимпорт и други герои преди време. Толкова хвалебствия, които ме карат да се замисля дали цената отговаря на реалната ситуация или с прекален ентусиазъм е раздута повечко?
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        Преди година ,две само го плюеха някои пишещи тук ,че УД-то взимало баснословни хонорари ,а държало парите само на депозит и нищо не предприемало и т.н
        Мен плювачите не ме притесняват. В много случаи затвърждават очакванията ми. Притеснява ме обаче, когато всички мислят като мен. В този смисъл леко ме тревожи това, че доста хора се изказаха ласково за БРЕФ, критиките намаляха напоследък, поне така ми се струва, поправете ме, ако бъркам, не следя всички теми. Въпреки това продължавам да допълвам при възможност.

        Аргументираната и сериозна критика обаче ме кара да се замисля по-сериозно. Дори и да е съвсем лаконична. Къде е разликата между плювача и аргументирания, сериозен критик - не се наемам да дефинирам с абсолютна точност, а ако опитам, пак ще заема половината страница, така че по-добре да не се опитвам. .

        Според мен човек трябва постоянно да подлага на самокритика убежденията си. Може да ги затвърди още повече, може и да ги промени. Но е добре да бъде самокритичен, а не да брани първоначалните си убеждения на инат, ако ситуацията е различна или е открил слабо място в тях. Ако говорим за акции - стремя се да не се влюбвам в никоя, да не я обичам само защото я имам, а всеки ден да я преценявам наново, това имам предвид. Не твърдя, че успявам.

        Нека подчертая пак, че търговията на борсата е сериозно начинание, носещо висок финансов риск и решенията относно него според мен не трябва да са на база кой какво написал във форума, а изискват далеч по-сериозен анализ. Чета с интерес форума, премислям всяко мнение, но решението къде да инвестирам си го вземам аз на база куп аргументи. Понякога бъркам. Опитвам се грешките ми да стават все по-малко - не твърдя, че ми се удава.

        Притежавам акции на БРЕФ. Препоръки нямам.

        Приятна вечер на всички!
        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
          Преди година ,две само го плюеха някои пишещи тук ,че УД-то взимало баснословни хонорари ,а държало парите само на депозит и нищо не предприемало и т.н
          Да имаше такова нещо, но то така си и беше преди 2г. ))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Преди година ,две само го плюеха някои пишещи тук ,че УД-то взимало баснословни хонорари ,а държало парите само на депозит и нищо не предприемало и т.н

            Коментар


            • Така е, това е един добре управляван АДСИЦ

              Коментар


              • Определено ме радва новината от снощи. В Търново бяха взели 203дка за 512хил лв, миналата година продадоха 24дка за 220хил лв и сега още 30дка за 250хил лв и почти са избили парите, а имат да продават още 148дка. Дано се развърже търговията, определено не бях очаквал че ще могат да вземат близо 2млн за тези земи.

                Така стана работата и с парцелите в Младост4. През 2007 взеха 77978 кв.м. за 37.536млн, на следващата година продадоха 31908 кв.м. от тях за 34.227млн лв, а сега наскоро още 3616 кв.м. за 1.768млн. И тук си събраха парите, а имат още над 29хил кв.м. земи, от които 21.5 хил в регулация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  250 000 лв. / 30 250 кв. м.не е ли = 8 264 лв./дка, което е близо шест пъти над 1 500 лв., а не двойно по-малко?

                  моля чекни си сметките
                  е те тези земи най-вероятно са с лице на път, така че там сигурно е нормално да видим по-високи цени!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                    Инвестираните средства в проекта са 450 000, но колко е балансовата стойност, за да се калкулира резултата от сделката, към момента не е ясен. Също като продажбата в Младост IV.
                    „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ извърши продажба на
                    24 445 кв.м. нерегулирана земя, част от имотите на Дружеството в близост до
                    гр. Велико Търново. Общата сума по сделката е 220 хил.лв. След продажбата
                    оставащите по проекта имота са с обща площ 178 803 кв.м.

                    това бе предната сделка с този имот - значи кинтите вече са почти избити!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      аз ги бъркам и в статии
                      всички сте виждали грешките
                      викам им технически грешки
                      гледам да си проверявам 2-3 пъти, включително кое на кое да разделя, тоест методологията
                      Да, да и още да!!!!!!
                      Стигнало съм до същия извод - за методологията, но не знам защо се подведох да прескоча прверката, някак си ме подлъга това, че отдавна не бях правило груби грешки, добре че сбърках по никое време а не през борсова сесия, че да не стане друга беля!!!!
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        +
                        Да, абсолютно си прав!!!
                        Грешката е моя!!!
                        Незнам как съм въвело цифрите, но явно съм ги сбъркало!!!! и съм повярвало на някакв си грешен резултат!! Срам (Императора би добавил - изчервяващо се човеченце!, но не знам как става)
                        пс.Трябва много да се внимава като се избират цифрите на калкулатора, особено след по-дълъг работен ден!
                        аз ги бъркам и в статии
                        всички сте виждали грешките
                        викам им технически грешки
                        гледам да си проверявам 2-3 пъти, включително кое на кое да разделя, тоест методологията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          250 000 лв. / 30 250 кв. м.не е ли = 8 264 лв./дка, което е близо шест пъти над 1 500 лв., а не двойно по-малко?

                          моля чекни си сметките
                          +
                          Да, абсолютно си прав!!!
                          Грешката е моя!!!
                          Незнам как съм въвело цифрите, но явно съм ги сбъркало!!!! и съм повярвало на някакв си грешен резултат!! Срам (Императора би добавил - изчервяващо се човеченце!, но не знам как става)
                          пс.Трябва много да се внимава като се избират цифрите на калкулатора, особено след по-дълъг работен ден!
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            жива мъка. Атераджиите, продаваха парцелки по 1500лв./декар, тук наполовина на тяхната цена. Да плачеш ли, да се смееш ли, или са им били още тогава толкова перспективни вижданията, когато са купували. Под средните цени "купува" на атера са цитираните числа))))
                            250 000 лв. / 30 250 кв. м.не е ли = 8 264 лв./дка, което е близо шест пъти над 1 500 лв., а не двойно по-малко?

                            моля чекни си сметките

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                              „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ извърши продажба на
                              30 250 кв.м. нерегулирана земя, част от имотите на Дружеството в близост до
                              гр. Велико Търново. Общата сума по сделката е 250 хил.лв. След продажбата
                              оставащите по проекта имота са с обща площ 148 554 кв.м......
                              жива мъка. Атераджиите, продаваха парцелки по 1500лв./декар, тук наполовина на тяхната цена. Да плачеш ли, да се смееш ли, или са им били още тогава толкова перспективни вижданията, когато са купували. Под средните цени "купува" на атера са цитираните числа))))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ извърши продажба на
                                30 250 кв.м. нерегулирана земя, част от имотите на Дружеството в близост до
                                гр. Велико Търново. Общата сума по сделката е 250 хил.лв. След продажбата
                                оставащите по проекта имота са с обща площ 148 554 кв.м.
                                Инвестираните средства в проекта са 450 000, но колко е балансовата стойност, за да се калкулира резултата от сделката, към момента не е ясен. Също като продажбата в Младост IV.
                                Last edited by k.o.; 26.05.2016, 21:50.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X