IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
    при следния дневен ред:

    - Решение за разпределение на финансов резултат. Предложение за решение: ОС взема решение да бъде разпределен като дивидент за акционерите 90 % от преобразувания финансов резултат за 2015 г., определен съгласно чл. 10 от ЗДСИЦ, в размер на 1 607 504.40 лв., или 0.0797769 лв. брутен дивидент на акция;
    И това е интересно: (деноминацията на основния капитал)

    - Приемане на решение за намаляване на капитала на дружеството от 60 450 000 на 20 150 000 лв. Проект на решение: ОС приема решение да бъде намален капитала на дружеството със специална инвестиционна цел от 60 450 000 на 20 150 000 лева по реда на чл. 200, т. 1 от Търговския закон, посредством намаляване на номиналната стойност на издадените от дружеството със специална инвестиционна цел акции от 3 (три) лева на 1 (един) лев и формира резерв във фонд "Резервен" в размер на 40 300 000 лв.;
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • при следния дневен ред:

      - Решение за разпределение на финансов резултат. Предложение за решение: ОС взема решение да бъде разпределен като дивидент за акционерите 90 % от преобразувания финансов резултат за 2015 г., определен съгласно чл. 10 от ЗДСИЦ, в размер на 1 607 504.40 лв., или 0.0797769 лв. брутен дивидент на акция;

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
        СД е взел решение за ОСА: 26.07.2016 г., 10.00 часа, "Интерпред". Предстои вписване и официална публикация на поканата.

        По - интересни точки са около 8 ст. брутен дивидент и очаквано решение за намаляване номинала на акция до 1 лв. с цел създаване на възможност за набиране на средства чрез издаване на ценни книжа.

        На следващ етап най - вероятно ще обявят планове за "Лозенец".
        дали ще се съберат от първия път или да изчакам направо второ, че имам желание да отида и да ги чуя тия младежи, но от Пловдив си е разкарване!

        Коментар


        • СД е взел решение за ОСА: 26.07.2016 г., 10.00 часа, "Интерпред". Предстои вписване и официална публикация на поканата.

          По - интересни точки са около 8 ст. брутен дивидент и очаквано решение за намаляване номинала на акция до 1 лв. с цел създаване на възможност за набиране на средства чрез издаване на ценни книжа.

          На следващ етап най - вероятно ще обявят планове за "Лозенец".
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
            В материалите, които публикуват пише, че за 2016 - а не планират започване на нов проект, но с оглед регионалните тенденции и развитие на туризма мисля че "Лозенец" е перфектен и колкото по - бързо стартира, толкова по - добре. По него вече са вложени пари и той е единственият от портфейла им, който заслужава да бъде реализиран в близките 1 - 2 години.
            За едно намаляване на номинала и увеличаване на капитала се изисква технологично време, минаване на процедури, разглеждане на проспекти от КФН и т.н и съответно да бъде обявено и реализирано, и ако имат нещо начертано за близкото бъдеще, а то най-вероятно има защото иначе за какво да намаляват номинала и да искат увеличение, то тогава ще отиде сигурно следващата година когато реално ще могат да се ползват тези новосъбрани пари. Така че ако излезе нещо на хоризонта и да е читаво то тогава няма какво да му се мисли толкова, все пак това са инвеститорски пари не лични
            Не е препоръка за нищо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение
              2013 - а са я публикували началото на юни и събранието съответно е било юли. По принцип е обичайно да се обяви до края на май, но може да обмислят някоя по - интересна точка. Това, което би трябвало да се случи в обозримо бъдеще е намаление на номинала от 3 на 1 лв., което да бъде последвано от увеличение на капитала.

              Това с предстоящото увеличение на капитала /след намаление на номинала от 3 на 1 лв./ нещо спряха да го коментират! Още не са намерили подходящ проект и са се отказали или ......... или ......
              В материалите, които публикуват пише, че за 2016 - а не планират започване на нов проект, но с оглед регионалните тенденции и развитие на туризма мисля че "Лозенец" е перфектен и колкото по - бързо стартира, толкова по - добре. По него вече са вложени пари и той е единственият от портфейла им, който заслужава да бъде реализиран в близките 1 - 2 години.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • 2013 - а са я публикували началото на юни и събранието съответно е било юли. По принцип е обичайно да се обяви до края на май, но може да обмислят някоя по - интересна точка. Това, което би трябвало да се случи в обозримо бъдеще е намаление на номинала от 3 на 1 лв., което да бъде последвано от увеличение на капитала.[/QUOTE]

                Това с предстоящото увеличение на капитала /след намаление на номинала от 3 на 1 лв./ нещо спряха да го коментират! Още не са намерили подходящ проект и са се отказали или ......... или ......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                  Дано вземат акт 16 до есента!
                  Ще стане, не предполагам да се забави ценната хатртийка.

                  Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  тук още няма покана за ОСА - не е ли странно?
                  2013 - а са я публикували началото на юни и събранието съответно е било юли. По принцип е обичайно да се обяви до края на май, но може да обмислят някоя по - интересна точка. Това, което би трябвало да се случи в обозримо бъдеще е намаление на номинала от 3 на 1 лв., което да бъде последвано от увеличение на капитала.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • тук още няма покана за ОСА - не е ли странно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Благодаря. Добре се движат, с тези темпове може би след октомври ще броим колко прозореца светят, като преди време кулите на СФИ.

                      Дизайна на арх. Петров прилича малко на общежитие, но важното е да е функционална, енергийно ефективна и да покрива изиксванията на бъдещите наематели.
                      Дано вземат акт 16 до есента!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                        Преди три дни бях в района. Забравих да снимам, че бързах.
                        Забелязах, че бачкат по двора и най-вероятно вече по интериора. Лека по лека добива вид пространството отвън. А от самата сграда външно не съм много впечатлен от архитектите...
                        Благодаря. Добре се движат, с тези темпове може би след октомври ще броим колко прозореца светят, като преди време кулите на СФИ.

                        Дизайна на арх. Петров прилича малко на общежитие, но важното е да е функционална, енергийно ефективна и да покрива изиксванията на бъдещите наематели.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                          Някой минавал ли е край строежа, как върви, актуална снимка?
                          Преди три дни бях в района. Забравих да снимам, че бързах.
                          Забелязах, че бачкат по двора и най-вероятно вече по интериора. Лека по лека добива вид пространството отвън. А от самата сграда външно не съм много впечатлен от архитектите...

                          Коментар


                          • Някой минавал ли е край строежа, как върви, актуална снимка?
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Айде ще събаряме цената със 70 бройки. 7 акции и 50% от сумата за комисиона

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                                Софком ги продадох през 2014, в грешка си. Там нямам и няма да имам.
                                Исках да те поздравя публично, затова те попитах))) Не съм в грешка, и аз не бих купило там)))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X