IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
    Може би е добре да се обсъди идеята за създаване 100 % дъщерно дружество за управление (както при някои други Адсици ).
    Но вероятно ще е трудно прекратяване на договора с настоящото дружество - все пак МНИ е 1 от големите акционери във фонда , а и представителя му е бивш зам. министър и бивш уравляващ ПФБК.
    Аз ще присъствам на събранието и ще задам въпросите си. Наясно съм, че няма как да разваля дългогодишната дружба на Брешнков, Нинов и сие (установено още от ПФБК насам), и установените практики "едната мие другата" и "гарван гарвану...". Но все пак. Няма как да стане нещо без активното участие на ПФ, ДФ и банките, а за тях знаем че не се грижат кой знае колко за акционерите и доверилите им се лица. Все пак отнякъде може да се почне.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
      Е аз това за МНИ ООД отдавна го говоря. Нито съм го виждал като акционер този договор, нито знам клаузите и таксите по него. За тях най-вероятно е супер.
      Може би е добре да се обсъди идеята за създаване 100 % дъщерно дружество за управление (както при някои други Адсици ).
      Но вероятно ще е трудно прекратяване на договора с настоящото дружество - все пак МНИ е 1 от големите акционери във фонда , а и представителя му е бивш зам. министър и бивш уравляващ ПФБК.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
        На събранието може да се заеме позиция, тук поне няма отявлен мажоритар и нещата не са напълно предопределени.

        Съгласен съм, че всеки акционер иска по - малко разходи, на пръв поглед изглежда, че за управление таксуват 2 пъти. Предложените заплати не са прекалено високи за бранша и длъжностите, по - скоро съм за намаление на таксите към "МНИ" ООД.

        Е аз това за МНИ ООД отдавна го говоря. Нито съм го виждал като акционер този договор, нито знам клаузите и таксите по него. За тях най-вероятно е супер.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
          Фактът, че се развиват добре е неуспорим. Аз обсъждам други практики, тези на увеличаване на разходите и ощетяване на акционерите през цялото време. Акционер съм и това, което правят не ми харесва. Винаги съм го заявявал и ще го правя.
          На събранието може да се заеме позиция, тук поне няма отявлен мажоритар и нещата не са напълно предопределени.

          Съгласен съм, че всеки акционер иска по - малко разходи, на пръв поглед изглежда, че за управление таксуват 2 пъти. Предложените заплати не са прекалено високи за бранша и длъжностите, по - скоро съм за намаление на таксите към "МНИ" ООД.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
            Също:

            Не мисля да е проблем да се намери голям наемател на "Камбаните" за 10 - 11 евро/квадрат. В очакване на "Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти", по - конкретно "Уведомление за сключен договор за наем". Добре е да е в седмиците преди събранието.

            Признавам им, че уцелиха точно кога да стартират проекта с новата офис сграда.
            Фактът, че се развиват добре е неуспорим. Аз обсъждам други практики, тези на увеличаване на разходите и ощетяване на акционерите през цялото време. Акционер съм и това, което правят не ми харесва. Винаги съм го заявявал и ще го правя.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
              http://m.capital.bg/biznes/kompanii/...dustriia_shte/
              ще има наематели за новата сграда
              Също:

              Двоен ръст на сделките за наемане на офис площи в София очаква Forton през 2016 г.

              Основен проблем за офис пазара остава недостигът на качествено предлагане, който също е спирачка за по-голям обем наемни сделки.
              Не мисля да е проблем да се намери голям наемател на "Камбаните" за 10 - 11 евро/квадрат. В очакване на "Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти", по - конкретно "Уведомление за сключен договор за наем". Добре е да е в седмиците преди събранието.

              Признавам им, че уцелиха точно кога да стартират проекта с новата офис сграда.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • http://m.capital.bg/biznes/kompanii/...dustriia_shte/
                ще има наематели за новата сграда

                Коментар


                • Тук май някой още се опитва да си накупи в ниското ...
                  Но вече сме юни.
                  не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                    Та сега да питам, кой за какво и колко пари взима? Едните от управляващото дружество си взимат процент от управляваните активи, а другите трима за какво точно ще взимат тези допълнителни 180 000 лв. (по 60 хил на човек)? Аз му губя вече края за това по какви направления се източват пари от БРЕФ.
                    Ако почнем да се заглеждаме, при другите не е по - различно. На места дори колкото получават ръководните органи, толкова е и сумата за дивидента, а на други по - малък или го няма. После някои пишат за "коректни мажоритари".

                    Тук случаят е малко по - различен, печалбата расте, акцията се вдигна, има проекти. Ако в следващите седмици публикуват обявление с голям наемател за новата сграда, над 60% заетост, до края на годината 80%, аз съм ОК, но ако останем само с двата офиса на "Коника"...

                    Ще се изчака за новини, ще се гласува на събранието.
                    Last edited by k.o.; 15.06.2016, 18:37.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                      Абе вие защо не коментирате и това: "Предлага се преизбиране на Съвета на директорите на дружеството в състав Тодор Людмилов Брешков, Чавдар Иванов Донков и Николай Христов Скарлатов за нов 5-годишен мандат при месечно възнаграждение до 5 хил. лв."

                      Ако погледнете в сайта на БРЕФ там се казва следното: Управлението на ФНИБ е осигурено от Мениджмънт недвижими имоти ООД (МНИ ООД)– предприятие, създадено с цел предоставяне услуги по управление на Фонда. Съгласно споразумението за партньорство с Фонда, МНИ е упълномощено да управлява активите на фонда, както и неговата инвестиционна програма. То е ангажирано и със счетоводното обслужване на Фонда, както и с предоставянето на юридически консултации и услуги свързани с недвижими имоти. Компанията извършва и проучвания на потенциални инвестиционни проекти, предоставя препоръки за тяхното развитието и прави предложения за задържане, обновяване или продажба на имоти на Дружеството. Управители на МНИ ООД са г-н Калоян Нинов и г-н Иво Петрушев.


                      Та сега да питам, кой за какво и колко пари взима? Едните от управляващото дружество си взимат процент от управляваните активи, а другите трима за какво точно ще взимат тези допълнителни 180 000 лв. (по 60 хил на човек)? Аз му губя вече края за това по какви направления се източват пари от БРЕФ.
                      ++
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Абе вие защо не коментирате и това: "Предлага се преизбиране на Съвета на директорите на дружеството в състав Тодор Людмилов Брешков, Чавдар Иванов Донков и Николай Христов Скарлатов за нов 5-годишен мандат при месечно възнаграждение до 5 хил. лв."

                        Ако погледнете в сайта на БРЕФ там се казва следното: Управлението на ФНИБ е осигурено от Мениджмънт недвижими имоти ООД (МНИ ООД)– предприятие, създадено с цел предоставяне услуги по управление на Фонда. Съгласно споразумението за партньорство с Фонда, МНИ е упълномощено да управлява активите на фонда, както и неговата инвестиционна програма. То е ангажирано и със счетоводното обслужване на Фонда, както и с предоставянето на юридически консултации и услуги свързани с недвижими имоти. Компанията извършва и проучвания на потенциални инвестиционни проекти, предоставя препоръки за тяхното развитието и прави предложения за задържане, обновяване или продажба на имоти на Дружеството. Управители на МНИ ООД са г-н Калоян Нинов и г-н Иво Петрушев.


                        Та сега да питам, кой за какво и колко пари взима? Едните от управляващото дружество си взимат процент от управляваните активи, а другите трима за какво точно ще взимат тези допълнителни 180 000 лв. (по 60 хил на човек)? Аз му губя вече края за това по какви направления се източват пари от БРЕФ.
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Това мисля че трябва да мине одобрение от КФН а такова нещо няма в решенията им. Евентуално го предлагат пък, ако КФН не се произнесе с позволение ще отпадне от дневния ред. Тони защо да не се събере паплач? Те само институционалните като пратят по един човек и са се събрали достатъчно гласове. Сега само остава да гледаме мача, че Швеците ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            дали ще се съберат от първия път или да изчакам направо второ, че имам желание да отида и да ги чуя тия младежи, но от Пловдив си е разкарване!
                            Същото при мен. На последното събрание февруари събраха кворум от първият път, сега кой знае...
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                              при следния дневен ред:

                              - Решение за разпределение на финансов резултат. Предложение за решение: ОС взема решение да бъде разпределен като дивидент за акционерите 90 % от преобразувания финансов резултат за 2015 г., определен съгласно чл. 10 от ЗДСИЦ, в размер на 1 607 504.40 лв., или 0.0797769 лв. брутен дивидент на акция;
                              И това е интересно: (деноминацията на основния капитал)

                              - Приемане на решение за намаляване на капитала на дружеството от 60 450 000 на 20 150 000 лв. Проект на решение: ОС приема решение да бъде намален капитала на дружеството със специална инвестиционна цел от 60 450 000 на 20 150 000 лева по реда на чл. 200, т. 1 от Търговския закон, посредством намаляване на номиналната стойност на издадените от дружеството със специална инвестиционна цел акции от 3 (три) лева на 1 (един) лев и формира резерв във фонд "Резервен" в размер на 40 300 000 лв.;
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • при следния дневен ред:

                                - Решение за разпределение на финансов резултат. Предложение за решение: ОС взема решение да бъде разпределен като дивидент за акционерите 90 % от преобразувания финансов резултат за 2015 г., определен съгласно чл. 10 от ЗДСИЦ, в размер на 1 607 504.40 лв., или 0.0797769 лв. брутен дивидент на акция;

                                Коментар

                                Working...
                                X