IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение
    И защо ми е струва, че светлината, която се вижда в далечината е от насрещно идващия влак...?:
    Не е влак колега,а валяк

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение


      Метрото се строи и ще се построи да, но ползите от това дали мажоритарите ще ги споделят миноритарите?
      И защо ми е струва, че светлината, която се вижда в далечината е от насрещно идващия влак...?
      По принцип тук няма мажо.
      Но все пак го има риска, основателите стимулирайки по някакъв начин ПФ-тата, да намерят вратичка с която да извъртят нещата в своя полза. Ще видим.. ако се наложи ще стягаме редиците и ще водим акционерни битки. С груйката заедно под знамената Няма вечни приятели (врагове), има вечни интереси

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        ъъъ, за какво конкретно ме поздравявате, че не разбирам? Че отново са написали това, което написаха и преди 2 месеца, защото законът така го изисква? някой е очаквал друго ли, към момента? Пак да го повторя - до юни месец има още време, в зависимост от кинтите в касата тогава, може и да се внесе предложение, а може и да не се внесе. Аз пак съм букнал една Гардаленд за децата, щото ги кефи

        Сега по темата
        По сметките, които могат да се направят от отчета, се вижда следното:
        1. Наемът на Бриколаж не е индексиран за 2023, което е скандално! Да си запише Трайков и да отговори що е така, нали е ДВИ - може и в мейл да му го напиша. А още по-скандалното е, че май няма да се индексира (дано греша) и през 2024, и през 2025, 2026, според прогнозите в отчета! Това е ултра скандално - дано съм тук, ще отида на ОС и ще питам конкретно!
        2. Наемът на Синерджи е около 15 евро с таксата управление (за Бош е около 14,50), което също не е ок - онези баламурници от Шменти капели плащат по 20 евро, и то в непостроена сграда до смрадливия Зоопарк
        3. За лихвите го говорихме - остават 31 милиона към 31.12.2023, като процентър е 2,95% - отлично представяне, при положение че Агрия плащат по своите дългове между 5-7% и са се набили на Юрибор с голямата хурка
        4. Голяма част от договорите влизат в сила от 2024 - точно както си го говорихме , т.е. за Кю1 2024 очаквам над 2,5 милиона лева приходи от наеми и такса управление
        5. Има към 1 милион лева, които ще ни се върнат от наематели за подобрения в сградата и ще подобрят паричния поток
        6. Бъдещето е повече от светло, защото метрото се строи и ще се строи
        да добавя още малко, включително в цитата:
        7. Броят на наемателите вече е 24 (на 01.01.23 е бил 14), което е добре
        8. И по двата кредита са в неизпълнение спрямо пощенска банка, което го говорих и алармирах десетина пъти, но ми обясняваха, че не съм бил разбрал правилно - е, вече е факт. Факт и че са заложили и наемите от клиентите в Синерджи като обезпечение. Също е факт, че банката е могал да наложи наказателна лихва, както и да изиска заема предсрочно, но не е нарпавила нито едно от двете - това показва две неща:
        - че нашите са се изхвърлили като чекии и тотално са се омомтали в некадърността си да запълнят двете сгради
        - че въпреки това банката им вярва и не накага санкции, каквито може да наложи
        9. Фондовете на ОББ са купили 34 000 акции, а други физически лица са купили още 25 000 акции, докато чужденци (шведбанк клиенти) са продали 29 000 акции, а УПФ ПОИ са продали 40 000 акции. Дружеството е напуснато от 39 ФЛ и 3 ЮЛ, интересното е, че делът на акциите на ФЛ се е увеличил с 121 000 броя, за сметка на ЮЛ

        Ми айде стига толкова. май е по-добре да викам само жу су и, удрииии, ъп, даун, шит, валяка мачка, сур по пързалкта и т.н., ма наистина вскеи сам си преценЯ
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение


          Метрото се строи и ще се построи да, но ползите от това дали мажоритарите ще ги споделят миноритарите?
          И защо ми е струва, че светлината, която се вижда в далечината е от насрещно идващия влак...?
          Това, че едни хора сме заседнали в мрачното настояще не означава, че други не живеят в светлото бъдеще. Просто, има хора изпреварили своето време, няма как да ги разберем от тук

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            ъъъ, за какво конкретно ме поздравявате, че не разбирам? Че отново са написали това, което написаха и преди 2 месеца, защото законът така го изисква? някой е очаквал друго ли, към момента? Пак да го повторя - до юни месец има още време, в зависимост от кинтите в касата тогава, може и да се внесе предложение, а може и да не се внесе. Аз пак съм букнал една Гардаленд за децата, щото ги кефи

            Сега по темата
            По сметките, които могат да се направят от отчета, се вижда следното:
            1. Наемът на Бриколаж не е индексиран за 2023, което е скандално! Да си запише Трайков и да отговори що е така, нали е ДВИ - може и в мейл да му го напиша
            2. Наемът на Синерджи е около 15 евро с таксата управление (за Бош е около 14,50), което също не е ок - онези баламурници от Шменти капели плащат по 20 евро, и то в непостроена сграда до смрадливия Зоопарк
            3. За лихвите го говорихме - остават 31 милиона към 31.12.2023, като процентър е 2,95% - отлично представяне, при положение че Агрия плащат по своите дългове между 5-7% и са се набили на Юрибор с голямата хурка
            4. Голяма част от договорите влизат в сила от 2024 - точно както си го говорихме , т.е. за Кю1 2024 очаквам над 2,5 милиона лева приходи от наеми и такса управление
            5. Има към 1 милион лева, които ще ни се върнат от наематели за подобрения в сградата и ще подобрят паричния поток
            6. Бъдещето е повече от светло, защото метрото се строи и ще се строи

            Метрото се строи и ще се построи да, но ползите от това дали мажоритарите ще ги споделят миноритарите?
            И защо ми е струва, че светлината, която се вижда в далечината е от насрещно идващия влак...?
            Last edited by acb; 28.03.2024, 15:37.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              ъъъ, за какво конкретно ме поздравявате, че не разбирам? Че отново са написали това, което написаха и преди 2 месеца, защото законът така го изисква? някой е очаквал друго ли, към момента? Пак да го повторя - до юни месец има още време, в зависимост от кинтите в касата тогава, може и да се внесе предложение, а може и да не се внесе. Аз пак съм букнал една Гардаленд за децата, щото ги кефи

              Сега по темата
              По сметките, които могат да се направят от отчета, се вижда следното:
              1. Наемът на Бриколаж не е индексиран за 2023, което е скандално! Да си запише Трайков и да отговори що е така, нали е ДВИ - може и в мейл да му го напиша
              2. Наемът на Синерджи е около 15 евро с таксата управление (за Бош е около 14,50), което също не е ок - онези баламурници от Шменти капели плащат по 20 евро, и то в непостроена сграда до смрадливия Зоопарк
              3. За лихвите го говорихме - остават 31 милиона към 31.12.2023, като процентър е 2,95% - отлично представяне, при положение че Агрия плащат по своите дългове между 5-7% и са се набили на Юрибор с голямата хурка
              4. Голяма част от договорите влизат в сила от 2024 - точно както си го говорихме , т.е. за Кю1 2024 очаквам над 2,5 милиона лева приходи от наеми и такса управление
              5. Има към 1 милион лева, които ще ни се върнат от наематели за подобрения в сградата и ще подобрят паричния поток
              6. Бъдещето е повече от светло, защото метрото се строи и ще се строи

              Това с % та на лихвите,- вятър те вее по "букванета",- не е приказка като за чиляк вадещ фурна хляб от банка!
              -Вземи си "свий" некоя "Сърма" за из път по букванията за напреш, да не стоят дечинята гладни!!!- БРЕФурията ще ги втали...
              пп.- може и "БиаКонхолд" да възкачиш,- все ще си керия...
              Last edited by inta53; 28.03.2024, 15:23.

              Коментар


              • ъъъ, за какво конкретно ме поздравявате, че не разбирам? Че отново са написали това, което написаха и преди 2 месеца, защото законът така го изисква? някой е очаквал друго ли, към момента? Пак да го повторя - до юни месец има още време, в зависимост от кинтите в касата тогава, може и да се внесе предложение, а може и да не се внесе. Аз пак съм букнал една Гардаленд за децата, щото ги кефи

                Сега по темата
                По сметките, които могат да се направят от отчета, се вижда следното:
                1. Наемът на Бриколаж не е индексиран за 2023, което е скандално! Да си запише Трайков и да отговори що е така, нали е ДВИ - може и в мейл да му го напиша
                2. Наемът на Синерджи е около 15 евро с таксата управление (за Бош е около 14,50), което също не е ок - онези баламурници от Шменти капели плащат по 20 евро, и то в непостроена сграда до смрадливия Зоопарк
                3. За лихвите го говорихме - остават 31 милиона към 31.12.2023, като процентър е 2,95% - отлично представяне, при положение че Агрия плащат по своите дългове между 5-7% и са се набили на Юрибор с голямата хурка
                4. Голяма част от договорите влизат в сила от 2024 - точно както си го говорихме , т.е. за Кю1 2024 очаквам над 2,5 милиона лева приходи от наеми и такса управление
                5. Има към 1 милион лева, които ще ни се върнат от наематели за подобрения в сградата и ще подобрят паричния поток
                6. Бъдещето е повече от светло, защото метрото се строи и ще се строи
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение
                  На база на постигнатите резултати Дружеството не е провизирало и не предвижда да разпределя дивидент за 2023 г.
                  Годишен доклад за дейността и управлението 27 март 2024г, стр.11
                  Ай честито... предупреждавах Груеца за таз артия в една друга тема. Ама всеки си знае.
                  Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение
                    На база на постигнатите резултати Дружеството не е провизирало и не предвижда да разпределя дивидент за 2023 г.
                    Годишен доклад за дейността и управлението 27 март 2024г, стр.11
                    Поздрави за Груеца !

                    п.п.Имам 15 акции

                    Коментар


                    • На база на постигнатите резултати Дружеството не е провизирало и не предвижда да разпределя дивидент за 2023 г.
                      Годишен доклад за дейността и управлението 27 март 2024г, стр.11

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                        Предпочитам да не си тормозя калкулатора.
                        Приемам, че е 5 годишна облигация, с променлив купон от 0 до 5%, но с набъбваща главница, която би трябвало да осигури приятна средногодишна доходност.
                        Интересно.
                        Ако смятаме и 2029 са 6 г.
                        Ако започва на 2.6 и завършва на 6 са точно 15 % годишно.
                        Интересно и по години, точно по 15 % :
                        - 12.2024 - 2.99
                        - 12.2025 - 3.44
                        - 12.2026 - 3.95
                        - 12.2027 - 4.54
                        - 12.2028 - 5.22
                        - 12.2029 - 6.00

                        А 15 % звучи чудесно.
                        Просто примерни калкулации и предположения и не представляват никаква препоръка.



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                          Да, видях че при цитирането се разместват нещата. Но и този чиляк сигурно има да продава нещо.
                          Мноу ясно - шарже ла далавера
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            E, това не е мое мнение (за Лондон ми е Локорско), а не виден чиляк от сферата, дето са го цитирали в Капитал. Той не е казал колко е в Лондон, само че е по-скъпо от 2500 евромарки на квадрат в София. Лондон и София имат доста общо - и двете са столици, все пак, както и много разлики. Не съм правил оценка на пазара в Лондон, но наскоро продадоха една ТВ кула в центъра за около 25 000 евро на квадрат. Не че има много общо, просто го казвам, понеже нали ябълки и круши
                            Да, видях че при цитирането се разместват нещата. Но и този чиляк сигурно има да продава нещо.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balkandjia Разгледай мнение
                              Тука ще дойдат едни 80, 90 к Евро на година.
                              Въприса е, какъв мултипликатор да се ползва. Няма да е p/s, защото това директно си е печалба....
                              Предпочитам да не си тормозя калкулатора.
                              Приемам, че е 5 годишна облигация, с променлив купон от 0 до 5%, но с набъбваща главница, която би трябвало да осигури приятна средногодишна доходност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                                За тайминга на Грую и за таргета му съм съгласен. За сравнението на Лондон и София е същото като това, което съм дал.
                                E, това не е мое мнение (за Лондон ми е Локорско), а не виден чиляк от сферата, дето са го цитирали в Капитал. Той не е казал колко е в Лондон, само че е по-скъпо от 2500 евромарки на квадрат в София. Лондон и София имат доста общо - и двете са столици, все пак, както и много разлики. Не съм правил оценка на пазара в Лондон, но наскоро продадоха една ТВ кула в центъра за около 25 000 евро на квадрат. Не че има много общо, просто го казвам, понеже нали ябълки и круши
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X