IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Още по-добра новина.

    Нето прави 0.468


    Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    Съветът на директорите на Адванс Терафонд АДСИЦ предлага брутен дивидент от 0,493 лв. на акция за 2012 г., показва поканата за общо събрание на акционерите на 16 май 2013 г., подадена за вписване в Търговския регистър.

    http://www.investor.bg/novini-i-anal...2012-g,148879/

    Коментар


    • Съветът на директорите на Адванс Терафонд АДСИЦ предлага брутен дивидент от 0,493 лв. на акция за 2012 г., показва поканата за общо събрание на акционерите на 16 май 2013 г., подадена за вписване в Търговския регистър.

      http://www.investor.bg/novini-i-anal...2012-g,148879/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Аз туй го отчитам и не го забравям нито за миг.
        Но за сравнението с Брефченцето .- не съгласен. Имам туканка по-ного, там - малко - и доволен от това.

        Чакам с интерес нови отчети туканка - как вървят врътките со земица тези година. Догодина дивидентът може да бъде дори още по-сосен, но зависи от политиката на компанията.
        въобще не зависи от политиката на компанията, а от това дали ще има кой да плаща земята при високи цени
        последните покупки са на високи цени и евентуална продажба няма да реализира голяма печалба както досега
        да видим, много е на кантар работата според мен
        евентуална хипер инфлация обаче би защитила капитала тук

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Когато бяха на левче генерираха печалба основно от ренти /каквато им е реалната дългосрочна доходност/ - около 5-7 ст. мисля беше, но за много повече земя /специално за Атерата/. В момента се генерира печалба от продажби, но това не може да продължава вечно.В момента се прави частична ликвидация и всеки трябва да смята задълбочено.
          Аз туй го отчитам и не го забравям нито за миг.
          Но за сравнението с Брефченцето .- не съгласен. Имам туканка по-ного, там - малко - и доволен от това.

          Чакам с интерес нови отчети туканка - как вървят врътките со земица тези година. Догодина дивидентът може да бъде дори още по-сосен, но зависи от политиката на компанията.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Когато бяха на левче генерираха печалба основно от ренти /каквато им е реалната дългосрочна доходност/ - около 5-7 ст. мисля беше, но за много повече земя /специално за Атерата/. В момента се генерира печалба от продажби, но това не може да продължава вечно.В момента се прави частична ликвидация и всеки трябва да смята задълбочено.
            Подкрепям те напълно в мнението за земята и бизнеса на фондовете. Вероятно малко инвеститори тук следят пазарите на зърно, което ще им изиграе лоша шега още есента.
            аз имам земя и няма да я продам.....

            Коментар


            • Аз на тая борса още не съм станал свидетел на къса продажба, ти говориш за деривати Айде лека от мене
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                Другото, което е много важно лично за мен е, че чуждите инвеститори не избягаха от АТЕРА, а точно обратното. Такива фирми в БГ се броят на пръсти.
                http://www.investor.bg/novini-i-anal...pitala,134795/
                Верно, това е от преди 1 година, но никой голям не е продавал големи пакети или поне аз не знам за това. Което означава, че доверието си е на много високо ниво.
                Няма 2 мнения по този въпрос, прав си! Аз говоря за бъдещето, такова, каквото го виждам!

                П.С. В такива разговори се замислям защо няма /или поне аз не знам за такива/ крос котировки - например да купуваш фючерсни съотношения БРЕФ/ АТЕРА, Ябълки/ Самсунги и т.н.???
                Last edited by 15%; 29.03.2013, 01:49.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Другото, което е много важно лично за мен е, че чуждите инвеститори не избягаха от АТЕРА, а точно обратното. Такива фирми в БГ се броят на пръсти.
                  http://www.investor.bg/novini-i-anal...pitala,134795/
                  Верно, това е от преди 1 година, но никой голям не е продавал големи пакети или поне аз не знам за това. Което означава, че доверието си е на много високо ниво.
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                    НЕ НЕ! Бреф си продадоха най-качествения актив, за това се получи това нещо, перспективите пред печалбата в дългосрочен план драстично намаляха. Докато при АТЕРА перспективите при пред печалбата в дългосрочен план се запазват! Това е огромна разлика!
                    Според мен активите на БРЕФ са в много пъти по-преспективни в дългосрочен план, но това си е мое мнение. Там имам много по-малко акции, отколкото в Атера за мое съжаление. Чакам хора, които да смятат по подобни формули за дивидентна доходност да продават по-ниско, но е в Софикс, има фондове и не ме огрява..........
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15%
                      Помниш ли миналата година какъв дивидент дадоха Бреф и при каква цена на акцията? Там също има частична ликвидация.
                      НЕ НЕ! Бреф си продадоха най-качествения актив, за това се получи това нещо, перспективите пред печалбата в дългосрочен план драстично намаляха. Докато при АТЕРА перспективите при пред печалбата в дългосрочен план се запазват! Това е огромна разлика!
                      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Целият въпрос е защо има такова покачване и дали то ще продължи. Преди 1-2 поста писах какви според мен са рисковете това да секне и даже да спихва.
                        Както и да е, успех!

                        Имам акции, макар и вече на 1/2!
                        Поне до дивидента цената ще расте! В момента коеф. дивидент/цена на акция е 17-19%. Това е много. Трябва да се качи цената, така че да стигне 13%, след събранието най-вероятно ще започне да пада. До колко обаче ще пада не знам, защото съм убеден, че много инвеститори от ЕЛАРГ ще се преместят в АТЕРА. Логично е, това са дългосрочни инвеститори с инвестиционни хоризонти от по 15-20 години. Те са си избрали ЕЛАРГ, но при ликвидирането на фонда, те трябва да намерят най-близкото, за да продължат инвестицията си. А най-близкото е АТЕРА. Те ще си направят сметка на каква цена да влизат, това вече няма как да го знам, знам само че тука ще се изсипят маса пари, които могат да закрепят цената!
                        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                        не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                          Има много голяма промяна от преди 3 години - най-малко цената на земята и цената на рентата е поне 2, 2.5 пъти по-висока, от което идва и генерирането на такива умопомрачителни печалби (пак казвам, аз въобще не очаквах 0.444 - 0.51 за разпределяне!)! А ти казваш еднакво било, е няма как да се съглася! Иначе, че трябва да се мисли, разбира се, че трябва
                          Целият въпрос е защо има такова покачване и дали то ще продължи. Преди 1-2 поста писах какви според мен са рисковете това да секне и даже да спихва.
                          Както и да е, успех!

                          Имам акции, макар и вече на 1/2!
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Когато бяха на левче генерираха печалба основно от ренти /каквато им е реалната дългосрочна доходност/ - около 5-7 ст. мисля беше, но за много повече земя /специално за Атерата/. В момента се генерира печалба от продажби, но това не може да продължава вечно.В момента се прави частична ликвидация и всеки трябва да смята задълбочено.
                            Има много голяма промяна от преди 3 години - най-малко цената на земята и цената на рентата е поне 2, 2.5 пъти по-висока, от което идва и генерирането на такива умопомрачителни печалби (пак казвам, аз въобще не очаквах 0.444 - 0.51 за разпределяне!)! А ти казваш еднакво било, е няма как да се съглася! Иначе, че трябва да се мисли, разбира се, че трябва
                            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                              Не съм съгласен, когато бяха по левче не генерираха печалба въобще! Сега генерират печалба (стабилна) и логично са си на мястото. Атерата е може би най-ликвидната акция на БФБ, което означава, че инвеститорите най-точно определят цената и, спрямо другите...
                              Когато бяха на левче генерираха печалба основно от ренти /каквато им е реалната дългосрочна доходност/ - около 5-7 ст. мисля беше, но за много повече земя /специално за Атерата/. В момента се генерира печалба от продажби, но това не може да продължава вечно.В момента се прави частична ликвидация и всеки трябва да смята задълбочено.
                              Last edited by 15%; 29.03.2013, 01:03.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                                Не съм съгласен, когато бяха по левче не генерираха печалба въобще! Сега генерират печалба (стабилна) и логично са си на мястото. Атерата е може би най-ликвидната акция на БФБ, което означава, че инвеститорите най-точно определят цената и, спрямо другите...
                                Именно заради ликвидността, една част от еларгците ще влезнат тук. Не че ще им се разсърдя, ако се набият в Булленда, ама то просто няма как да стане. Целия Ленд е към 13 милиона капитализация. Тук поне и хАртии има доста като брой, и са ликвидни. При Мустака не вярвам да идат. Онез акции хем са сравнително скъпи, хем не много ликвидни, демек доста непривлекателни.

                                Коментар

                                Working...
                                X