IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
    Последните дни сякаш дават отговор на въпроса дали дивидента е калкулиран в цената на АТЕРА.
    Същото казваха точно преди година тия де им се виждаше скъпо на 1.60-70.
    И то при двойно по малък дивидент.
    Еми само месец след това им се налагаше да купуват на 2лв.

    Хем имаше тогава колега де още от 1.50 ги предупреждаваше да не се назлъндисват.
    Същата картинка е и сега. Всичко ново е добре забравено старо

    Та да каже и аз, та после да няма...ама той Геко...друго тролеше.
    Който не купи сега ще се чуди дали на 3 лв.
    В момента тече корекцията преди засилката за още няколко ню ол тайм хайс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Ок, казвате, че някон се изнизва,а кой и поради каква причина се нанизва?
      Нанизва се който иска да земе дивидент, какъвто не е имало в последните 10 години, т.е. като сосност спрямо цената на акцията. Помня когато Шератон даваше дивиденти 10-11 кинта, при цена на акцията 15-16.5, ама то тогава около 680 човека в България знаехме че въобще има Фондова борса...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Мерцедесов - на 15-ий май е окончателното ликвидация на Еларгът.

        Само наблюдавай после какъв панаир ще става туканка.

        А и нека излезе отчетът поне за половингодишнината - ако тая година е започнало вече туй, което е логическо във връзка с европейските програми (а именно якото разпродаване на земица на цени немалко над бимберица) - и ако за догодина се очертае едно леко дивидентче от около 78 стинки (напримерно), такова изнизване по терлици ще има туканка, че ум да ти зайде.

        Аз лично още сега мога да драсна оттуканка - и ще изкарам толкова, колкото и от дивидентът, ама няма да драсвам още. Мога да намаля делът си около сборището, изсулвайки се частично на около 3 кинта, може да увелича дори бройката след дивидентът - според ситуацията и отчетите.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Ок, казвате, че някон се изнизва,а кой и поради каква причина се нанизва?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
            Последните дни сякаш дават отговор на въпроса дали дивидента е калкулиран в цената на АТЕРА.
            Ама то е предлно ясно бе. Хората са го го казали - веднъж можеш да излъжеш пазара, втори път пак минава лъжата - втория рекорден дивидент (не знам защо му викат дивидент въобще), трети път няма как да мине същия номер и тук предстои голямо изнизване по терлици в следващите месеци, като естествен процес на голямото инвестиране по позцията - ами само вчера два се похвалиха, че била на 100% в Атера, хвалиха се за репа колко са се увъртяли - тя работата е пределно ясна - позицията е свръхкупена (overbought) - предстои съвсем очаквно спихване (или изнизване по терлици). Така го виждам аз. Не е препоръка
            Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

            Коментар


            • Последните дни сякаш дават отговор на въпроса дали дивидента е калкулиран в цената на АТЕРА.
              Last edited by gunnar; 11.04.2013, 14:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                Естествено това не важи за всички - няма коментирам въобще както и никога не съм такива като Меком, Хдпат, Бстр и подобни. Не съм оптимист и за някои компании в Софикс, които или са много надценени при сегашни цени, или има много дълг, или такива които бизнес модела им е просто провал и непоправима грешка - има такива в Софикс. Там не очаквам никакъв ръст. По скоро мъка, както при Атерата.
                Геко, сега прочетох, че не очакваш някакъв ръст в Софикс ама това е прекалено, как така чакаш биците от Дау да дойдат.
                Всички знаем, че ако цъфне някой ненормален бик от чужбина той ще се набие именно в Софикс. Мислиш ли че ще се нахендри във Випом, Зем, Кмм-Шумен или Избора на спекулантите от форума по времето на бума - Хидропнемотехника
                Освен това и защо маскариш Бстр като ги слагаш до Меком, Патката и Моста??
                . Та както казваше Пепи - това е империята Бстр !@! Освен това мислиш ли че любимия холд на спекулантите е повече стока от Бстр
                Е то какво остана в софикс при това положение - остана да се крепи на хима, зхб и ццб... половината индекс май пак химски остана
                Жалко, че биха дузпата на топливо или синергона Ама те и на еларга биха дузпата, за да имаш повод да редуваш мъката с утешителна радост
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                  Такова каквото виждаме последните месеци при Никей и Дау - РЪсттттттттттттттттттттттт
                  Заблудило съм се значи. Мислех, че след много мъки се оглеждаме да видим, къде стои смукача
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Днес излезе априлският доклад на USDA. Също така Индия потвърди, че не намира пазар за огромните си запаси от пшеница. В Бразилия МЗ на страната повиши оценката за реколтата от царевица до рекордните над 77 млн. тона. И накрая Украйна изглежда до дни ще отмени ограничението за експорт на пшеница.
                    В доклада на американците между дургото са повишени запасите от царевица в Китай с около 2,5 млн. тона, а в света с 7 млн. тона май беше.
                    Всичко се вдига, нядавам се и цените тук да се повишат, какво друго остава???!!! Нали?????

                    според мен трябва всички да направим молебен да не се топи снега в северните щати на САЩ, а в централните да не капте капка дъжд поне до септември

                    тогава може би........
                    Според мен, не е много правилно цената на АТЕРА да се обвързва САМО с цената на земята. Ако земята скочи, ще скочи и АТЕРА, ако обаче земята падне не е задължително да падне и АТЕРА. Има разлика между това да си собственик и търговец на земя Това че виждам по-добри според мен възможности от АТЕРА не ми пречи да съм обективен относно тази акция.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Естествено това не важи за всички - няма коментирам въобще както и никога не съм такива като Меком, Хдпат, Бстр и подобни. Не съм оптимист и за някои компании в Софикс, които или са много надценени при сегашни цени, или има много дълг, или такива които бизнес модела им е просто провал и непоправима грешка - има такива в Софикс. Там не очаквам никакъв ръст. По скоро мъка, както при Атерата.
                      Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        А след много мъка, какво идва Геко?
                        Такова каквото виждаме последните месеци при Никей и Дау - РЪсттттттттттттттттттттттт
                        Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                          В живота е било винаги така, редуват се радост и мъка. След много радост, идва и мъката - няма как, особено ако е била радост на сила както при Атерата.
                          А след много мъка, какво идва Геко?
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            До молебен ли го докарахме ? Имаше една графика, включваща някъде в себе си и молебен...
                            В живота е било винаги така, редуват се радост и мъка. След много радост, идва и мъката - няма как, особено ако е била радост на сила както при Атерата.
                            Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              Днес излезе априлският доклад на USDA. Също така Индия потвърди, че не намира пазар за огромните си запаси от пшеница. В Бразилия МЗ на страната повиши оценката за реколтата от царевица до рекордните над 77 млн. тона. И накрая Украйна изглежда до дни ще отмени ограничението за експорт на пшеница.
                              В доклада на американците между дургото са повишени запасите от царевица в Китай с около 2,5 млн. тона, а в света с 7 млн. тона май беше.
                              Всичко се вдига, нядавам се и цените тук да се повишат, какво друго остава???!!! Нали?????

                              според мен трябва всички да направим молебен да не се топи снега в северните щати на САЩ, а в централните да не капте капка дъжд поне до септември

                              тогава може би........
                              До молебен ли го докарахме ? Имаше една графика, включваща някъде в себе си и молебен...
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                                Знаете ли каква е разликата между Ван Бастен, Пипбел и небезизвестния Пепи. Разликата е само една - сега на БФБ няма балъци Останаха само тарикати и дузина като Императора.
                                освен изброените 10%, останаха още 90% губещи ...
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X