IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прехвърляне на собственост на апартамемент с ипотека

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
    Има много варианти как да ви се реши проблема.
    1) Най-евтино и лесно е половинката ви да напише едно саморъчно завещание (краткия вариант), с което завещава своя дял от този апартамент на детето ви. Много е важно да напишете саморъчно и прецизно това завещание с еднакви дати в началото и края, като първата дата да е изписана и с думи в скоби, а най-долу да е неговия подпис. И да се посочи точно имота.
    2) С половинката си да прехвърлите жилището на детето си, като си запазите доживотно право на ползване.
    3) Отидете при нотариус В.Благоева на ул. Аксаков в София. Работи бързо, точно и не взима скъпо. Ще ви свърши отлична работа.

    Не разчитайте банката да ви свърши работа.
    Само да напомня, че едно завещание винаги може да бъде оспорено.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      има 1 подробност. при смяна на собствеността кредита обикновено се прави предсрочно изискуем от банката. това би трябвало да го пише в договора. И друго има не е добре непълнолетно дете да е собственик защото имота става непродаваем. не знам колко ви е ипотеката ама ако го закъсате не можете да го продадете
      С разрешение на съда мисля, че няма проблем с една бъдеща продажба.

      Коментар


      • Има много варианти как да ви се реши проблема.
        1) Най-евтино и лесно е половинката ви да напише едно саморъчно завещание (краткия вариант), с което завещава своя дял от този апартамент на детето ви. Много е важно да напишете саморъчно и прецизно това завещание с еднакви дати в началото и края, като първата дата да е изписана и с думи в скоби, а най-долу да е неговия подпис. И да се посочи точно имота.
        2) С половинката си да прехвърлите жилището на детето си, като си запазите доживотно право на ползване.
        3) Отидете при нотариус В.Благоева на ул. Аксаков в София. Работи бързо, точно и не взима скъпо. Ще ви свърши отлична работа.

        Не разчитайте банката да ви свърши работа.

        Коментар


        • има 1 подробност. при смяна на собствеността кредита обикновено се прави предсрочно изискуем от банката. това би трябвало да го пише в договора. И друго има не е добре непълнолетно дете да е собственик защото имота става непродаваем. не знам колко ви е ипотеката ама ако го закъсате не можете да го продадете

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Само един съвет бих ти дал и аз ако позволиш, смени си нотариуса ! Един читав нотариус е в състояние да отговори на поставените въпроси и да даде съвет как да се случат нещата !
            ако имаш лични впечатления за такъв, моля дай контакт на лични.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

              Банка и консултация... чакай от ..... писмо. На тях в главите им е само лихвата... Здравко е посочил вариант, к' не е ОК. Нотариус съвети не дава, той само констатира! Адвокат, с практика в семейно право би ти свършил работа.
              Успех!
              Само един съвет бих ти дал и аз ако позволиш, смени си нотариуса ! Един читав нотариус е в състояние да отговори на поставените въпроси и да даде съвет как да се случат нещата !

              Коментар


              • Без да подценявам тук списващите, мисля че мястото на казуса ви е тук: https://www.lex.bg/forum/viewforum.p...5301c36a438517
                И все пак и аз да се изкажа - покупко-продажба със съдействие и финансиране от банката. Не разчитайте на юристконсултите им. Наемете си адвокат - няколко стотачки ще ви спестят големи евентуални ядове след години. Потърсете кадърен.

                Коментар


                • Според мен, най-тънко /и сигурно във вашият случай/ ще минете при прехвърляне на собствеността на детето - чрез договор за прехвърляне срещу гледане и издръжка от страна на детето /при придобиване на пълнолетие/. Това е и най-добрият вариант за двамата партньори - всеки от тях прехвърля своята част към ...... /точните данни на детето/..., но - какво ще се случи с партньорите в живота - това е невъзможно да се предвиди. Дали някой от партньорите няма да промени мнението си с времето, преди пълнолетието на детето...

                  Договорът за прехвърляне на собствеността в подобен вид може да бъде атакуван законово, ЕДИНСТВЕНО, ако детето не полага необходимите грижи за двамата си родители - и тук има много варианти за развитие на казуса...

                  Адвокат, с неговите услуги - да..., обаче има и нотариуси, които сами могат да свършат всичко, което се изисква по отношение подробностите в подобен договор /срещу определена сума/.

                  Успех, че вариантите са наистина много!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oliavassileva Разгледай мнение
                    Здравейте,
                    Имам нужда от компетентното Ви мнение по отношение на прехвърляне собствеността на имот, който е с ипотека.
                    Жилището е моя собственост и на партньора ми (нямаме брак, живеем на семейни начала). Имота е закупен с договорна ипотека, която изцяло изплащам аз, но по документи той също е съкредитоискател. В момента сме в процес на прехвърляне на ипотеката в друга банка, поради значително по-нисък лихвен процент по ипотеката. Бихме искали едновременно с учредяването на ипотеката в новата банка да прехвърлим имота на мое име (кредита тегля само аз). Имаме непълнолетно дете и до колкото ми е известно той не може да прехвърли дела си на него, с дарение, защото същото може да бъде оспорвано. За това взехме решение да го прехвърли на мое име (на мен детето ми е единствен наследник). Правим цялото това упражнение, защото половинката ми има предишен брак, от който има дете. Предишното му жилище и прехвърлено на майката, за да се обезпечи детето. Дамата, обаче доказа в годините, че е изключително комерсиален човек и се опасявам, че ще предяви претенции за дял от собствеността върху жилището ни, което аз изплащам и искам да гарантирам, че никой няма да предявява претенции върху имота, ако нещо се случи с мен вбъдеще. Въпроса ми е възможно ли е едновременно с учредяването на новата ипотека да се промени собствеността? Предполагам ще се изисква и договор за продажба на неговия дял. Нямам, обаче свободни средства, с които да заплатя такава продажба, ако се изисква да е по реалната цена. Моля за съвети. От Банката обещаха да ме консултират, но времето минава, а въпросната консултация, така и не се състоя. Аз съответно съм изключително притеснена, защото искам детето ми да е осигурено.
                    Предварително благодаря за отделеното време! Дано става ясно, какъв е казуса.
                    Банка и консултация... чакай от ..... писмо. На тях в главите им е само лихвата... Здравко е посочил вариант, к' не е ОК. Нотариус съвети не дава, той само констатира! Адвокат, с практика в семейно право би ти свършил работа.
                    Успех!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oliavassileva Разгледай мнение
                      Здравейте,
                      Имам нужда от компетентното Ви мнение по отношение на прехвърляне собствеността на имот, който е с ипотека.
                      Жилището е моя собственост и на партньора ми (нямаме брак, живеем на семейни начала). Имота е закупен с договорна ипотека, която изцяло изплащам аз, но по документи той също е съкредитоискател. В момента сме в процес на прехвърляне на ипотеката в друга банка, поради значително по-нисък лихвен процент по ипотеката. Бихме искали едновременно с учредяването на ипотеката в новата банка да прехвърлим имота на мое име (кредита тегля само аз). Имаме непълнолетно дете и до колкото ми е известно той не може да прехвърли дела си на него, с дарение, защото същото може да бъде оспорвано. За това взехме решение да го прехвърли на мое име (на мен детето ми е единствен наследник). Правим цялото това упражнение, защото половинката ми има предишен брак, от който има дете. Предишното му жилище и прехвърлено на майката, за да се обезпечи детето. Дамата, обаче доказа в годините, че е изключително комерсиален човек и се опасявам, че ще предяви претенции за дял от собствеността върху жилището ни, което аз изплащам и искам да гарантирам, че никой няма да предявява претенции върху имота, ако нещо се случи с мен вбъдеще. Въпроса ми е възможно ли е едновременно с учредяването на новата ипотека да се промени собствеността? Предполагам ще се изисква и договор за продажба на неговия дял. Нямам, обаче свободни средства, с които да заплатя такава продажба, ако се изисква да е по реалната цена. Моля за съвети. От Банката обещаха да ме консултират, но времето минава, а въпросната консултация, така и не се състоя. Аз съответно съм изключително притеснена, защото искам детето ми да е осигурено.
                      Предварително благодаря за отделеното време! Дано става ясно, какъв е казуса.
                      Здравей,
                      Най първото и важно е дали банката би отпуснала кредит само на теб. И второ, мисля че е най добре да отидеш и се консултираш направо с нотариус.

                      Коментар


                      • Прехвърляне на собственост на апартамемент с ипотека

                        Здравейте,
                        Имам нужда от компетентното Ви мнение по отношение на прехвърляне собствеността на имот, който е с ипотека.
                        Жилището е моя собственост и на партньора ми (нямаме брак, живеем на семейни начала). Имота е закупен с договорна ипотека, която изцяло изплащам аз, но по документи той също е съкредитоискател. В момента сме в процес на прехвърляне на ипотеката в друга банка, поради значително по-нисък лихвен процент по ипотеката. Бихме искали едновременно с учредяването на ипотеката в новата банка да прехвърлим имота на мое име (кредита тегля само аз). Имаме непълнолетно дете и до колкото ми е известно той не може да прехвърли дела си на него, с дарение, защото същото може да бъде оспорвано. За това взехме решение да го прехвърли на мое име (на мен детето ми е единствен наследник). Правим цялото това упражнение, защото половинката ми има предишен брак, от който има дете. Предишното му жилище и прехвърлено на майката, за да се обезпечи детето. Дамата, обаче доказа в годините, че е изключително комерсиален човек и се опасявам, че ще предяви претенции за дял от собствеността върху жилището ни, което аз изплащам и искам да гарантирам, че никой няма да предявява претенции върху имота, ако нещо се случи с мен вбъдеще. Въпроса ми е възможно ли е едновременно с учредяването на новата ипотека да се промени собствеността? Предполагам ще се изисква и договор за продажба на неговия дял. Нямам, обаче свободни средства, с които да заплатя такава продажба, ако се изисква да е по реалната цена. Моля за съвети. От Банката обещаха да ме консултират, но времето минава, а въпросната консултация, така и не се състоя. Аз съответно съм изключително притеснена, защото искам детето ми да е осигурено.
                        Предварително благодаря за отделеното време! Дано става ясно, какъв е казуса.
                      Working...
                      X