IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция във ваканционен имот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    От година с интерес следя цените на имоти в конкретни затворени комплекси по морето. Според наблюденията ми към момента се очертава спад от 20-30 процента при комплексите зависими от чартърния туристически поток. Интересно до къде ли ще продължи спада.....
    По мои наблюдения цените на имоти по родното море с всяка година падат все повече и повече, но не и таксите за поддръжка в комплекса - необяснимо високи са. Познавам няколко човека, които инвестираха в имоти на морето - сега се чудят какво да ги правят.

    Коментар


    • От година с интерес следя цените на имоти в конкретни затворени комплекси по морето. Според наблюденията ми към момента се очертава спад от 20-30 процента при комплексите зависими от чартърния туристически поток. Интересно до къде ли ще продължи спада.....
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • [QUOTE=redcretin;n3208783]
        Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение

        В нищото. После по примера на англичаните - на безценица.
        Темичката нещо гледам е заспала, та да я събудим викам. Още повече, днес е повече от актуална, покрай тоя вирус :-) Та...за последните три години, в селото се продадоха 10-на къщи. Повечето вече са реновиране, по другите ремонтите продължават. Построиха се и две нови. Селцето все още си е на 40-на километра от Пловдив, все още си е с централна канализация, магазин, кръчма и здравна служба/ е, работи само два дни в седмицата/. Къщите за гости си бачкат все така здраво. Аз приключих с ремонтите, вярно, сметката не излезе точна, та вместо 40, отидоха още 60к левчета. За двора, не знам още колко ще ми трябват, ама да сме живи и здрави де :-) Друго какво....не минава уикенд, без да има купувачи по село, минават разпитват, оглеждат. Аз лично и на двойна цена, не бих продал. Най-вече, не заради къщата. а заради това. което се разкрива от верандата, през четирите сезона на годината. Айде да метна и някоя снимка за финал :-)
        Attached Files

        Коментар


        • [QUOTE=mirandi;n3209434]
          Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
          Ми....щом ми е набор, значи и той гони петдесете А дали още влачи....а дано, ама надали
          Обаче аз съм в групата под 40 г.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            инвестира се в деца и тяхното образование (не "обрзувание"). Другото е диверсификация ))))))
            аз направих такава инвестиция. доходност 100% годишно

            Коментар


            • [QUOTE=Evgo;n3209417]
              Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Ако имате само апартаменти в СФ, не е зле да си вземете една вила в планината и един апартамент на морето.

              Така се запазва стойността на парите във времето.
              Ще дам един пример, в края на 80-те години и началото на 90-те баща ми и един чичо направиха вили, на 40 мин от София, високо в планината, с хубава природа.
              През 91-92г имаше голяма инфлация, ако бяха държали пари в ДСК, щяха да заминат и помен нямаше да има. А сега вилите вървят скъпо, защото е близо до София, с бетонни плочи. Ти кой набор си все пак.,

              Без съмнение и двете вили са използвани за извънбрачен секс, дори познати са влачили жени там......ама всичко е до време, сега аз държа ключовете от едната вила, а другата чичото я е пуснал за продажба. Всяко нещо отминава, преди са влачили, сега не могат ....
              Ми....щом ми е набор, значи и той гони петдесете А дали още влачи....а дано, ама надали

              Коментар


              • [QUOTE=13ADROL;n3208630]
                Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                Наборе, време ли е да се нагрухаме с по още един планински докато влака не е набрал скорост и там
                Ако имате само апартаменти в СФ, не е зле да си вземете една вила в планината и един апартамент на морето.

                Така се запазва стойността на парите във времето.
                Ще дам един пример, в края на 80-те години и началото на 90-те баща ми и един чичо направиха вили, на 40 мин от София, високо в планината, с хубава природа.
                През 91-92г имаше голяма инфлация, ако бяха държали пари в ДСК, щяха да заминат и помен нямаше да има. А сега вилите вървят скъпо, защото е близо до София, с бетонни плочи. Ти кой набор си все пак.,

                Без съмнение и двете вили са използвани за извънбрачен секс, дори познати са влачили жени там......ама всичко е до време, сега аз държа ключовете от едната вила, а другата чичото я е пуснал за продажба. Всяко нещо отминава, преди са влачили, сега не могат ....
                Last edited by Evgo; 21.06.2017, 09:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  инвестира се в деца и тяхното образование (не "обрзувание"). Другото е диверсификация ))))))
                  Виж сега....аз не съм инвеститор и не ги разбирам тези неща. Иначе досега в детенце съм налял поне две къщи, а е само на в края на първата си сесия. Пак казвам, аз трендове не следя, мен началника, там горе, ми говори

                  Коментар


                  • инвестира се в деца и тяхното образование (не "обрзувание"). Другото е диверсификация ))))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • [QUOTE=redcretin;n3208783]
                      Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение

                      В нищото. После по примера на англичаните - на безценица.
                      В това "нищо" има няколко къщи за гости, които лятно време е късмет, ако успееш да наемеш. Имота, който купих е реновиран именно с идеята да бъде"къща за гости". Не виждам проблем да си го ползвам, когато искам, а през останалото време да го отдавам. След десет години....няма проблем и да ти го подаря, няма ти искам пари

                      Коментар


                      • [QUOTE=mirandi;n3208759]
                        Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Нямам идея. Аз трендове не следя. Трябва ли ми определен имот, просто си го купувам
                        В нищото. После по примера на англичаните - на безценица.

                        Коментар


                        • [QUOTE=13ADROL;n3208630]
                          Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                          Наборе, време ли е да се нагрухаме с по още един планински докато влака не е набрал скорост и там
                          Нямам идея. Аз трендове не следя. Трябва ли ми определен имот, просто си го купувам

                          Коментар


                          • [QUOTE=mirandi;n3205421]
                            Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Идеята за къщата е да ходим семейно през уикендите, за да има къде да тичат кучетата Иначе....той имота си е мултирфункционален
                            Наборе, време ли е да се нагрухаме с по още един планински докато влака не е набрал скорост и там

                            Коментар


                            • [QUOTE=mirandi;n3205421]
                              Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Идеята за къщата е да ходим семейно през уикендите, за да има къде да тичат кучетата Иначе....той имота си е мултифункционален
                              Браво.

                              А имате ли друга вила, освен новата. На морето или в планината?

                              Коментар


                              • [QUOTE=Evgo;n3205409]
                                Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение

                                Много добре, а семейно ли смяташ да я ползваш или за мадами?
                                Идеята за къщата е да ходим семейно през уикендите, за да има къде да тичат кучетата Иначе....той имота си е мултифункционален

                                Коментар

                                Working...
                                X