IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топла витрина с храна за вкъщи - информция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



    ТАКА Е

    по онова време беше едно ................... някои си носеха храната в буркани или в тенекиени канчета (спомням си, че се слагаха три едно върху друго и се затваряха с дръжката ) .............. едни си носеха храна да ядат на работата, а други си купуваха храна от стола в работата и си я носеха за вкъщи (обикновенно това бяха самотници които нямаше смисъл като се приберат да готвят за един човек у дома)

    сега времената са модерни ................. вместо да ядат от буркани и тенекиени канчета сега ядат от платмаса и се нарича "кетъринг" .................... иначе голяма разлика не намирам ................ и едно време, и сега все едно и също се яде

    прави ми впечатление, че от пластмаса (кетъринг, де) сега масово се яде в училищата и болничните заведения...
    Винаги излизахме да ядем извън офиса, на маса и със сервиьор. И сега в ново обкръжение пак така правя. Т.е. като ям готвено. Случвало се е да ми се дояде и дюнер например, тогава ходя чак до Сан Стефано щото другаде не ми харесва.
    И не е свързано с финансови възможности. И когато бяха по-малки - пак така беше.
    И като казвам по друго време нямам предвид задължително соца.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
      Целия офис при нас се ориенира към една такава за мой ужас. Изглежда съм си формирал светогледа по друго време ама на мен ми е доста непонятно как
      - ще ида да се наредя на опашка
      - да си донеса в пликче нек'ви "ароматни" стериопорени кутии
      - ще ги разставя на разни маси в офиса
      - ще ям всеки ден с пластмасови вилички и ножове
      - като свърша обяда все така "ароматните" празни кутии ще ги изхвърля в кошчето на офиса


      ТАКА Е

      по онова време беше едно ................... някои си носеха храната в буркани или в тенекиени канчета (спомням си, че се слагаха три едно върху друго и се затваряха с дръжката ) .............. едни си носеха храна да ядат на работата, а други си купуваха храна от стола в работата и си я носеха за вкъщи (обикновенно това бяха самотници които нямаше смисъл като се приберат да готвят за един човек у дома)

      сега времената са модерни ................. вместо да ядат от буркани и тенекиени канчета сега ядат от платмаса и се нарича "кетъринг" .................... иначе голяма разлика не намирам ................ и едно време, и сега все едно и също се яде

      прави ми впечатление, че от пластмаса (кетъринг, де) сега масово се яде в училищата и болничните заведения...
      Last edited by polki; 24.12.2016, 19:26.
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
        ......

        Требе ти чиновник да има наблизо и нямаш грижи колкото и да си инвестирал са мойте набл'дения,
        Поправка . Ако може да не е държавен чиновик, щото те доста си носят ядене от дома. до министерството на земеделието едно друго такова "заведение" крета ама май не е на супер далавера.

        Коментар


        • Целия офис при нас се ориенира към една такава за мой ужас. Изглежда съм си формирал светогледа по друго време ама на мен ми е доста непонятно как
          - ще ида да се наредя на опашка
          - да си донеса в пликче нек'ви "ароматни" стериопорени кутии
          - ще ги разставя на разни маси в офиса
          - ще ям всеки ден с пластмасови вилички и ножове
          - като свърша обяда все така "ароматните" празни кутии ще ги изхвърля в кошчето на офиса

          Добере че има още 2ма като мене та да не ми се налага да ям сам

          Инак избиха рибата. До нас има застраховател, банка, офиси (малко) и 2 строежа с бачкатори. Имам чувство че всички - и чиновници и строители се хранят само там.
          При това има 2 кръчмета наблизо които не са много по-скъпи.... ?
          Недоумявам
          Но очевидно инвестицията се изплаща.

          Друга такава много вървежна витрина която е извън мол е "Брънч"-а на Дондуков, до НАП, И там е винаги пълно на обед, макар че те имат и 2-3 маси на които заседяването не се толерира. Изглеждат са на сметка.

          Требе ти чиновник да има наблизо и нямаш грижи колкото и да си инвестирал са мойте набл'дения,
          Last edited by VNM; 24.12.2016, 18:28.

          Коментар


          • polki, благодаря ти за отговора. Наясно съм, че точен отговор никой не може да ми даде и относителната цена ще бъде плюс/минус хиляди левове. Идеята е, че освен бен марито трябват също конвектомати, скари, посуда и още не знам колко неща, естествено и съответните разрешителни, изисквания и т.н. И понеже са доста нещата, които не знамтърся инфо от някой който е тъпкал тази пътека. Иначе за самите ситрини (топла и студена) имам що годе яснота, но другите неща ме притесняват.
            Поздрави

            Коментар


            • Топла витрина с храна за вкъщи - информация


              Първоначално изпратено от sasho_apasho Разгледай мнение
              Здравейте, някой занимавал ли се е с нещо подобно? Ако може да сподели колко горе- долу е инвестицията, основно за оборудването и покриване на изискванията. А и всяка друга информация ще ми е полезна. Поздрави и Весела Коледа.
              топлата витрина за храна се нарича - "бен мари"

              не може да се каже колко ще е инвестицията защото никой не може да ти каже "колко струва една кола", нали?

              има нови витрини, а има и втора употреба бен мари

              https://www.google.nl/search?client=...K_TG8AeDhLe4Aw

              започваш да взъниш на всяка една обява, питаш за размери и цена ................ както и за гаранцията...

              след като си изясниш колко голямо бен мари ще ти трябва ................. делиш цената на квадратурата на бен марито и избираш най-добрата оферта за покупка като изясняваш условията по гаранцията писменно

              Успех и ВЕСЕЛА КОЛЕДА
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Топла витрина с храна за вкъщи - информция

                Здравейте, някой занимавал ли се е с нещо подобно? Ако може да сподели колко горе- долу е инвестицията, основно за оборудването и покриване на изискванията. А и всяка друга информация ще ми е полезна. Поздрави и Весела Коледа.
              Working...
              X