IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парични изплащания след напускане.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
    Жалко за личния Ви опит. Както се казва: "Кьорав карти не играй".
    Полага се пропорционално, ако не е ползвана изцяло.
    Пример: Напускаш на полугодието. По договор имаш 20 дни отпуск.
    Ползвал си 6 дни, плащат ти 4 дни.
    Но ако си ползвал 16 дни, изобщо не означава, че ще трябва да връщаш парите за 6 от тях. Това е така, защото когато си подал молба да ползваш тези 16 дни работодателят се е съгласил. Това е общия случай.
    Друг подобен пример, който не свързан с напускане.
    По договор имаш 20 дни. Ползвал си 15 от тях, напр. до семтември. И през ноември пускаш молба за още 10 дни. Ако работодателят ти разреши, не му дължиш нищо. Нито пък петте дни повече се приспадат от отпуската за следващата година.
    Същото е, както при заплатата. Работодателят има право този месец, например, да ти даде по-голяма сума от вписаната в договора. Това не значи, че ще му я връщаш в края на годината или при напускане, или пък ще ти я удържи през следващия месец.
    Подкрепят!

    Аз си смених работата преди юни, т.е. преди средата на годината. Взех си 10 дни отпуска, остават ми още толкова, нищо че съм си сменил работата или, че съм с нов работодател.

    Но ако ще напускаш май(нампример) и ползваш 8 дни отпуска ще ти платят 2, а не 12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      как да не е вярно. отпуска за непълна година се полага пропорционално на времето което си работил. знам го от личен опит
      Жалко за личния Ви опит. Както се казва: "Кьорав карти не играй".
      Полага се пропорционално, ако не е ползвана изцяло.
      Пример: Напускаш на полугодието. По договор имаш 20 дни отпуск.
      Ползвал си 6 дни, плащат ти 4 дни.
      Но ако си ползвал 16 дни, изобщо не означава, че ще трябва да връщаш парите за 6 от тях. Това е така, защото когато си подал молба да ползваш тези 16 дни работодателят се е съгласил. Това е общия случай.
      Друг подобен пример, който не свързан с напускане.
      По договор имаш 20 дни. Ползвал си 15 от тях, напр. до семтември. И през ноември пускаш молба за още 10 дни. Ако работодателят ти разреши, не му дължиш нищо. Нито пък петте дни повече се приспадат от отпуската за следващата година.
      Същото е, както при заплатата. Работодателят има право този месец, например, да ти даде по-голяма сума от вписаната в договора. Това не значи, че ще му я връщаш в края на годината или при напускане, или пък ще ти я удържи през следващия месец.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        това, естествено, не е вярно
        как да не е вярно. отпуска за непълна година се полага пропорционално на времето което си работил. знам го от личен опит

        Коментар


        • Aбе работодателя може да те наиграе много хубаво...особено при тоя цигански номер - предизвестие+неплатен отпуск. Много зависи какво ти пише в договора, и къде ти е "ДА"-то в молбата за неплатения

          Кому са нужни такива изпълнения?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            не забравяй че ако си ползвал цялата отпуска за годината а си работил част от годината ще има да връщаш
            това, естествено, не е вярно
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • не забравяй че ако си ползвал цялата отпуска за годината а си работил част от годината ще има да връщаш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p.fakircheva Разгледай мнение
                Здравейте! Случая е следния: от 14.03.2016г до 9.05.2016г включително бях в платен отпуск.На 10.05.2016г подадох молба за напускане и за неплатен отпуск до 10.06.2016г включително. Пари от отпуската ми бяха изплатени за март на 06.05.2016г и до сега все още не са ми изплатени за април или май.Въпросът ми е кога би трябвало по закон да ми ги изплатят, и какво мога да направя, ако не ми ги дадат!?!?!?
                Имаш право да напуснеш без предизвестие:
                Кодекс на труда, Чл. 327. (1) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:
                2. работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по този кодекс или по общественото осигуряване;

                Коментар


                • Парични изплащания след напускане.

                  Здравейте! Случая е следния: от 14.03.2016г до 9.05.2016г включително бях в платен отпуск.На 10.05.2016г подадох молба за напускане и за неплатен отпуск до 10.06.2016г включително. Пари от отпуската ми бяха изплатени за март на 06.05.2016г и до сега все още не са ми изплатени за април или май.Въпросът ми е кога би трябвало по закон да ми ги изплатят, и какво мога да направя, ако не ми ги дадат!?!?!?
                Working...
                X