IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на софтуер от физическо лице!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
    Пишете един граждански договор за разработка и поддръжка на софтуер, и не се занимаваш с глупости. Въпроса с осигуровките и данъците е, според зависи колко доходи имаш по трудовия договор...но би трябвало счетоводителката (тая дето ще плаща по гражданския договор) да ти ги удържа още на всяко плащане, като за целта трябва да и дадеш документ на колко те осигуряват по трудовия договор, както и ще ти дадат служебна бележка колко са ти удържали през годината, и на края на годината да подадеш декларация за ДОД.
    Това и на мен ми се върти в главата да направя! Ще извадя служебна бележка на колко ме осигуряват във фирмата, където бачкам на постоянен трудов договор и ще го давам на счетоводителките, но които успея да продам софтуера. Тя от абонамента на софта, ще ми удържа осигуровките, които те трябва да ми плащат и ще ми изпраща на сметката остатъка от сумата.

    Коментар


    • Пишете един граждански договор за разработка и поддръжка на софтуер, и не се занимаваш с глупости. Въпроса с осигуровките и данъците е, според зависи колко доходи имаш по трудовия договор...но би трябвало счетоводителката (тая дето ще плаща по гражданския договор) да ти ги удържа още на всяко плащане, като за целта трябва да и дадеш документ на колко те осигуряват по трудовия договор, както и ще ти дадат служебна бележка колко са ти удържали през годината, и на края на годината да подадеш декларация за ДОД.

      Коментар


      • Още не съм се спрял на вариант, но или ще го продам с граждански договор или ще
        се регистрирам като лице упражняващо свободна професия. Очаквания доход на месец, зависи от това на колко хора успея да продам софтуера. Да речем от 500 до 1000 лева месечно (дай Боже и повече). До края на седмицата ще се консултирам със счетоводител и ще реша окончателно.

        Коментар


        • тука може да минеш в графата авторско възнаграждение . има нормативно признат разход доста голям, по рано беше 50% ама сега не съм сигурен колко е. виж ЗДДФЛ

          Коментар


          • В твоя случай идеално може да го впишеш по законодателството за хонорарите.

            Коментар


            • какъв месечен оборот се очква

              Коментар


              • ксо и зддфл

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                  Питай счетоводител - всичко ще ти каже как е!!
                  Ако нямаш 50 лв. налични седни на Витошка с паничка!
                  Ще направя консултация на 100%, просто исках да придобия някаква, макар и бегла представа по този казус!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от woodmonster Разгледай мнение
                    Малко прекалявам с въпросите, но съм абсолютно неук на тази тема! Извинете ме - дано не Ви писне! И ВИ благодаря за всеки един отговор!

                    А какво е съотношението приблизително?

                    Има ли вариант да се договорим възложителя да внася целата сума по осигуровките, като тази сума се приспадне от сумата за месечния абонамент?
                    Питай счетоводител - всичко ще ти каже как е!!
                    Ако нямаш 50 лв. налични седни на Витошка с паничка!
                    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                    Коментар


                    • ОК РАЗБРАХ ВИ - спирам с въпросите! ЖИВИ И ЗДРАВИ БЪДЕТЕ!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
                        разбира се че ще плащаш но не точно в това съотношение.
                        Малко прекалявам с въпросите, но съм абсолютно неук на тази тема! Извинете ме - дано не Ви писне! И ВИ благодаря за всеки един отговор!

                        А какво е съотношението приблизително?

                        Има ли вариант да се договорим възложителя да внася целата сума по осигуровките, като тази сума се приспадне от сумата за месечния абонамент?

                        Коментар


                        • то и тук можем да му го кажем и % и начини ама имам чувството че не знае откъде точно да започне с въпросите.Я питай в одит.инфо там са по специалисти

                          Коментар


                          • Дай 50 лв. на един счетоводител да ти каже всички подробности!!
                            "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от woodmonster Разгледай мнение
                              Това за "не" ли да го разбирам? В смисъл, аз не трябва да плащам осигуровки!
                              разбира се че ще плащаш но не точно в това съотношение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
                                не чети повече там
                                Това за "не" ли да го разбирам? В смисъл, аз не трябва да плащам осигуровки!

                                Коментар

                                Working...
                                X