IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЗАСТРАХОВАТЕЛНИ КОМПАНИИ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Тъйййй.
    Синковецът си направи застраховка "Гражданска отговорност".
    355.89 кинта. Най-евтиното възможно.

    Защо бе мамичката ви???? 20 000 километра със СААБ по пътищата на БГ. Нито едно произшествие, нито една глоба.
    Защото е на 19 години и има стаж 1 година.....

    Пълна дискриминация, ама някой трябва да се захване.
    Не е проблем стажът. Ако собственикът е до 25г. е така !
    Ако вкарат някога тази бонус-малус система може и да му се намали...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nunforgiven Разгледай мнение
      Застрахователната ми брокерка ми препоръча една фирма за защита и дела срещу застрахователи www.obezshtetenie.com , тъй като по щета от Алианц ми изплатиха 650 лев, а в сервиз дадох 1200 лева, свързах се и ми обясниха, че това е практика на застрахователите, предложиха ми да ми заведат дело за увеличаване на обезщетението-безплатно като ще ми вземат накрая 15-30% процента от увеличената щета или да ми дадат веднага 150 лева и да ми изкупят остатъкът от щетата , а те ще си съдят застрахователа сами. Как Ви звучи има ли други такива компании, дето предлага по-добри условия?
      И на мен са ми го препоръчвали, ама не стигнах далече в проучането на различните фирми, че щях да изгубя толкова време и нерви..при мен разликата беше по-малка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nunforgiven Разгледай мнение
        Застрахователната ми брокерка ми препоръча една фирма за защита и дела срещу застрахователи www.obezshtetenie.com , тъй като по щета от Алианц ми изплатиха 650 лев, а в сервиз дадох 1200 лева, свързах се и ми обясниха, че това е практика на застрахователите, предложиха ми да ми заведат дело за увеличаване на обезщетението-безплатно като ще ми вземат накрая 15-30% процента от увеличената щета или да ми дадат веднага 150 лева и да ми изкупят остатъкът от щетата , а те ще си съдят застрахователа сами. Как Ви звучи има ли други такива компании, дето предлага по-добри условия?

        Обезщетението ти зависи от условията, при които е сключена застраховката. Никой - без да е запознат с тия условия - не би могъл да ти даде конкретен и най-вече - коректен съвет.

        Това важи не само за физически, но и за юридически лица, независимо от предмета на тяхната дейност.

        Мисля, че написах нещата разбираемо.

        В конкретният случай, ако някой ти дава подобен съвет - допускам, че до скоро той е имал взаимоотношения или сам е работил с някакво юридическо лице, поради което е сигурен в това, че би спечелил от подобен "проект". В общият случай - може сам да е вид благотворително дружество, на което му е все едно, ако изгуби съдебен спор...

        Коментар


        • Застрахователната ми брокерка ми препоръча една фирма за защита и дела срещу застрахователи www.obezshtetenie.com , тъй като по щета от Алианц ми изплатиха 650 лев, а в сервиз дадох 1200 лева, свързах се и ми обясниха, че това е практика на застрахователите, предложиха ми да ми заведат дело за увеличаване на обезщетението-безплатно като ще ми вземат накрая 15-30% процента от увеличената щета или да ми дадат веднага 150 лева и да ми изкупят остатъкът от щетата , а те ще си съдят застрахователа сами. Как Ви звучи има ли други такива компании, дето предлага по-добри условия?

          Коментар


          • Тъйййй.
            Синковецът си направи застраховка "Гражданска отговорност".
            355.89 кинта. Най-евтиното възможно.

            Защо бе мамичката ви???? 20 000 километра със СААБ по пътищата на БГ. Нито едно произшествие, нито една глоба.
            Защото е на 19 години и има стаж 1 година.....

            Пълна дискриминация, ама някой трябва да се захване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

              Е заапали са бронята, а тя е от неква пластмаса. И е надраскан капака и калника. То брони, като брони, май вече няма. Чудя се как да се определи кучето, като "злонамерено трето лице"

              Според мен "злоумишлени действия на трети лица" - е риск, който е налице. Когато заявяваш щетата - не споменаваш, че според теб щетата е от куче. С 2 -3 изречения пишеш, че, когато сутринта си станал - си открил щета върху бронята на автомобила. Самият ти не знаеш кой е нянесъл щетата, което е самата истина.

              В кръга на майтапа - може собственик на куче - да е натрил бронята с месо и да е пуснал кучето да подуши... Това пак би трябвало да се тълкува като злоумишлено действие на трето лице.

              Всъщност, вариантите на застрахователни събития, колкото и смехотворни да са за нас - имат някаква логика за застрахователите. Е, не е ли възможно някой съсед да има зъб на някого? Точно това е причина за какви ли не действия.

              Също, ако проявим въображението на режисьорите - в миналото имаше филм, в който маниак убиваше жертвите си, като използваше приспособление със захапката на вълк...

              Както и да е - щетата се описва точно като "злоумишлени действия на трети лица". В тая формулировка никъде не са изброени конкретни прояви, нито пък изключени рискове. Последното ме навежда на мисълта, че е необходимо внимателно да прочетеш и раздела "изключени рискове"!

              Щетата може да се пречисли и към "щети при паркирано състояние" - според мен - още по-сполучливо!

              Накрая - имал съм щети, нанесени на МПС от внезапно изскочил на пътя елен. Разбира се еленът е останал на място, а МПС-то е със смазани - броня, калник... Застрахователят плаща. Също съм имал щета от свободно пасящи в полето коне. Застрахователят си търси регресната отговорност, ако ема това време и средства...

              Такива неща. Успех!
              Last edited by безимeн; 11.10.2017, 19:22.

              Коментар


              • Определено би трябвало да можеш да прекратиш в определени срокове...и да се продължиш другаде...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Баси, имаше някаква тема за добри и лоши застрахователи. Не можах да я намеря. Явно всички са станали добри, макар че ако тръгна да разправям.... С месеци няма да спра.


                  Та въпросът ми е следния:

                  Синковицът си купи кола с валидна гражданска в ДЗИ, до 6.2018.Явно обаче се оказва непотребна, защото колицата е мощна, а той завалията на 18 и с 3 месеца стаж.
                  Знам, че по закон застрахователят не може да откаже прехвърляне на гражданската, но трябва в 1 месечен срок да уведоми за доплащане, което по тарифата на ДЗИ е много над нова едногодишна в Евроинс например.
                  Има ли някакъв шанс ДЗИ да кандиса за по-малко доплащане?
                  Може ли да се направи всичко при друг брокер, защото брокерът при който са правени каското и гражданската е идиот?
                  Ако не е платена еднократно - караш без да уведомяваш до изтичане на 15 дни след дата на вноската или 1м. от смяната на собствеността по талон / срок за уведомление/ - което настъпи първо , след това застраховката трябва да е прекратена / може да минат няколко дни/ в сървърите на КФН и спокойно да се издаде друга в кое да е дружество.
                  Ако е платена еднократно , заедно с бившия собственик се иска предсрочно прекратяване - и му връщат част от премията и си правиш пак нова.
                  За нахапаната броня - ако вече си се пробвал да я завеждаш като щета - няма никакъв смисъл да си увреждаш допълнително колата - така или иначе няма да ти платят освен в случай на инсценировка с друг извършител - да имат право на регрес към неговата гражданска - важно е и да не е в същото дружество гражданската , да намериш жертвоготовен приятел за ролята на извършителя , и да не ти пука че правиш застрахователна измама ) - от там дали всичките тези неща си струват на фона на цената за ремонта на следите от зъби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                    Е заапали са бронята, а тя е от неква пластмаса. И е надраскан капака и калника. То брони, като брони, май вече няма. Чудя се как да се определи кучето, като "злонамерено трето лице"
                    мани го кучето, драскай с ключа едно "любовно послание" отгоре и си готов - да ходят да си го търсят третото лице
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Ми аз имах подобен проблем, но пратих жената и тя се оправи Та помисли за тази опция.
                      Иначе драскаш с ключа една хубава драскотина и щат не щат ще ти я заведат като щета и ще оправиш и другата по елемента.
                      П.С. Е, стига да не е Трабант, че там кучетата, ако са подхванали мукавата, няма спасение
                      Е заапали са бронята, а тя е от неква пластмаса. И е надраскан капака и калника. То брони, като брони, май вече няма. Чудя се как да се определи кучето, като "злонамерено трето лице"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Тази година ми е година на застраховането.
                        Кучета нахапват колата. Застрахователят не ще да плаща по каско. Някаква помощ?
                        Ми аз имах подобен проблем, но пратих жената и тя се оправи Та помисли за тази опция.
                        Иначе драскаш с ключа една хубава драскотина и щат не щат ще ти я заведат като щета и ще оправиш и другата по елемента.
                        П.С. Е, стига да не е Трабант, че там кучетата, ако са подхванали мукавата, няма спасение
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Тази година ми е година на застраховането.
                          Кучета нахапват колата. Застрахователят не ще да плаща по каско. Някаква помощ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Баси, имаше някаква тема за добри и лоши застрахователи. Не можах да я намеря. Явно всички са станали добри, макар че ако тръгна да разправям.... С месеци няма да спра.


                            Та въпросът ми е следния:

                            Синковицът си купи кола с валидна гражданска в ДЗИ, до 6.2018.Явно обаче се оказва непотребна, защото колицата е мощна, а той завалията на 18 и с 3 месеца стаж.
                            Знам, че по закон застрахователят не може да откаже прехвърляне на гражданската, но трябва в 1 месечен срок да уведоми за доплащане, което по тарифата на ДЗИ е много над нова едногодишна в Евроинс например.
                            Има ли някакъв шанс ДЗИ да кандиса за по-малко доплащане?
                            Може ли да се направи всичко при друг брокер, защото брокерът при който са правени каското и гражданската е идиот?

                            Ако си видял вече тарифата на ДЗИ, която зависи от възрастта /и опита на шофьора/ - което е много относително, то няма шанс да се падне под тая сума.

                            От друга страна, ако имаш други застраховки при тоя застраховател - има шанс за прилагане на по-голяма отстъпка, предвид "комплексният" характер на застрахованото имущество. Може да бъде уважен и доводът от вида: "предстои ми да правя застраховка - например на служители, на ДМА, СМА, автомобили или нещо от тоя род". Всичко е много индивидуално и зависи от служителят, при когото си попаднал и който предлага застраховката /в случая - добавък към ГО, необходима при смяна на собствеността/.

                            От трета страна - не съм съвсем сигурен, дали това доплащане не важеше на каско-застраховката? В каското имаше едни големи въпросници при определяне на степента на риска... Щом си проверил вече - така ще е.

                            Дали може при друг брокер /в същата компания/ - разбира се, че е възможно. Възможно е и ако плащането е разсрочено - вноските да стават при различни представители на застрахователя, които имат достъп до системата. Издаването на документа /добавък, квитанция/ - също става върху едни и същи документи, независимо чий е подписът. Важни са датата на издаване, № на полицата, имената - ЕГН на собственика и останалите атрибути на застрахователната полица.

                            Коментар


                            • Абе и аз съм така, златен талон, и т.н. ама някак си не съм усетил да минавам по-тънко. Според мен не си заслужава разправията, за съжаление, но със сигурност поне питай някой друг брокер да ти обясни за какво иде реч (приятел/познат)...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                Нямам идея, ама защо не се разходиш до SDI и вземеш да попиташ там. Нали предлагат от всички гражданска и каско и т.н. може и да знаят как да ти помогнат Ма гледай да намериш некой печен служител...

                                П.С. А синковеца, що не го оставиш да си троши сам главата?Кат сам си е купил кола, да земе да си оправя сам и всички неща по нея ...
                                Сам съм го оставил. Само му дадох кодекса за застраховането да си намери правата и задълженията. От друга страна исках да си я регистрира на него, за да и бере той грижите. Най-лесно щеше да е да се регне на мен, на 48 години с 30 години шофьорски стаж, без произшествия и глоби за последните 10 години, ама защо да лъжем застрахователите? От друга страна това със годините на шофьора отвсякъде си е дискриминация по възраст, но това е друг въпрос.

                                Коментар

                                Working...
                                X