IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Огромната част от хората НЕ разбират от инвестиране. Те инвестират единствено през УПФ. ТОВА са реалностите.
    Импе, така е, съгласен съм.
    Огромната част от хората, в т.ч. и аз, не разбираме от медицина, но ни се случва да се разболеем. Тогава отиваме на лекар, който разбира. Очакваме да ни предпише лекарство, което да ни излекува, не да ни убие, нали?

    Когато огромната маса от хора инвестира в УПФ, тя очаква да получи допълнителна пенсия. А ще получи... намаление на пенсионния си доход защото две пенсии са по-малко от една. Смятал съм го. Резултатът е ГАРАНТИРАН от КСО. Allianz България дори и да докара Уорън Бъфет за портфолио мениджър, не може да ти осигури допълнителна пенсия защото трябва да работи при инвестиционните ограничения, наложени от КСО. КСО уж пази осигурените от риск (пазарен), а им набутва инфлационния и им гарантира, че с доходност от облигации (в момента и следващите 10 години - къде НУЛА) пенсията им от УПФ няма да компенсира нормативно определеното намаление на пенсия от ДОО за тези, които са се осигурявали в УПФ.

    К'о праим?

    Този форум и хората в него, които държат на лични, поименни сметки, трябва да формулират и искат промени в КСО, които поне да ДАДАТ възможност УПФ да донесе допълнителна пенсия, а не да чакат да станат на 65 и да се озъбят. Така мисля аз, а ти?

    ВТОРО - Огромната част не разбират. Но защо малката част, като теб, които разбират да не могат да избират къде да се инвестират парите им в УПФ? Тук хората показаха фондове на Vanguard и Fidelity. Бил съм в пенсионен фонд, който ми даваше възможност да инвестирам в колкото и които си искам фондове на Fidelity. Аз искам и ти да имаш тази възможност, а не да ти набутват ЕДИН портфейл - еднакъв и за теб и за мен. Ти не искаш ли?
    Last edited by LChristoff; 23.03.2016, 15:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Да направим малко прости сметки.

      Средната продължителност на живота при мъжете е 71.2 години, докато при жените е със 7.1 години по-висока - 78.3 години.
      Грешка. Пенсиите се получават в течение на очаквана продължителност на бъдещия живот на лице, достигнало пенсионна възраст. За 65-годишен мъж тя се оценява на 15.86 години, за 65-годишна жена - на 19.17 години. Данните са от биометрични таблици, утвърдени от КФН през 12.2015

      Средната продължителност, която цитирате, се отнася за новородено. Но ако вече е достигнало 65 годишна възраст, новороденото е пропуснало да почине от болест, злополука или други причини преди да навърши 65 г възраст и вероятността да доживее възраст по-висока от средната, която цитирате, се е повишила.
      С други думи, всеки път когато имате рожден ден, продължителността на Вашия бъдещ живот намалява с по-малко от една година.
      Last edited by LChristoff; 23.03.2016, 15:15.

      Коментар


      • LChristoff,

        Чета Ви в нета и фейса, може би дойде време и на този форум?!

        Мненията Ви са доста едностранни, дори на моменти манипулативни.

        Няма да навлизам в подробности, материята е доста сложна и обемна, но да Ви питам:
        1. Защо считате, че Вашето субективно мнение по предложените промени в законодателството е единствено меродавно? Считате ли, че законодателят и професионалистите, които са на противно мнение /изразено публично/ не са на Вашето ниво;
        2. Колко пъти до сега отлагаха падането на горната граница за пенсиите и сега след поредното отлагане срока е 2019 г.? Горната граница не противоречи ли на законодателната логика и не нарушава ли баланса, демотивирайки осигуряващите се;
        3. Защо не споменете колко души получават горната граница и дали над 90% не са военни и полицай;
        4. Защо не акцентирате върху некоректното отношение на държавата, изразявайки се в това че не внася пълния процент осигуровки за този няколко стотин хиляден апарат /държавни служители; полицаи, военни и други/, за разлика от простосмъртните работници и служители? Та стигнаха до поредната наглост за въвеждане на наказателна отговорност за работодател, докато държавата кой я контролира и наказва;
        5. Защо не споменете с колко месеца и/или години държавата бави вноските от общата сметка, които трябва да преведе на ПОД?! Как по този начин ощетява осигурените и ги лишава от доходност?!

        Ще спра до тук!

        Коментар


        • Да направим малко прости сметки.
          Приемаме че имаме все една и съща заплата 1000лв с вноска за пенсия 180лв
          За да се пенсионира един мъж сега искат 65г и 40г стаж, (след 10г ще искат 70г и 45г стаж МИНИМУМ).
          И ще вземе пенсия от 440-500лв че има коефициент от 1,1 до 1,25 на годините, един господ знае защо

          Средната продължителност на живота при мъжете е 71.2 години, докато при жените е със 7.1 години по-висока - 78.3 години.

          т.е ще взема пенсия само 6 ГОДИНИ а ще плаща 40 ГОДИНИ х 180лв = 86400лв, а ще вземеш - 36000.
          Другите няма да ви казвам къде отиват!?!?
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
            Кефала, като питаш - да ти кажа.
            Хич биля не държа на държавното, даже не участвам в него (така се случи, изпуснаха ме!)
            Но държа и да не те подвеждат, заблуждават и мамят.

            В закона (КСО-то) пише, че държавното ще ти осигури Х% пенсия от дохода на който си се осигурявал средно през живота си, колкото да не ровиш в кофите за боклук.
            Частното - плащаш безбожни (в сравнение с Vanguard например) такси за да ти ... намали пенсията.

            Остават ти 2 варианта:

            1. а) Вярваш държавното да ти плаща пенсия, равна на половината от от парите, които ти трябват за да живееш достойно на старини.
            б) За да си осигуриш другата половина - трябват да си спестил и инвестирал 12 пъти годишния си доход в деня преди пенсиониране.
            в) Това постигаш като инвестираш от рано разумно и глобално извън пенсионните фондове, а най-добре - и извън България.

            2. а) НЕ вярваш че държавното въобще ще ти плати нещо като ти дойде времето
            б) Трябват ти 25 пъти годишния ти доход в деня преди пенсиониране
            в) за целта инвестираш от рано разумно и глобално извън пенсионните фондове, а най-добре - и извън България.

            Така ги виждам аз нещата, а ти?
            Огромната част от хората НЕ разбират от инвестиране. Те инвестират единствено през УПФ. ТОВА са реалностите.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Хахаха, на мишката има едно въртящо се копче скролваш с него до като достигнеш до балансираните фондове - които са най-близо по алокация до нормативно определената за нашите ПФ. И виждаш доходности от между 4 и 5% Или горе долу колкото правят нашите ПФ
              На шиш да го въртиш, пак няма да признае, че това е нормална доходност.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
                Имаш ли идея какво си постнал?
                Vanguard Long-Term Treasury Fund Investor Shares (VUSTX)
                САМО ДЦК - нито една акция !
                Доходност от 1986 г. до сега - 8.09 %
                Такса "на входа" - НЯМА
                Годишна такса у-ние - 0.20 %

                УПФ (2002-2015) - с 30 % акции вътре
                Риска - за осигурения
                Доходността - половината за Allianz и подобните им измамници.

                С това пенЦията от УПФ ще ти изяде 20 % от пенсията от ДОО, за която винаги ще има до 10 % от БВП

                Айде и ти върви на училище, но не това, което не е завършил импо.
                Хахаха, на мишката има едно въртящо се копче скролваш с него до като достигнеш до балансираните фондове - които са най-близо по алокация до нормативно определената за нашите ПФ. И виждаш доходности от между 4 и 5% Или горе долу колкото правят нашите ПФ

                Коментар


                • Чета с интерес, две неща ме вълнуват, които очевидно не са факт към момента и не е ясно как ще се разрешат - таванът за пенсиите от НОИ (колегата казва, че от 2019 няма да има такъв) и отпадането за наследяване на партида в частен пенсионен фонд (ако не се наследява от близки къде отиват парите - в НОИ ли?)
                  Ако тези две неща станат факт, май НОИ ще се окаже по-доброто място?

                  Коментар


                  • Не държа на държавното

                    Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                    А бе Кристоф,що толкова дръжищ на дръжавното,бе!!
                    Кефала, като питаш - да ти кажа.
                    Хич биля не държа на държавното, даже не участвам в него (така се случи, изпуснаха ме!)
                    Но държа и да не те подвеждат, заблуждават и мамят.
                    ДВЕ пенсии са по-малко от ЕДНА - гарантирано от КСО! http://idfk.org/1471-3/

                    В закона (КСО-то) пише, че държавното ще ти осигури Х% пенсия от дохода на който си се осигурявал средно през живота си, колкото да не ровиш в кофите за боклук.
                    Частното - плащаш безбожни (в сравнение с Vanguard например) такси за да ти ... намали пенсията.

                    Остават ти 2 варианта:

                    1. а) Вярваш държавното да ти плаща пенсия, равна на половината от от парите, които ти трябват за да живееш достойно на старини.
                    б) За да си осигуриш другата половина - трябват да си спестил и инвестирал 12 пъти годишния си доход в деня преди пенсиониране.
                    в) Това постигаш като инвестираш от рано разумно и глобално извън пенсионните фондове, а най-добре - и извън България.

                    2. а) НЕ вярваш че държавното въобще ще ти плати нещо като ти дойде времето
                    б) Трябват ти 25 пъти годишния ти доход в деня преди пенсиониране
                    в) за целта инвестираш от рано разумно и глобално извън пенсионните фондове, а най-добре - и извън България.

                    Така ги виждам аз нещата, а ти?
                    Last edited by LChristoff; 23.03.2016, 14:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      А бе Кристоф,що толкова дръжищ на дръжавното,бе!!
                      Защото му ПЛАЩАТ, защо иначе? А може би от маниакално благородство живее в Нетът денонощно?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
                        От спестяванията, които НОИ ще направи от глупаци като ИмператорЪТ, които доброволно се съгласяват на 25 % намаление на пенсията си и ще ядат отрицателната доходност от -0.98 % годишно на Allianz.

                        И чети поне закона преди да се изказваш неподготовен. От 1.1.2019 г. няма таван на пенсиите от НОИ.

                        Не, че НОИ някога ще плати на когото и да било достатъчна пенсия. То си е казано в КСО-то, за който може да чете.

                        Но пенсията от УПФ е изваждаща от, а не допълваща пенсията от НОИ.

                        Голямата заблуда е, че ДЗПО-то е "допълнително" и ще осигури "допълнителна" пенсия.
                        Напротив, колкото и малка да е пенсията от НОИ, пенсия от УПФ я прави още по-малка, защото не може да компенсира намалението на пенсията от НОИ затова, че си отклонявал част от осигурителната си вноска в УПФ.

                        Това го пиша за тези, които имат глави на раменете си, не за измекярите на Allianz.
                        Г-н христов - "глупаци" и "измекяри" ще викате на някой друг. От тонът ви личи, че сте доста изнервен, но вече ви го казаха много пъти, че това ще ви вкара в беля рано или късно.

                        Да говорите, че Ной имал "спестявания", е смешно - ако казвате, че Ной нямало да ми плаща пенсия - аз съм съгласен - и много други хора ще се съгласят - кажете ми къде да ида и да декларирам, че не желая да получавам НИКАКВА пенсия от Ной и затова не искам да им давам и стотинка !!! Предпочитам Allianz да ми реализира 1% отрицателна доходност, отколкото Ной да ми взема 100% и да ме лъже, чрез такива като вас, че след 20 години 2 милиона цигани ще работят здраво, за да ми плащат пенсия.
                        Казах ногократно - Allianz има активи 2 000 000 000 000 евро, Ной няма НИЩО, нула, зеро, Ной изхарчва мигновено всичко, което успява да одере като вноски от баламите и плюс това разчита на подаяния от бюджета. Бюджетът, държавата, затъват в борчове, за да спонсорират Ной, да спонсорират мургавите чрез социалните помощи, държавните чиновници и дори вероятно такива като вас. Само че баламите намаляват, все по-малко са тия, дето плащат преки, а и косвени данъци, кредиторите ще се усетят полека-лека и все по-трудно и държавата ще успява да си уреди поредния заем, парите от който да изчезват безследно в това тресавище.

                        Хубава колонка сте си нарисувал долу - но я направете такава за Ной? - Там червеничкото ще е 100% защото срещу парите си осигуряващите получават само едно голо обещание. Само че аз на обещанията на политиците отдавна не вярвам, както и всеки мислещ човек... социалното министерство си поръчва луксозни лимузини за 720 Б, докато пенсионери ровят по кофите, съжалявам, ама ако ще да си строшите клавиатурата от писане на небивалици и манипулации, аз НЕ ВИ ВЯРВАМ.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • А бе Кристоф,що толкова дръжищ на дръжавното,бе!!

                          Коментар


                          • Импе, този път те сразиха яко!!!
                            Като са правили сметките с колко да се намали пенсията от НОИ на осигурените в ПФ, колко ли доходност са с мислили, че ще правят???
                            Май не е като настоящата - около 0%!!!
                            Христов май е прав - отказвам се от 25% ли беше и чакам Импето нещо да направи - ако може!!!

                            Коментар


                            • От къде ще плаща НОИ пенсии?

                              От спестяванията, които НОИ ще направи от глупаци като ИмператорЪТ, които доброволно се съгласяват на 25 % намаление на пенсията си и ще ядат отрицателната доходност от -0.98 % годишно на Allianz.

                              И чети поне закона преди да се изказваш неподготовен. От 1.1.2019 г. няма таван на пенсиите от НОИ.

                              Не, че НОИ някога ще плати на когото и да било достатъчна пенсия. То си е казано в КСО-то, за който може да чете.

                              Но пенсията от УПФ е изваждаща от, а не допълваща пенсията от НОИ.

                              Голямата заблуда е, че ДЗПО-то е "допълнително" и ще осигури "допълнителна" пенсия.
                              Напротив, колкото и малка да е пенсията от НОИ, пенсия от УПФ я прави още по-малка, защото не може да компенсира намалението на пенсията от НОИ затова, че си отклонявал част от осигурителната си вноска в УПФ.

                              Това го пиша за тези, които имат глави на раменете си, не за измекярите на Allianz.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ето ги и на венгард

                                https://investor.vanguard.com/mutual...th-end-returns

                                Отново няма особена разлика при балансираните
                                Имаш ли идея какво си постнал?
                                Vanguard Long-Term Treasury Fund Investor Shares (VUSTX)
                                САМО ДЦК - нито една акция !
                                Доходност от 1986 г. до сега - 8.09 %
                                Такса "на входа" - НЯМА
                                Годишна такса у-ние - 0.20 %

                                УПФ (2002-2015) - с 30 % акции вътре
                                Риска - за осигурения
                                Доходността - половината за Allianz и подобните им измамници.



                                С това пенЦията от УПФ ще ти изяде 20 % от пенсията от ДОО, за която винаги ще има до 10 % от БВП

                                Айде и ти върви на училище, но не това, което не е завършил импо.

                                Коментар

                                Working...
                                X