IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Равновесиев - а аз мисля, че някой вече си я е заплюл тая държава - ама си я иска за него си. От тая гледна точка той действа стратегически правилно - използвайки съвършено биологическо оръжие - хъхряците. Какъв по-лесен и ефективен начин да завладееш една територия - от това да пуснеш на нея една дивашка пасмина, която с бандитизъм и терор да измести нейното законно население, с помощта на манипулируеми или просто купени политици, които просто да отказват да прилагат законите и да въведат ред? После пасмината се самоелеминира, защото е негодна да се препитава самостоятелно и: хоп !!! 111 000 кв. км - с райски климат, плодородни земи и геотермални извори и хиляди тонове златце в недрата си - свободни.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Пауъров - приемам че си на 54, имаш 13 Б по УПФ, 8 Б по ДПФ, че работодателят те осигурява на максимум и ти внася по 100 кинта по ДПФ на месец. Ще можеш да разчиташ на 350 кинта от Allianz при прогнозируема доходност 4.5%.
      Е тая доходност откъде я извади?И годините ми си сбъркал и вноската в ДПФ също.
      И кат ми свалят пенсията от НОИ има ли смисъл от УПФ?

      Коментар


      • Схемата в момента е сметната така че определението за пенсия е около 35 % от реалния доход но не получаваш повече от 910 лева.
        Ако това се запази то би трябвало Ной +упф да формират около 70% от дохода един ден.....това беше замисъла едно време

        Коментар


        • А за производството с висока добавена стойност. И кой ще го прави това производство. Реално всеки който има достатъчно конвертируеми качества се изнася от България. Програмисти, лекари, учени, хора с по няколко езика като си помисля последните години даже имам приятели икономисти които емигрираха

          Коментар


          • Пауъров - приемам че си на 54, имаш 13 Б по УПФ, 8 Б по ДПФ, че работодателят те осигурява на максимум и ти внася по 100 кинта по ДПФ на месец. Ще можеш да разчиташ на 350 кинта от Allianz при прогнозируема доходност 4.5%.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
              Миташки ми на ПФ да не би пожарната да му пречи да драсне клечката...
              За електронни регистри чувал ли си? ще ти сметна.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Смятах ти колко ще получаваш от ПФ, нали?
                Нямам спомен да си смятал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Равновесиев - ако населението бе достатъчно ксенофобско и расистко, както ги изкарваш - проблемите, за които говорим, щяха да са доста по-малки.
                  Говориш за ръст на производителността - тя може да бъде базирана само на производство с по-висока добавена стойност. Какво ще бъде то - щом ще трябва да се базира на работна сила, съставена главно от хъхреци, които едва говорят членоразделно? - На чаавета за резервни части ли?
                  1 милион бежанци - казваш: и защо мислиш, че те ще са на по-високо ниво от хъхреците?
                  На ръст на производителността не може да се разчита. за растеж на икономиката трябва ръст на заетостта. тези 3% където ги давам са нещо наистина непостижимо. Реалистчния ръст на производителността за следващите 30 години ще е около 1 до 1,5%. Или с други думи растежът на икономиката ни за периода ще е реално 0.

                  Това с други думи означава че за 80% от заетите - т.е. за всички заети в сектори за вътрешния пазар - най-доброто професионално време е вече зад гърба им. С дост ависока степен на увереност може да се каже че подобна икономическа свобода и усещане за множество възможности, каквито са имали през 2007 и 2008 никога повече няма да имат.

                  И да това означава допълнителна емиграция. Защото никой не е луд да стои на място което не може да му предложи никакъв професионален или паричен растеж. Така че тези тенденции всъщност ще се ускоряват допълнително.

                  но пък си нямаме емигранти. И силно ме съмнява някога да имаме - не мисля че някой ще иска да живее в България. В бъдеще още повече отколкото сега.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Само че средната заплата днес, беше ебаси заплатата преди 18 години. А Ной му хвана цаката - засега в Бургас, после и на други места. Като видят зорът - една кибритка в архивченцето - и пенсии после - ама друг път.

                    Равновесиев - вече доста бамки имат специални служители, които убеждават депозантите да махнат парите си от депозитът и да ги турят в други инструменти - ВКЛЮЧИТЕЛНО пенсионен фонд... това говори само по себе си един вид, така да се каже.

                    Бамките НЯМАТ нужда от парите на Сулю - те искат или да му набутат своите пари или да го убедят да си разкара тъпия депозит от трезорчетата им.

                    Форти - ненавистта ти към ПФ вече направо ти деформира мозъкът. Нали законово това прието е?
                    Миташки ми на ПФ да не би пожарната да му пречи да драсне клечката...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                      Аз мисля че 910 кинта не са малко за нормално съществуване днес.
                      Смятах ти колко ще получаваш от ПФ, нали? А на тия 910 кинта не се радвай, докато не ти ги дадат. Някои от тия бургаски хорица, дето говорихме за тях вчера, сигурно също тоже са чакали сосни пенсии - ама от Ной са ги изненадали изотзад.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                        Ми взимам си наемите рентата и си гледам градинката в двора някоя кокошчица прасенце и те така като баба и дядо
                        Наеми и рента - ако има наематели и арендатори. Прасенцето и кокошчичките ще ти ги вземат ромовете.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
                          Импе, потвърждавам: че пенсията от Ной никога няма да е достатъчна за нормално съществуване - Това е написано в прав текст в КСО: Правото (т.е. обещанието - ако стане) е НОИ да ти изплаща ЧАСТ от дохода, върху който си се осигурявал, част - която практиката показва, че няма да стига.

                          Може ли да те питам дали правилно разбирам какво ми казваш с прост пример:

                          1. Осигуряваш се цял живот (40 години) на 1000 лв. (реални - постоянна покупателна способност)
                          2. Внасяш по 50 лв. на месец в УПФ за 40 години
                          3. Да приемем, че УПФ ти носи доходност, достатъчна да покрие таксите и инфлацията, т.е. запазва реалната покупателна стойност на парите ти.
                          3. Да приемем, че Господ те дари с добро здраве и настроение и си получаваш обратно парите от УПФ в течение на 20 години.
                          4. По 100 лв. на месец излизат, не ли?

                          От тук има два варианта:

                          I. НОИ фалира, анихилира, изгаря ти документите и т.н. - пенсия от НОИ - 0.00 лв.
                          Оставаш си със 100 лв. от УПФ.
                          К'о праиш?

                          II. НОИ си изпълнява общанията, записани в КСО - това е краен вариант, чиято вероятност не мога да оценя, но сигурно е под 1.

                          1. Пенсия от НОИ без намаление - 600 лв.
                          2. Ама ти си се осигурявал в УПФ? - А, а, намаляваме ти пенцийката с 25 % или със 150 лв., та става 450 лв.
                          3. Нищо де, ти нали си имаш пенсийка и от УПФ - 100 лв. (и то без да отчитаме разходите, които дружествата ЩЕ наложат) - та общо 550 лв.

                          Ти какъв вариант виждаш между тези два крайни?
                          Защото аз не виждам решение в триъгълника НОИ-УПФ-ДПФ. Но ако ми посочиш, ще черпя.
                          Аз мисля че 910 кинта не са малко за нормално съществуване днес.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
                            1. НОИ - фалира, анахилира, изгаря -> пенсия 0.00 лв.
                            2. Пенсия от УПФ - 100 лв. (айде нека са 200 лв. днешни пари)

                            Какво правите?

                            (ако имате идея какво значи 200 лв. месечна пожизнена пенсия от УПФ, де; колко лева трябва да имате по партида един ден преди да се пенсионирате?)
                            Ной никога няма да фалира... формално - защото ще стане революция. Реално то е фалирало и сега. Най-вероятно - като бъдещ сценарий - е Ной да оцелее, но да снася чисто символически пенсии - 160-180 кинта, които обаче след 20 години ще имат покупателната стойност на сегашни 80-100.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
                              1. НОИ - фалира, анахилира, изгаря -> пенсия 0.00 лв.
                              2. Пенсия от УПФ - 100 лв. (айде нека са 200 лв. днешни пари)

                              Какво правите?

                              (ако имате идея какво значи 200 лв. месечна пожизнена пенсия от УПФ, де; колко лева трябва да имате по партида един ден преди да се пенсионирате?)
                              Ми взимам си наемите рентата и си гледам градинката в двора някоя кокошчица прасенце и те така като баба и дядо

                              Коментар


                              • Равновесиев - ако населението бе достатъчно ксенофобско и расистко, както ги изкарваш - проблемите, за които говорим, щяха да са доста по-малки.
                                Говориш за ръст на производителността - тя може да бъде базирана само на производство с по-висока добавена стойност. Какво ще бъде то - щом ще трябва да се базира на работна сила, съставена главно от хъхреци, които едва говорят членоразделно? - На чаавета за резервни части ли?
                                1 милион бежанци - казваш: и защо мислиш, че те ще са на по-високо ниво от хъхреците?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X