IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Всички туканка разчитаме на собствени пенсионни схеми - за мен ПФ е само елемент от - а от Ной не чакам и стотинка.
    Гаргата/демек аз/,тоже!!!Така казваше Миодраг Иванов!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Всички туканка разчитаме на собствени пенсионни схеми - за мен ПФ е само елемент от - а от Ной не чакам и стотинка.
      Ти на комисионите разчиташ, тарикатино. Затова лъжеш хората да ги кормят с ортицателна доходност!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Това са глупости. Кога за последно си ходил в Европа?
        Нека се върна на темата. Всеки от двата пенсионни модела има големи недостатъци. НОИ е силно зависима от демографската структура и от икономическият растеж. Капиталовата схема е уязвима на некоректно и злонамерено управление на парите от управляващите дружества и твърде високите такси за ситуация при която няма инфлация и от тук депресирана възвращаемост. Когато в продължение на две години външните пазари стагнират е практически невъзможно да докарат реална доходност при тези такси. Освен това е невъзможно да планираме възрастта си за пенсиониране. Продължителността на живот нараства непрекъснато, поради което в цял свят ще расте и пенсионната възраст. Според мен очаквания за пенсия преди 70 годишна възраст е несериозно. Затова си правя собствена пенсионна схема. Някак си не искам да ми се наложи да разчитам прекалено много на НОИ и ПФ.
        Всички туканка разчитаме на собствени пенсионни схеми - за мен ПФ е само елемент от - а от Ной не чакам и стотинка.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Life won't wait for you.

          Коментар


          • Страната на парадоксите:
            • Най-високи субсидии на партии от държавния бюджет с които се купуват следващите избори
            • Дневното възнаграждение на полицая е по-голямо от месечното му
            • Земеделец управлява Министерство на отбраната
            • Социолог управлява Министерство на вътрешните работи
            • Пожарникар управлява държавата
            • Циганин от Самоков без образование и крадец на ток пише закони в Парламента избран с 536 гласа по модела на Мая Манолова
            • Мая Манолова омбудсман
            • Христо Бисеров две години не могат да го заведат на дело
            • Държавата се управлява от един турски сарай от един алкохолик
            • Всички медии правят свирки на един гнусен дебелак
            • Културата се управлява от главния мултак
            • Държавата има милиарди да даде на една банка да ги открадне, но дава по 25лв. на дете
            • Дивиденти изплатени на чужди лица не се облагат с данък в България
            • Земеделска страна, но маслото, месото и ябълките в магазина са чужди
            • Няма български банки /или почти/
            • Държавата създаде отделно Министерство на туризма и приходите паднаха с 20%
            • Постоянно слагахме да ни управляват хора с 0 /нула/ години трудов стаж.
            • Брендо осъден в много държави, но тук е на свобода
            • За Черепа никой не пита. А пък той си обедини бизнеса с друг крадец.
            • Цялата енергопреносна система – чужда собственост
            • Американски ТЕЦове продават скъп ток произведен в България на българите пък и още 20 години ще го продават
            • Енергопроизводители от възобновяеми източници си имат договори за 20 години напред да продават с узаконена печалба
            • Български кметове избрани с цигански гласове
            • АЕЦа е държавен, но тока го изнасят частници

            Боли ли ви главата вече?
            Управлява ни МАФИЯ!
            Ноември 2015г.

            Ами как да се върнат

            Коментар


            • Съгласен съм с 4Д- до 60г. не си ли станал независим и да си си изкарал собствени доходи- пенсионен фонд, си загубен.После започват болести и не си толкова работоспособен.За връщането в БГ съм много скептичен- ще се връщат тези с добрите пенсии, че е по- евтин живота и имат близки.Ще минат деситилетия докато успеем да се изчистим от мафията и корупцията и станем привлекателни за младите.Бих попитал- защо не се връщат милионите ирладци и италианци от САЩ в страните си

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Като почнат в Европа да ги кецат талибанците и да ги бомбят по-сериозно - някои и ще се върнат... ама затуй ли трябва да се връщат - не защото у нас е хубаво, но защото в Европа е по-страшно?
                Това са глупости. Кога за последно си ходил в Европа?
                Нека се върна на темата. Всеки от двата пенсионни модела има големи недостатъци. НОИ е силно зависима от демографската структура и от икономическият растеж. Капиталовата схема е уязвима на некоректно и злонамерено управление на парите от управляващите дружества и твърде високите такси за ситуация при която няма инфлация и от тук депресирана възвращаемост. Когато в продължение на две години външните пазари стагнират е практически невъзможно да докарат реална доходност при тези такси. Освен това е невъзможно да планираме възрастта си за пенсиониране. Продължителността на живот нараства непрекъснато, поради което в цял свят ще расте и пенсионната възраст. Според мен очаквания за пенсия преди 70 годишна възраст е несериозно. Затова си правя собствена пенсионна схема. Някак си не искам да ми се наложи да разчитам прекалено много на НОИ и ПФ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  Ти схващаш ли че от България има емигрирали в чужбина дори на същите заплати? Само защото средата българска е отровна. Няма сигурност, има престъпност, измами, корупция. На какво отгоре очакваш разочарованите емигранти да се върнат - освен ако случайно не пробият в чужбина? Да не е луд някой да прави криминален бизнес в България ако може да го прави законно извън нея - с държавата и закона на своя страна!
                  Като почнат в Европа да ги кецат талибанците и да ги бомбят по-сериозно - някои и ще се върнат... ама затуй ли трябва да се връщат - не защото у нас е хубаво, но защото в Европа е по-страшно?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Според мен бъркаш в един ключов аспект. Приемаш, че демографските процеси ще останат такива още 50 години. Аз си съобразявам, че съвсем скоро ще можем да привлечем млади бесарабски българи а не само пенсионирали се англичани, които идват тук да си карат старините. Според мен още другото лято ще има остър недостиг на работна ръка, което ще повиши заплатите и ще спадне стимула за емиграция. Възможно е част от емигриралите на запад да се върнат тук. Това е добре защото те ще носят нов и свеж дух. Все пак не всичко е пари и някои хора просто не могат да се адаптират там. Получат ли приемлива алтернатива ще се върнат. Имаше едно интересно изследване, което доказваше, че дали ще живееш в София или в Германия ще имаш сходен жизнен стандарт. Естествено това важи за емигрантите. При тези, които са завършили тамошни университети е по-различно.
                    Освен това аз си въобразявам, че поради естествените процеси на конвергенция в рамките на ЕС сме обречени да растем. При сегашната овладяна от мафия държава вероятно ще стигнем до около 60 процента от средното за съюза, което си е доста голям ръст спрямо текущото състояние. Освен това през периода икономиката на ЕС също ще продължи да расте. Така, че новите членки на ЕС, включително България, са обречени да растат по-бързо от старите. Това е видно и от статистическите данни от последната година. За наше съжаление ще имаме само значително подобрение спрямо текущото състояние без никога да достигнем статут на нормална богата държава. Но подобрението е неизбежно и се случва с години въпреки мафията. За мен единственият риск от спад на икономиката е излизане от НАТО и ЕС. Това би било икономически апокалипсис. Според мен на този етап няма да се случи.

                    Ти схващаш ли че от България има емигрирали в чужбина дори на същите заплати? Само защото средата българска е отровна. Няма сигурност, има престъпност, измами, корупция. На какво отгоре очакваш разочарованите емигранти да се върнат - освен ако случайно не пробият в чужбина? Да не е луд някой да прави криминален бизнес в България ако може да го прави законно извън нея - с държавата и закона на своя страна!

                    Коментар


                    • ДДДДД - всичко това, дето го казваш е възможно, но пак опираме до държавнически решения - тоест или до цяла патриотическа политическа класа, или до един решителен и мъдър Дуче. Какво се прави засега за да стане туй, дето го искаш ти, и което е едно от малкото правилни решения? - НИЩО - дори напротив - като стана войната в Украйна, зализаният мазник, дето се води министър на външните работи изрази БЕЗПОКОЙСТВО от възможността емигранти от Украйна (т.е. бесарапски Българи) да тръгнат насам, щото трябвало да харчим пари за тях !!! За връщането на емигранти същата работа - политиците се безпокоят, че ще трябва да им търсят работа, а работа нямало !!!! И това ще продължава, докато приоритетите са тотално сбъркани - докато да Българите няма, за инвестиции в икономика няма, но за хъхреците се харчат милиарди !!! Който иска - да ми казва, че съм вманиачен, че съм фашист, комунист, расист, нацист, антихъхрист и каквото искате още - но това е истината, без значение дали я признаваме или не - ромовете - като директна издръжка, преки и косвени щети, пропуснати ползи, съпътстващи разходи, ни струват 6-8 МБ годишно - ако тия пари се инвестираха в реална икономика, образование, инфраструктура, образована демография, България щеше да е ПРОСПЕРИРАЩА ДЪРЖАВА !!!
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                        Схемата в момента е сметната така че определението за пенсия е около 35 % от реалния доход но не получаваш повече от 910 лева.
                        Ако това се запази то би трябвало Ной +упф да формират около 70% от дохода един ден.....това беше замисъла едно време
                        Само дето не става с този "замисъл"
                        Осигуряването в УПФ първо ВАДИ, после добавя към намаленото.

                        За да компенсира УПФ намаленото, доходността му трябва да е повече от нарастването на средния осигурителен доход на страната. До сега не е била.

                        А за в бъдеще? Трай коньо за зелена трева.

                        Това с 910 лв. падна от КСО за тези, които ще се пенсионират след 2018 г.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Според мен бъркаш в един ключов аспект. Приемаш, че демографските процеси ще останат такива още 50 години. Аз си съобразявам, че съвсем скоро ще можем да привлечем млади бесарабски българи а не само пенсионирали се англичани, които идват тук да си карат старините. Според мен още другото лято ще има остър недостиг на работна ръка, което ще повиши заплатите и ще спадне стимула за емиграция. Възможно е част от емигриралите на запад да се върнат тук. Това е добре защото те ще носят нов и свеж дух. Все пак не всичко е пари и някои хора просто не могат да се адаптират там. Получат ли приемлива алтернатива ще се върнат. Имаше едно интересно изследване, което доказваше, че дали ще живееш в София или в Германия ще имаш сходен жизнен стандарт. Естествено това важи за емигрантите. При тези, които са завършили тамошни университети е по-различно.
                          Освен това аз си въобразявам, че поради естествените процеси на конвергенция в рамките на ЕС сме обречени да растем. При сегашната овладяна от мафия държава вероятно ще стигнем до около 60 процента от средното за съюза, което си е доста голям ръст спрямо текущото състояние. Освен това през периода икономиката на ЕС също ще продължи да расте. Така, че новите членки на ЕС, включително България, са обречени да растат по-бързо от старите. Това е видно и от статистическите данни от последната година. За наше съжаление ще имаме само значително подобрение спрямо текущото състояние без никога да достигнем статут на нормална богата държава. Но подобрението е неизбежно и се случва с години въпреки мафията. За мен единственият риск от спад на икономиката е излизане от НАТО и ЕС. Това би било икономически апокалипсис. Според мен на този етап няма да се случи.
                          Емиграция към България няма да има - в това може да си сигурен. Тук доходите са като в третия свят - буквално. Мисля че дори и в Индия хората с висшо образование взимат повече отколкото в България. В Китай доходите са в пъти по-високи.

                          А за растежа - ми аз за това сложих първоначално 3% ръст на производителността. Това е наистина много много оптимистичен ръст. Но няма начин да подържаме такъв сериозен ръст за дълго време и в края на края демографията ще победи. И дори и при подобен значителен оптимизъм едвам достигаме 2% растеж. Ръстът на БВП на човек ще расте разбира се по-бързо. Но това няма особено значение - без ръст на икономиката като цяло няма перспектива - няма развитие. Само застой.

                          Просто не виждам начин България да се измъкне от това блато

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            На ръст на производителността не може да се разчита. за растеж на икономиката трябва ръст на заетостта. тези 3% където ги давам са нещо наистина непостижимо. Реалистчния ръст на производителността за следващите 30 години ще е около 1 до 1,5%. Или с други думи растежът на икономиката ни за периода ще е реално 0.

                            Това с други думи означава че за 80% от заетите - т.е. за всички заети в сектори за вътрешния пазар - най-доброто професионално време е вече зад гърба им. С дост ависока степен на увереност може да се каже че подобна икономическа свобода и усещане за множество възможности, каквито са имали през 2007 и 2008 никога повече няма да имат.

                            И да това означава допълнителна емиграция. Защото никой не е луд да стои на място което не може да му предложи никакъв професионален или паричен растеж. Така че тези тенденции всъщност ще се ускоряват допълнително.

                            но пък си нямаме емигранти. И силно ме съмнява някога да имаме - не мисля че някой ще иска да живее в България. В бъдеще още повече отколкото сега.
                            Според мен бъркаш в един ключов аспект. Приемаш, че демографските процеси ще останат такива още 50 години. Аз си съобразявам, че съвсем скоро ще можем да привлечем млади бесарабски българи а не само пенсионирали се англичани, които идват тук да си карат старините. Според мен още другото лято ще има остър недостиг на работна ръка, което ще повиши заплатите и ще спадне стимула за емиграция. Възможно е част от емигриралите на запад да се върнат тук. Това е добре защото те ще носят нов и свеж дух. Все пак не всичко е пари и някои хора просто не могат да се адаптират там. Получат ли приемлива алтернатива ще се върнат. Имаше едно интересно изследване, което доказваше, че дали ще живееш в София или в Германия ще имаш сходен жизнен стандарт. Естествено това важи за емигрантите. При тези, които са завършили тамошни университети е по-различно.
                            Освен това аз си въобразявам, че поради естествените процеси на конвергенция в рамките на ЕС сме обречени да растем. При сегашната овладяна от мафия държава вероятно ще стигнем до около 60 процента от средното за съюза, което си е доста голям ръст спрямо текущото състояние. Освен това през периода икономиката на ЕС също ще продължи да расте. Така, че новите членки на ЕС, включително България, са обречени да растат по-бързо от старите. Това е видно и от статистическите данни от последната година. За наше съжаление ще имаме само значително подобрение спрямо текущото състояние без никога да достигнем статут на нормална богата държава. Но подобрението е неизбежно и се случва с години въпреки мафията. За мен единственият риск от спад на икономиката е излизане от НАТО и ЕС. Това би било икономически апокалипсис. Според мен на този етап няма да се случи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Де ще ходиш? И аз за злочестина мисля (засега теоретическата) за.

                              В Европа обаче ще е същият кенеф и дори по-зле, в Америка няма да ме пуснат, в Негрия ще ме изядат... китайският език ми е сложен. Освен Русия не виждам други опции.
                              Тоо па тоо па!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от педро леон Разгледай мнение
                                Импе, гледам задаваш риторичен въпрос. НОИ не зависи от инфлацията, защото там спестявания няма. Съответно не могат и да се обезценяват. Ако плащаш вноски върху средна заплата, ще получаваш и средна пенсия. Независимо колко е инфлацията за периода. Ако плащаш вноски върху максимална заплата, ще получаваш и максимална пенсия.
                                Но пък НОИ е зависим от демографската структура на населението. Пълно щастие няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X