IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измамата – задължителни „частни пенсионни фондове“ и „конституционния съд“

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...2017-g-225365/

    ще вдигат пенсиите от НОИ
    не е много, но доста над доходността на ПФ
    Така е в изборна година )

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      подадох да ми я преизчислят. По мои сметки след 2-3 години пак ще стигна максимума така че засега си остават 22к при крадците ДПФ.
      Иначе формулата е =(стажа+оставащи години до пенсиониране*степен на инвалидност (0,9;0,7 или 0,5))*1.126*коефициента*средно месечен осигурителен доход.
      В моя случай - (17+25*0,9)*1.126*2.33*897лв сега, миналата година беше 801лв.
      Догодина ще стане 1000лв с увеличенията от 10-20% на бюджетните и +50лв минимална.
      Като взема 5,7% увеличение и ще стане близо 1100. За 100лв на месец да изгорят 22к безвъзмездно - сега поне има някаква надежда че може и да ги взема някога, пък и по 100лв месечно се увеличават.
      Дано доживеете да вземете пенсия от ДПФ
      Бота, ще кажеш ли какво си работил

      Коментар


      • подадох да ми я преизчислят. По мои сметки след 2-3 години пак ще стигна максимума така че засега си остават 22к при крадците ДПФ.
        Иначе формулата е =(стажа+оставащи години до пенсиониране*степен на инвалидност (0,9;0,7 или 0,5))*1.126*коефициента*средно месечен осигурителен доход.
        В моя случай - (17+25*0,9)*1.126*2.33*897лв сега, миналата година беше 801лв.
        Догодина ще стане 1000лв с увеличенията от 10-20% на бюджетните и +50лв минимална.
        Като взема 5,7% увеличение и ще стане близо 1100. За 100лв на месец да изгорят 22к безвъзмездно - сега поне има някаква надежда че може и да ги взема някога, пък и по 100лв месечно се увеличават.
        Дано доживеете да вземете пенсия от ДПФ
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
          Имам следния казус ...
          Пенсионер по болест съм.
          От НОИ вземам 825лв от ДПФ - един голем.
          Ако си прехвърля партидата в НОИ(22к лева) коефициента ще ми е 3 (сега е 2,3) и пенсията ще ми стане от 900 (толкова ще е при преизчисляване) на 1170лв абе направо максимума.
          Струва ли си упражнението - и явно като отида в НОИ няма да има връщане назад. От друга страна от ДПФ-то ще взема пенсия след 25 години минимум(ако запазят възрастта ама едва ли) и то ако съм жив
          Malko ЛИРИЧЕСКО отклонение- след 25 години пенсия от ДПФ- сегашна пенсия 900лв- пенсионна възраст май че е 65г в момента, та питам на колко години е човека и какво е работил до сега за да получи по болест 900лв. Наистина не знам как се смята пенсията /особено по болест/, ама ми се струва "леко" нереален примера

          Коментар


          • Имам следния казус ...
            Пенсионер по болест съм.
            От НОИ вземам 825лв от ДПФ - един голем.
            Ако си прехвърля партидата в НОИ(22к лева) коефициента ще ми е 3 (сега е 2,3) и пенсията ще ми стане от 900 (толкова ще е при преизчисляване) на 1170лв абе направо максимума.
            Струва ли си упражнението - и явно като отида в НОИ няма да има връщане назад. От друга страна от ДПФ-то ще взема пенсия след 25 години минимум(ако запазят възрастта ама едва ли) и то ако съм жив
            Last edited by bota156; 08.12.2018, 21:27.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...2017-g-225365/

              ще вдигат пенсиите от НОИ
              не е много, но доста над доходността на ПФ

              Коментар


              • Chileans protest against Pinochet-era private pension scheme
                Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                Коментар


                • http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...tivite-222532/

                  Добре - печелят, значи имат интерес да работят и да получават такси за това.
                  От началото на 2015г до сега доходността ми е 0,7%. А колко такси са ми смъкнали ???????

                  Коментар


                  • http://www.investor.bg/evropa/334/a/...1999-g-220132/

                    значи полските фондове не носят нищо на осигурените, а нашите носят ?????

                    Коментар


                    • http://vesti365.info/?p=39184&oid=3181943&ti=226005

                      Коментар


                      • http://www.e-vesti.co.uk/bg-london/d...britaniya-new/
                        Да се пенсионираш във Великобритания

                        Коментар


                        • Как са си ги натъкмили свързаните с разните му групи, а за групата на Капитал и дума не обелват и съответно вижте кои фондове излизат най-чистите .. хахаха!!!!
                          Освен това с тези объркани таблици нарочно внушават обратното на действителното.
                          Както се казва да живее ''обективната журналистика'' в БГ.
                          От друга страна статията им е може това може онова, но аз като се замисля що независими герои дадоха фира : ален мак, брос, хлебни изделия от бондовете, а от акциите кремиковци, ОТЗК, ами Холдинг Пътища и Мострой и какви ли още не бяха знайни и незнайни. Тогава много пенсионни глътнаха вода ама за това никой не им държи сметка и бързо се забрави :-))
                          Така като се замисля нещо много нагласена ми се види тази статийка явно прокопиев след като си продаде перлата "Каолин" не му пука за пазара и изсипва с кофата л...а дори с цената на това, че се излага с манипулативно подредена информация !
                          Last edited by Balans; 22.01.2016, 23:38.

                          Коментар


                          • Колоните в таблицата за "любимите акции" явно са разменени. В ляво са данните за 2014 г, а вдясно тези за 2015 г. А иначе всички таблички са хубави. Щяха да са още по-така ако между двете колони бяха сложили и една 2014-прим, която да отчита доходността през 2015 г. Така ще се види по-ясно къде точно са купували и къде не.
                            Last edited by Чичо Манчо; 22.01.2016, 21:29.
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • Все повече се навръзват като свински черволяци: Футуролозите и Горещите сякаш се прилепват към Тимур и неговата команда.


                              Апропо - погледнете Патриотите - ето кой продавал Жабоци все пак - така си и мислех. Нашите пък - намерили кога да влизат в Атерата - де бяха досега толкова години?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                няколко снимки от днешния Капитак, без коментар:
                                Е, все пак малък коментар от мен.
                                Някои е за затвора.
                                Това отдавна го знаем тук, ама таблицата много нагледно показва кои и защо.
                                Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                                Коментар

                                Working...
                                X