IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се дават кредитни по оперативни програми?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте, колеги!
    Извинявам се, че коментарът ми не е точно свързан с темата, но попаднах на един интересен материал за мярка 4.1 http://goo.gl/mEsMg8 , който ме окуражи да кандидатствам по тази програма... Някой има ли предишен опит с мярката, дайте съвети-заслужава ли си наистина?

    Благодаря предварително

    Коментар


    • Първоначално изпратено от aaagul45 Разгледай мнение
      Аз днес бях в банка и ми казаха, че може и да отпуснат, но срещу 150% обезпечение в недвижимо имущество. Или казано в цифри- ако проектът е за 200 000 евро, трябва да заложиш недвижима собственост за 500 000 евро+самоучастието.
      За микропредприятие не е ли мисията невъзможна?
      150% на 200 000 евро е 300 000 евро.
      Нормално е да искат обезпечение - кой гарантира, че проекта ще бъде изпълнен?
      Обикновено след реализиране на проекта се вдигат ипотеките върху допълнителните обезпечения.
      "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

      Коментар


      • Аз днес бях в банка и ми казаха, че може и да отпуснат, но срещу 150% обезпечение в недвижимо имущество. Или казано в цифри- ако проектът е за 200 000 евро, трябва да заложиш недвижима собственост за 500 000 евро+самоучастието.
        За микропредприятие не е ли мисията невъзможна?
        GuL

        Коментар


        • Здравейте,

          Мисля, че мога съвсем конкретно да Ви отговоря. Ние сме ЕСКА консултинг ООД, занимавама се от 8 години само и единствено с разработка и управление на проекти финасирани от фондове на ЕС. Естествено когато преди около 3 години, първа на пазара, тогава банка Биохим разработи специализиран продукт за финасиране на собственото участие на бенефициенти, които имат сключен договор със съответна оправомощена агенция, ние бяхме изключително заинтересовани и вярвахме, че това е една изключително правилна стъпка. Очакванията ни бяха свързани с това, че в голяма степен за обезпечение на подобен кредит ще послужи вече сключеният договор. Към момента работим с водещи банки /можете да видите на сайта кои са те http://escagroup.com/ и се оказва, че въпреки претенциите им, те да притежават специално разработени продукти свързани с изпълнение на проекти финансирани от ЕС, като залог е необходимо да се предостави първокласно недвижимо имущество на стойност средно около 140% от стойността на искания кредит. В същност заключението е, че на практика не можем да говорим за истински банков продукт, който да отчита спецификата на проектното финансиране в контекста на европейското такова като цяло.

          Коментар


          • Обезпечаване не кредит.

            Ха а на мен за 700 000 кредит ми поискаха 5 апартамента в центъра на Бургас.Забележете не 1,2 или 3 , които първо трябва да имаш а 5, и то не къде да е а в центъра.Тук аз питам:
            1.На фона на тази финансофа криза кой определя ликвидноста на всяко обезпечение.
            2.Колко са ликвидни тези 1,2 или 5 апартамента в центъра на Бургас.
            3.Кога банките ще започнат солидарно да си поделят риска с кредитополучателя, който междувпрочем е и платен от негова страна.
            Между друго има кредитни регистри където може да се види как всеки търговец се справя със своите задължения към финансови институции. Което от своя страна е показател.

            Коментар


            • Re: Как се дават кредитни по оперативни програми?

              Първоначално изпратено от Forex Master
              Първоначално изпратено от Vanesa
              Някой искал ли е кредит, кредитна линия или банкова гаранция по европейски програми?
              В момента никой не отпуска нови кредити нито по европейски нито по ориенталски програми! Няма пари нито в БГ нито в ЕС.
              Отпускат и по общински и по частни проекти. Имаше спиране на почти всичко като се бяха осрали тези горе , но поне малките пак са се отпушили. В някой общини проектите си вървят и парите се усвояват, а щом там е така то и за частните приекти ще има. скоро не съм я чувал и не съм я питал но последно нещата пак бяха потръгнали.
              Хората обаче искат сериозно отношение и следят как се харчат парите.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Re: Как се дават кредитни по оперативни програми?

                Първоначално изпратено от Vanesa
                Някой искал ли е кредит, кредитна линия или банкова гаранция по европейски програми?
                В момента никой не отпуска нови кредити нито по европейски нито по ориенталски програми! Няма пари нито в БГ нито в ЕС.
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Re: Как се дават кредитни по оперативни програми?

                  Имам позната , пише програми .. до сега около 80 % от проектите които пише се реализират.
                  Ако те интересува пиши ми на лична и дай координати, ще ви свържа а вие се оправяйте ..
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Re: Как се дават кредитни по оперативни програми?

                    Първоначално изпратено от Vanesa
                    Някой искал ли е кредит, кредитна линия или банкова гаранция по европейски програми?
                    Аз днес бях в банка и ми казаха, че може и да отпуснат, но срещу 150% обезпечение в недвижимо имущество. Или казано в цифри- ако проектът е за 200 000 евро, трябва да заложиш недвижима собственост за 500 000 евро+самоучастието.
                    За микропредприятие не е ли мисията невъзможна?

                    За лихвата няма какво да коментираме....
                    много ясно че е мисията невъзможна /по нормалния път/. За това пък лесно се отпускат когато си по партийна линия към силните на деня - т.е. търси връзки след изборите сега вече е късно

                    PS. изчакай няколко месеца да отмине пушилката - ще разбереш кога е времето - след като минат поне 2-3 поръчкови убийства на "машите" на сегашните управляващи и се настанят новите

                    Коментар


                    • Re: Как се дават кредитни по оперативни програми?

                      Първоначално изпратено от Vanesa
                      Някой искал ли е кредит, кредитна линия или банкова гаранция по европейски програми?
                      Аз днес бях в банка и ми казаха, че може и да отпуснат, но срещу 150% обезпечение в недвижимо имущество. Или казано в цифри- ако проектът е за 200 000 евро, трябва да заложиш недвижима собственост за 500 000 евро+самоучастието.
                      За микропредприятие не е ли мисията невъзможна?

                      За лихвата няма какво да коментираме....
                      Така е, представи си, че с парите от кредита купуваш активи, чият стойност падне с повече от 100% .

                      ха ха

                      Коментар


                      • По принцип си ги гледат като нормален кредит , но с едно добро наум - трябва да си имаш и обезпечението и приходите за погасяване , а пък ако дойде и субсидията , че и навреме - добре дошло.

                        Коментар


                        • Уточнение

                          Може ли да напишете коя е банката?

                          За повече информация относно кредитиране на проекти по еврофондовете можете да посетите:

                          http://eurofunds.bg/credits/
                          http://eurofunds.bg/images/logo-eurofunds.pnghttp://EuroFunds.bg/-информационе

                          Коментар


                          • грешката е вярна

                            Разговорът ни беше предварителен. Не съм отишла с торбата да има кажа дайте парите.
                            Банкерът си каза казваницата. 150% обезпечение с това започна и с това сърши разговорът. И най-главният му аргумент беше, че както са спряли Сапарт така може да спрат и всяка друга програма.

                            Коментар


                            • Re: Как се дават кредитни по оперативни програми?

                              Първоначално изпратено от mehudi
                              Първоначално изпратено от Vanesa
                              Някой искал ли е кредит, кредитна линия или банкова гаранция по европейски програми?
                              Аз днес бях в банка и ми казаха, че може и да отпуснат, но срещу 150% обезпечение в недвижимо имущество. Или казано в цифри- ако проектът е за 200 000 евро, трябва да заложиш недвижима собственост за 500 000 евро+самоучастието.
                              За микропредприятие не е ли мисията невъзможна?

                              За лихвата няма какво да коментираме....
                              150% обезпечение на 200к евро не е ли 300К евро?
                              Сега разбра ли защо не са и отпуснали кредит.

                              Коментар


                              • Re: Как се дават кредитни по оперативни програми?

                                Първоначално изпратено от Vanesa
                                Някой искал ли е кредит, кредитна линия или банкова гаранция по европейски програми?
                                Аз днес бях в банка и ми казаха, че може и да отпуснат, но срещу 150% обезпечение в недвижимо имущество. Или казано в цифри- ако проектът е за 200 000 евро, трябва да заложиш недвижима собственост за 500 000 евро+самоучастието.
                                За микропредприятие не е ли мисията невъзможна?

                                За лихвата няма какво да коментираме....
                                150% обезпечение на 200к евро не е ли 300К евро?
                                --
                                curiosity has killed the cat

                                Коментар

                                Working...
                                X