IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земеделска земя

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Първоначално си направи 30-50дкр лешници. Другите ги дай под аренда. После сам ще прецениш.
    Друг вариант - даваш под аренда всички и с рентата купуваш още ниви, вземаш заем колкото можеш и още купуваш и пак под аренда. Имаш реални шансове без много да задлъжнееш да направиш повече ниви и да не работиш, а да получаваш рента.
    +1
    доста добре формулирано като идея!!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      http://natura2000.moew.government.bg/

      П.П. "Мерси" не пия ... и не ям!
      Благодарско

      Коментар


      • Първоначално изпратено от The Big One Разгледай мнение
        http://ope.moew.government.bg/bg/new.../id/546/page/6

        Има ли го вече работещо това нещо ?
        Мерси ако някой даде линк !
        http://natura2000.moew.government.bg/

        П.П. "Мерси" не пия ... и не ям!
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • ???

          http://ope.moew.government.bg/bg/new.../id/546/page/6

          Има ли го вече работещо това нещо ?
          Мерси ако някой даде линк !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
            И ти сега закъса ли ?

            Началника ти каза да направиш анализ, а ти спа.

            Сега искаш наготово. И набързо. И от независим източник.
            Сам съм си началник! Представи си ме: Все още млад мъж, който е вперил поглед напред в хоризонта, с оптимизъм за бъдещето. Ако имаш информация ще съм ти благодарен, ако е споделиш. И да е от най-малко три независими източника

            Коментар


            • Първоначално изпратено от zapalkata Разгледай мнение
              Има или няма запознати?
              И ти сега закъса ли ?

              Началника ти каза да направиш анализ, а ти спа.

              Сега искаш наготово. И набързо. И от независим източник.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от zapalkata Разгледай мнение
                Здравейте! Бихте ли ми предоставили, на мен неукия, линкове, данни и мнения за-тенденция, цена и рента на земеделска земя у нас и в Европа? Балонезира ли се пазара ни, чакаме предстоящ бум или заради непредвидимостта в страната ни не се чака никакво развитие?
                Има или няма запознати?

                Коментар


                • Здравейте! Бихте ли ми предоставили, на мен неукия, линкове, данни и мнения за-тенденция, цена и рента на земеделска земя у нас и в Европа? Балонезира ли се пазара ни, чакаме предстоящ бум или заради непредвидимостта в страната ни не се чака никакво развитие?

                  Коментар


                  • Първоначално си направи 30-50дкр лешници. Другите ги дай под аренда. После сам ще прецениш.
                    Друг вариант - даваш под аренда всички и с рентата купуваш още ниви, вземаш заем колкото можеш и още купуваш и пак под аренда. Имаш реални шансове без много да задлъжнееш да направиш повече ниви и да не работиш, а да получаваш рента.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gecatax Разгледай мнение
                      Здравейте,
                      имам около 30декара земеделска земя в района на Бургас малко след Метро и искам да ги засадя с лешници(земята ми е наследствена, но още не съм оправил документацията) Въпроса ми е мога ли да кандидатствам по проект да ми се отпуснат пари за засаждане?И ще получавам ли някаква субсидия след това за обработка,пръскане и т.н.До колкото ми казаха годините имат значение та на 19г. съм.
                      Поздрави и Ви благодаря предварително!
                      Младежо или ги направи 300-500 декара(при вас цените не са чак толкова високи) или тия 30-ет ги продай.Не се вкарвай в някакви филми за които нямаш сили и средства.Успех.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gecatax Разгледай мнение
                        За мярка 112 разбрах как стоят нещата, но за субсидиите не можах да разбера нищо.Колко ли ще получавам на декар(за да знам дали има смисъл да се захващам с това, защото ако реколтата е слаба трябва да има от къде да си покрия поне разходите)
                        Поздрави!
                        http://www.dfz.bg/bg/direktni-plasht...shemi-i-merki/

                        Ако направите овощна градина от лешници, Вие попадате в графа "Схема единно плащане за декар", сектор "Трайни насаждения" Тази година доплащанията са над 30 лв, заедно с националното доплащане за площ.
                        В линка са описани начините на плащане.
                        Светли празници!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Може да кандидатствате по Мярка 112 „Създаване на стопанство на млади фермери” от Програмата за развитие на селските райони.
                          В Националната служба за съвети в земеделието /поделение Бургас/ могат да Ви дадат безплатен съвет за изготвяне на бизнес-план и да Ви помогнат с изготвянето на документите за кандидатстване.

                          П.П. И се въоръжете с всичкото търпение, на което сте способен.
                          Успех!
                          За мярка 112 разбрах как стоят нещата, но за субсидиите не можах да разбера нищо.Колко ли ще получавам на декар(за да знам дали има смисъл да се захващам с това, защото ако реколтата е слаба трябва да има от къде да си покрия поне разходите)
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Би било добре лешниците да се поливат, но това по възможност. Нещо, което със сигурност ще ти трябва е охрана и то сериозна. Всичко останало ще го направиш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gecatax Разгледай мнение
                              Здравейте,
                              имам около 30декара земеделска земя в района на Бургас малко след Метро и искам да ги засадя с лешници(земята ми е наследствена, но още не съм оправил документацията) Въпроса ми е мога ли да кандидатствам по проект да ми се отпуснат пари за засаждане?И ще получавам ли някаква субсидия след това за обработка,пръскане и т.н.До колкото ми казаха годините имат значение та на 19г. съм.
                              Поздрави и Ви благодаря предварително!
                              Може да кандидатствате по Мярка 112 „Създаване на стопанство на млади фермери” от Програмата за развитие на селските райони.
                              В Националната служба за съвети в земеделието /поделение Бургас/ могат да Ви дадат безплатен съвет за изготвяне на бизнес-план и да Ви помогнат с изготвянето на документите за кандидатстване.

                              П.П. И се въоръжете с всичкото търпение, на което сте способен.
                              Успех!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Земеделска земя

                                Здравейте,
                                имам около 30декара земеделска земя в района на Бургас малко след Метро и искам да ги засадя с лешници(земята ми е наследствена, но още не съм оправил документацията) Въпроса ми е мога ли да кандидатствам по проект да ми се отпуснат пари за засаждане?И ще получавам ли някаква субсидия след това за обработка,пръскане и т.н.До колкото ми казаха годините имат значение та на 19г. съм.
                                Поздрави и Ви благодаря предварително!
                              Working...
                              X