IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пада ли монопола на Топлофикация?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/bylgariia/45...ciiata-253604/
    Жилищен блок в Перник се присъединил нелегално към топлофикацията

    Така собствениците ползвали пет години безплатно парно и топла вода

    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

    Коментар


    • Това с прогнозното е страшна тъпотия. Майката му е да си викаш междинно (не беше скъпо) и веднага има разлика.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Какво ще рече това- ако си купя 1000киловата и по 1 ст мога ли да ти ги продам по 2ст/ Мисля че не мога. Ако мога свиркай- кредит вземам на 5% и скачам в блатото- и каквото сабя покаже. Тук съм към еон- искаха да платя 3 фактури и ще ти върнем 100 евро- емиии върнаха ги хората на втората фактура. Преди плащах всеки месец по 85 евро, в края на годината им се обадих по телефона и им казах цифричките- върнаха ми около 300 евро и сега плащам по 66 евро. Най вероятно другата година ще доплащам нещо си, ама какво да се прави. Същото стана и с наема- плащам само наем 290, отделно плащам консумативи-газ-90 евро, 45 за вода и 45 за домоуправител/да чисти входа. Преди 2 месеца ми върна 270 евро със разбивка за газ толкова, за вода толкова за домоуправител толкова. Който тръгне първи от различните фирми ще направи пачка. Но няма да съм аз за съжаление
        Да става дума за отчитането.И в България имаше опити да се отчита на три месеца и да се плаща прогнозно ама нашият народ не възприе това предложение.Дори говореха за годишно отчитане....Са с въпроса за купуването.За да станеш търговец си има изисквания.Изпълняваш ги и мое си купуваш и продаваш като си намериш клиенти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Монопол има само мрежата.Търговията и отчитането не са монопол.
          Какво ще рече това- ако си купя 1000киловата и по 1 ст мога ли да ти ги продам по 2ст/ Мисля че не мога. Ако мога свиркай- кредит вземам на 5% и скачам в блатото- и каквото сабя покаже. Тук съм към еон- искаха да платя 3 фактури и ще ти върнем 100 евро- емиии върнаха ги хората на втората фактура. Преди плащах всеки месец по 85 евро, в края на годината им се обадих по телефона и им казах цифричките- върнаха ми около 300 евро и сега плащам по 66 евро. Най вероятно другата година ще доплащам нещо си, ама какво да се прави. Същото стана и с наема- плащам само наем 290, отделно плащам консумативи-газ-90 евро, 45 за вода и 45 за домоуправител/да чисти входа. Преди 2 месеца ми върна 270 евро със разбивка за газ толкова, за вода толкова за домоуправител толкова. Който тръгне първи от различните фирми ще направи пачка. Но няма да съм аз за съжаление

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            За откачането е добра идея, но няма как да стане- монополисти. Но за другото стоя на 1000% зад думите си- ако искаш телефони и всякакви връзкис бившия ми комшия- давам веднага. Относно електромерите- провери и ще се убедиш сам- законово е формулирано - до 15% отклонение- аз не съм виновен за това. Ще потърся линкове
            Монопол има само мрежата.Търговията и отчитането не са монопол.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Валентине не пиши глупости така убедително.Аз нямам нищо общо с енергото и не съм клиент на Енерго про клиент съм на ЧЕЗ.Не разправяйте небивалици по форумите.Не знам дали Енерго про са мошеници или не са ама кат не ти харесва откачи се
              За откачането е добра идея, но няма как да стане- монополисти. Но за другото стоя на 1000% зад думите си- ако искаш телефони и всякакви връзкис бившия ми комшия- давам веднага. Относно електромерите- провери и ще се убедиш сам- законово е формулирано - до 15% отклонение- аз не съм виновен за това. Ще потърся линкове

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Ами нещо в такъв случай софтуера на енерго про е много, много ялов- мой комшия откара около година с манипулиран електромер. Хванаха ги, сложиха му някаква глоба и някаква адвокатка му я свали. След 3 месеца пак се обади да му бутнат електромера, след това продаде апартамента с манипулиран електромер. Плати първо на адвокатката около 150 лв, тя след това му ги върна. И между другото от енергото сте едни от най големите мошенници- няма друг бизнес в бг който да казва че уредите му отчитат до 15% разлика и това да е приемливо. Значи като отидеш да си купиш сирене искаш да ти бъде отмерено точно, но за ел енергията за вас е приемливо да е 15% разлика- в чия ли полза
                Валентине не пиши глупости така убедително.Аз нямам нищо общо с енергото и не съм клиент на Енерго про клиент съм на ЧЕЗ.Не разправяйте небивалици по форумите.Не знам дали Енерго про са мошеници или не са ама кат не ти харесва откачи се

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Всеки клиент има нещо като профил в което е описано потреблението по месеци и години.Специален софтуер следи за отклонения.При отклонения повече от определен процент веднага се проверява.Цял отдел хора се занимава с това.Ако не на първия или на втория на третия те ловят и ти излиза през носа....Не вярвайте на всяка простотия която чувате
                  Ами нещо в такъв случай софтуера на енерго про е много, много ялов- мой комшия откара около година с манипулиран електромер. Хванаха ги, сложиха му някаква глоба и някаква адвокатка му я свали. След 3 месеца пак се обади да му бутнат електромера, след това продаде апартамента с манипулиран електромер. Плати първо на адвокатката около 150 лв, тя след това му ги върна. И между другото от енергото сте едни от най големите мошенници- няма друг бизнес в бг който да казва че уредите му отчитат до 15% разлика и това да е приемливо. Значи като отидеш да си купиш сирене искаш да ти бъде отмерено точно, но за ел енергията за вас е приемливо да е 15% разлика- в чия ли полза

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Всеки клиент има нещо като профил в което е описано потреблението по месеци и години.Специален софтуер следи за отклонения.При отклонения повече от определен процент веднага се проверява.Цял отдел хора се занимава с това.Ако не на първия или на втория на третия те ловят и ти излиза през носа....Не вярвайте на всяка простотия която чувате
                    Практиката е показала, че след ползване от 1-2 души. След което година ги няма и почват после пак да живеят 2-3 вече, обаче уреда забил и едва на пералня, печка и 2 духалки отлепя култовите 50 ст. през зимата за 1 месец. След което отново минава в летаргия. Докато не сменили уредите на целия блок ( а другите са били читави), тяхната семка!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Един колега и той плащаше по 100лв зимата с 16киловата котле. Е докато го хванат. Хванаха го, че електромера е бутан, те го съдиха, обаче нищо не можаха да докажат. Ремонтираха електромера, той пак си плати да го бутнат, не знам сега как е - каза че 2-3 пъти са го хващали, съдят, но нищо не могат да докажат. Във варна една адвокатка прави яка пачка от енергото
                      Всеки клиент има нещо като профил в което е описано потреблението по месеци и години.Специален софтуер следи за отклонения.При отклонения повече от определен процент веднага се проверява.Цял отдел хора се занимава с това.Ако не на първия или на втория на третия те ловят и ти излиза през носа....Не вярвайте на всяка простотия която чувате

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Тристаен
                        Ми вариантите не са много
                        1.Баджанака просто се хвали тоест лъже
                        2.Баджанака краде ток
                        3.Баджанака е надхитрил закона за запазване на енергията
                        4.Това парно не се ползва постоянно а по няколко часа на ден тоест пак лъже

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Тристаен
                          Един колега и той плащаше по 100лв зимата с 16киловата котле. Е докато го хванат. Хванаха го, че електромера е бутан, те го съдиха, обаче нищо не можаха да докажат. Ремонтираха електромера, той пак си плати да го бутнат, не знам сега как е - каза че 2-3 пъти са го хващали, съдят, но нищо не могат да докажат. Във варна една адвокатка прави яка пачка от енергото

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                            Да, якето ми за сноуборд е с подобна материя и знам, че не трябва да го пера по традиционния начин, че се прецаква. Сега се замислих, че имам едни тънки чорапи и дори при супер ниски температури и силен вятър в планината ми държат по-топло от други, по-дебели чорапи. Може пък да ми се изпотяват краката с по-дебелите и от там после да е по-студено. Спомням си, че бая мнения прочетох преди да ги взема и основната им част е мерино. Отделно съм чувал за някакви специални материи използвани от шведската и въобще северните армии, които много топлят. Някой знае ли повече?
                            За униформите в армията не знам, но за ловно облекло имам впечатления. Основното превило е дрехите да са от 3 слоя, като долния задължигелно е влагоотвеждаш. Той е и най-тънък.
                            Вторият слой е също влагоотвеждащ, но е по-пухкав, с повече въздух между нишките, за по-добра изолация.
                            Третият слой е термо яке, което е ветроустойчиво и може за топли дори когато е влажно. Леко, бързо съхне, с мембрани.
                            За глезотия може да си вземеш и комплект боди уормъри - за тяло и ходила
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Баджанака да не топли една стая?
                              Тристаен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Аз и баджанакът горе долу по едно и също си направихме парно ,той на ток аз на твърдо гориво дърва и въглища.Неговото котле е на етажа ,моето
                                в мазата.Аз горя два чувала въглища на ден 18 лв + 2 лв разпалки =20 лв ,400 лв на месец.Баджанакът дава 120 лв за ток на месец
                                без да се мъчи и релето поддържа постоянна температура на водата от 60 градуса.
                                Баджанака да не топли една стая?

                                Коментар

                                Working...
                                X