IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
    Кажи само с левкоина какво направи и дали си промени мисленето след тая глупост.
    На левкойна му отделих само 24 часа време, като пуснах над 100 сървъра да го копаят. За тези 24 часа изкопах 99% от всички койни за денонощието, или по-точно малко над 6000. След това забравих за него и дори не знам каква е бъдещата му съдба. По принцип никога не съм го възприемал на сериозно, както и не възприемам на сериозно всеки един от останалите няколко хиляди криптокойни.

    Обърнах внимание единствено на Етериум-а, BURST-а и Монеро-то. Етериума го копаех дълго време с RIG-ове, докато копането стана неизгодно. Същото и с BURST-a - там изкопах над 200 000 койна, преди да се откажа. Колкото до Монеро-то - дълго време го копах с над 50 сървъра, докато най-накрая някой ми изхакна акаунта и ми открадна всичко изкопано. Така загубих доверието си в този койн.

    След това като видях, че Биткойна нараства по-бързо от Етериум-а, прехвърлих Етерите в Биткойн, и засега вярвам само и единствено на Биткойн.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Ако всички едновременно решат да си продадат Биткойните, естествено е че цената ще се срине с много, но нима няма да стане същото ако всички решат да си продадат златото, среброто, колите или левчетата .....

      За да се случи такава масова разпродажба, трябва да се появи някакъв неочакван фактор, който тотално да срине ДОВЕРИЕТО в дадения актив. Има такава вероятност, и тя съвсем не е нулева, но тази вероятност за тотален срив я има всеки един финансов или нефинансов актив.

      От тази гледна точка Биткойна пак е с предпочитания, защото той вече е тестван с 80% срив, от който успешно се измъкна, което не може да се каже същото за златото или за долара например.
      За златото и среброто не знам.

      Ама за колите - хората имат полза от тях. И докато имат полза, вероятността това да се случи е на практика нулева.

      Проблемът е че тук нямаш "реална полза" от това нещо и съответно то си се движи нагоре надолу както решат тея дето "инвестират" в него. Което става за спекулации, но до там.

      Т.а. аз правя разлика между "реални" активи, дето решават реални проблеми на хората и такива цифрички записани на флашка.

      Разбира се винаги може да се появят летящи коли и тея обикновените да изчезнат - но това няма да стане за 1 седмица. И винаги има шанс някоя компания да е фалшифицирала отчетите си и акциите да и паднат за 1 минута като се разбере.

      Но остава открит въпроса какво движи биткоина освен алчността и глупостта на хората?

      Е за 1 седмица се изстреля нагоре, преди за 1 седмица се срути.

      Няма лошо да залагаш на алчността и глупостта на хората, но аз предпочитам да не завися дългосрочно от тях.


      п.п. ти му викаш доверие, аз алчност и глупост но говорим за едно и също нещо
      Last edited by mathematician; 10.01.2021, 22:10.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Не твърдя, че разбирам от Биткойн-а, иначе нямаше да направя глупоста преди 3 години да купя на върха на ценовата крива ригове, копачки и дори криптовалути с кеш. За мое щастие обаче съдбата ми се усмихна, поправи грешката ми, и в момента съм горд притежател на крипто за над 100к.
        Ми да, ама може да почнеш да разбираш, според мен нямаш проблем с интелекта, че да схванеш това, просто наистина ти препоръчвам да чуваш и разбираш мненията на другите хора, вместо да заливаш с думи и разсъждения. Пък и то в днешно време кой няма крипто за 100к Кажи само с левкоина какво направи и дали си промени мисленето след тая глупост.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Квантовите компютри няма да променят методите за криптиране - само ще вдигнат сложноста с няколко порядъка. Ами няма да работим с 256 бита ключ, а например с 1024 или 2048 .... Промяната се извършва за секунди във всеки един вече съществуващ софтуер.
          Китай вече има един такъв, обявен през септември, един милион път по-бърз от най-бързия такъв (Sycamore на Гугъл).

          А, по темата, Сената забави стимулите от $2000, затова май и китовете надуват цената още.
          Предполагам на 21 Яну, Байдън ще ги отпусне и Робинхудовците ще си похарчат немъчените дигитални гущери по биткойни и Тесли.
          Тоест, до края на месеца е възможно още да се разпъва ластика.

          П.П.И ние имаме супер компютър, купен с европейски пари, дали прашасва сега ?
          Макар, че едно ИТ се хвалеше, че техните бизнеси не им ги крадат, понеже не им разбирали на нещата.
          Click image for larger version

Name:	578.JPG
Views:	1
Size:	20.5 КБ
ID:	3699796

          Как това нещо, дето дава Свобода се събуди през октомври и се утрои,
          а преди това за толкова години седеше във $3-9000 ???
          Даже и до август, когато бяха изсипани трилиони беше на $9000.
          Така, че приказките за идеологиите са излишни (не бяха отразени в цената) и "големите " финасови играчи дотогава не бяха се появили до август ??
          Пейпал наля малко масло в огъня определено, но не е ясно дали това е достатъчно да задържа висока цената.
          Интересно, зимата на 2017, октомври беше $5000, декември беше $19000 и края на февруари се срути на $8000
          Last edited by hazard; 10.01.2021, 22:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
            Всъщност сега изчетах и на Матеев мненията Все съм се чудил как може човек, дето е умен (все още те смятам за умен, ама ми е все по-трудно) да схваща толкова малко от идеята на биткоин. Матеев - чел ли си white paper на биткоин? Интересно ми е как точно хем толкова си разбрал за биткоин, хем не си схванал малко поне от концепцията му и според мен или не си прочел или не си разбрал документа създаден от автора на биткоин. Всъщност, ти мислиш, че е създаден от извънземните Отново за новите - мнооооооого внимавайте с мненията на Матеев, логореята му е огромна, има доста познания по определени теми и дава вид, че разбира от биткоин.
            Не твърдя, че разбирам от Биткойн-а, иначе нямаше да направя глупоста преди 3 години да купя на върха на ценовата крива ригове, копачки и дори криптовалути с кеш. За мое щастие обаче съдбата ми се усмихна, поправи грешката ми, и в момента съм горд притежател на крипто за над 100к.

            Коментар


            • Ти наистина по ми изглежда да си го чел, Матеев ми е съмнителен, щото биткоин не му била идеята да бъде средство за разплащане и не бил за "бедняци" с под един биткоин, ако съм му запомнил писанията

              А ако не си съгласен с концепцията му - прави твоя, подобри съществуващата и ще гърми. Щото концепцията е единственото, което е направило биткоин това, което е. Парите дойдоха после

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Прекалено много теоретизираш ....

                Квантовите компютри няма да променят методите за криптиране - само ще вдигнат сложноста с няколко порядъка. Ами няма да работим с 256 бита ключ, а например с 1024 или 2048 .... Промяната се извършва за секунди във всеки един вече съществуващ софтуер.
                В криптографията винаги е било въпрос на кой е по-бърз, в случая с по-голяма изчислителна мощ: https://en.wikipedia.org/wiki/Key_size

                Коментар


                • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                  Всъщност сега изчетах и на Матеев мненията Все съм се чудил как може човек, дето е умен (все още те смятам за умен, ама ми е все по-трудно) да схваща толкова малко от идеята на биткоин. Матеев - чел ли си white paper на биткоин? Интересно ми е как точно хем толкова си разбрал за биткоин, хем не си схванал малко поне от концепцията му и според мен или не си прочел или не си разбрал документа създаден от автора на биткоин. Всъщност, ти мислиш, че е създаден от извънземните Отново за новите - мнооооооого внимавайте с мненията на Матеев, логореята му е огромна, има доста познания по определени теми и дава вид, че разбира от биткоин.
                  Матеев е човекът, който има способността да съживи всяка една тема и да предизвика страхотен интерес не само със знанията си но и с начина си на мислене. Само не знам защо отсвири темата за фокрекса, след като принципите от форекс търговията могат да се приложат върху биткойна и от там вече наистина да се направят огромните печалби не само при такива големи движения. А не да се хаби време в купуване на копачки и чакане на цена с години.
                  Last edited by ivooo; 10.01.2021, 22:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                    Матеев - чел ли си white paper на биткоин? Интересно ми е как точно хем толкова си разбрал за биткоин, хем не си схванал малко поне от концепцията му и според мен или не си прочел или не си разбрал документа създаден от автора на биткоин.
                    Аз също съм го чел и изобщо не съм съгласен с концепцията му, но може и да не съм я проумял, да не съм чак толкоз умен.

                    Както виждаш това че си чел нещо не значи:

                    1. Че си го проумял.
                    2. Че си съгласен с него.

                    Щото много хора са я чели, но всеки има различно мнение.

                    Коментар


                    • Ами преди да стане средство за разплащане има много време и през цялото това време ще означава Свобода И след това пак. Ама няма да тръгвам във философски обяснения, че е дълга тема. От биткоин ще се изкарат мноооооооого пари, преди самият той да стане пари в просташкия смисъл на тази дума

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        С това съм абсолютно съгласен. Въпросът е, ако ги няма тея - колко ли ще струва това. Или ако решат да си изтеглят парите.

                        Т.е. ако останат само "компетентните" купувачи?
                        Ако всички едновременно решат да си продадат Биткойните, естествено е че цената ще се срине с много, но нима няма да стане същото ако всички решат да си продадат златото, среброто, колите или левчетата .....

                        За да се случи такава масова разпродажба, трябва да се появи някакъв неочакван фактор, който тотално да срине ДОВЕРИЕТО в дадения актив. Има такава вероятност, и тя съвсем не е нулева, но тази вероятност за тотален срив я има всеки един финансов или нефинансов актив.

                        От тази гледна точка Биткойна пак е с предпочитания, защото той вече е тестван с 80% срив, от който успешно се измъкна, което не може да се каже същото за златото или за долара например.
                        Last edited by Mateev; 10.01.2021, 21:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                          Биткоин е философия и свобода парите са само материалното му проявление. ​​​​​
                          - Ехх, Свободата Санчо....
                          - Ама и салама си го бива, господарю

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Ограничаването на бройката на Биткойните на 21 милиона е един много хитър психологически ход, който всъщност държи цената му толкова висока. Високата цена от своя страна привлича много на брой некомпетентни купувачи, и така кръга се затваря. Заслепените купувачи виждат само цената и нищо друго.
                            С това съм абсолютно съгласен. Въпросът е, ако ги няма тея - колко ли ще струва това. Или ако решат да си изтеглят парите.

                            Т.е. ако останат само "компетентните" купувачи?
                            Last edited by mathematician; 10.01.2021, 21:47.

                            Коментар


                            • Всъщност сега изчетах и на Матеев мненията Все съм се чудил как може човек, дето е умен (все още те смятам за умен, ама ми е все по-трудно) да схваща толкова малко от идеята на биткоин. Матеев - чел ли си white paper на биткоин? Интересно ми е как точно хем толкова си разбрал за биткоин, хем не си схванал малко поне от концепцията му и според мен или не си прочел или не си разбрал документа създаден от автора на биткоин. Всъщност, ти мислиш, че е създаден от извънземните Отново за новите - мнооооооого внимавайте с мненията на Матеев, логореята му е огромна, има доста познания по определени теми и дава вид, че разбира от биткоин.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                А това казаното от тебе не важи ли и за всички други пазари по света?
                                Ами че те в 99.9% от времето се движат от дребни сделки, които обаче определят цената на милиардите, притежавани от други собственици на дадения актив.
                                Ако е компания може да я оцениш: приходи, продукти, печалба, земя, сгради, оборудване.

                                Дори и компанията да не е публична и да няма цена за една акция (дял) то двете страни се разбират да ползват там някакви оценки на активите на компанията, за да постигнат някаква приемлива и за двете страни цена.

                                Коментар

                                Working...
                                X